Małopolska
Like

Baba na rybach (odc.2)

24/08/2013
1157 Wyświetlenia
8 Komentarze
2 minut czytania
Baba na rybach (odc.2)

Powracamy do naszego wędkowca, dla którego wędkarstwo okazuje się być wszystkim- pasją, miłością, udręką, ekstazą i… tańcem też.

0


 

Cisza przed burzą. Wygładza się tafla nerwowa wędkarza, spławik delikatnie chlupta na powierzchni jeziorka. Sielanka, spokój i perspektywa kilku godzin przysypiania nad kawałkiem drewna z żyłką, haczykiem i robalem na końcu.

wedkarstwo wciąga

 

Plask… Cisza…Ach jak przyje… Plask. Plask. Plask. Cholerne komarzyce! A sio na ryby! Babska wredne, krwiopijce, gupieloki zasmarkane! – nad spokojną do tej pory tonią jeziorka młody narybek wędkarski wywija przedziwne i nienazwane pląsy. Zaparkowani w pobliżu ciężkimi gumowcami, starzy wędkarze, wytrzeszczają gały znad swoich wędek- co tam znów się wyprawia! A z takim wielkim poświęceniem umieszczony w otchłani wodnej spławik niestety  …  przybija do mielizny. Na haczyku kołysze się wstręny, gluciasty wodorost a robala diabli zeżarli. Żyłka porusza się w coraz bardziej zwariowanym tańcu. Plask. Plask. Plask.  Ożesz… Wędkarski kankan wre!  Efekt końcowy nieziemski. W motku zielonej nici zaplątana cała wędka, kołowrotek i … radosny wędkowiec też. Haczyk wbity w ucho. No tak, nadszedł wreszcie ten szczęśliwy dzionek, kiedy wędkowca wyhaczył  ktoś o identycznej inteligencji, i bliźniaczo podobnej aparycji!  Ratunku! Dlaczego nikt nie powiedział, że żyłka ma tendencje plączące przy każdym zefirku?! I, że na ryby nie chodzi się w … rybaczkach! I nie w krótkim rękawku?! I cholera jasna teraz już samemu trzeba nabić białego robala!

 

CDN…

Żródło: osobiste przeżycia Autorki.

Inne zapisy autora:

0

Bez kredek we lbie
Bez kredek we lbie

Matka-Polka-galopka. Na marginesie - matematyk, księgowa. Staram się nie politykować, nie mam do tego predyspozycji, wolę ... obserwować, wyciągać wnioski, przyglądać się i opisywać. Poczucia humoru nigdy za dużo, nawet sam Pan Bóg je posiada, więc czemu nie człowiek?

20 publikacje
10 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816