HYDE PARK
Like

Ateista Richard Dawkin usprawiedliwia terrorystów z 9.11

21/10/2015
651 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Ateista Richard Dawkin usprawiedliwia terrorystów z 9.11

Ateista – biolog Richard Dawkins w wywiadzie dla irlandzkich mediów powiedział w niedzielę, że wierzy, że czynienia dobra przez ludzi po to tylko “wyprosić łaskę u Boga” jest czynem egocentrycznym. Stwierdzenie karkołomne ale czego można oczekiwać od ateisty nie mającego pojęcia ani o wierze ani o Bogu i jak się ludzi traktuje jak biologiczny preparat pod mikroskop. Zresztą jak widać niewierzący a mówi że wierzy. Okazuje się że ateizm to nowy rodzaj wiary i zalążek religii. Dawkins, powszechnie znany ze swoich wielokrotnych krytyk religii, w rozmowie z dziennikarzem  Raidió Teilifís Éireann (RTE)  -Gayem Byrne, powiedział że wierzy, że religia może, w niektórych przypadkach, deprawować skądinąd dobrych ludzi. “Interesują mnie przypadki, w których religia skłania ludzi do czynienia strasznych rzeczy … […]

0


Ateista – biolog Richard Dawkins w wywiadzie dla irlandzkich mediów powiedział w niedzielę, że wierzy, że czynienia dobra przez ludzi po to tylko “wyprosić łaskę u Boga” jest czynem egocentrycznym. Stwierdzenie karkołomne ale czego można oczekiwać od ateisty nie mającego pojęcia ani o wierze ani o Bogu i jak się ludzi traktuje jak biologiczny preparat pod mikroskop. Zresztą jak widać niewierzący a mówi że wierzy.

Okazuje się że ateizm to nowy rodzaj wiary i zalążek religii. Dawkins, powszechnie znany ze swoich wielokrotnych krytyk religii, w rozmowie z dziennikarzem  Raidió Teilifís Éireann (RTE)  -Gayem Byrne, powiedział że wierzy, że religia może, w niektórych przypadkach, deprawować skądinąd dobrych ludzi.

“Interesują mnie przypadki, w których religia skłania ludzi do czynienia strasznych rzeczy … choć oni sami mogą nie być złymi ludzie, faktycznie oni mogą być mogą być bardzo praworządni “, powiedział Dawkins . “Oni wierzą, że czynią dobrze.”

Wyobraźnia pana Dawkinsa ( przecież jako ateista nie ma pojęcia o religii bo wie o niej tyle co my o życiu na Marsie), nie sięga aż tak daleko aby przypuszczać że to odejście od wiary prowadzi ludzi do zła a nie do dobra. Ponadto to nie sama religia, jeśli już pcha ludzi do złych postępowań ale zwykle ludzie którzy nadużywają religii do  celów.

Aby zilustrować swoją teorię, swój  punkt widzenia Dawkins sięga po przykład terrorystów z 11 września.

“Myślę, że wszyscy porywacze 9/11 szczerze wierzyli, że robią dobrze że ich działanie jest moralnie właściwe, że postępują religijnie (cóż to niby znaczy?) ,” kontynuował. “To sami nie byli źli. Oni poszli za ich wiarą – a wiara jest szkodliwa, ponieważ może czynić zło dla ludzi. Może tak zrobić z przyzwoitymi ludźmi.

Ale tu to chyba Dawkins mówi o swojej wierze w swoje wymysły. Bo  przecież o zamachowcach z 9.11 nikt nic nie wie. Nawet nie wiem czy Dawkins byłby w stanie rozpoznać choć jednego z nich na przypadkowym zdjęciu.

Proszę popatrzeć na nagranie komentarzy pana Dawkinsa poniżej.:

https://

Przy wygłaszaniu tych uwag, Dawkins skoncentrował się na ludziach, którzy robią dobrze, tylko po to aby zadowolić Boga. Zapomniał tylko dodać że on sam klepie te banialuki aby zadowolić takich jak on ateistów.

. “Jeśli jesteś dobry, ponieważ chcesz, aby przypodobać się Bogu, bo chcesz uniknąć wylądowania w piekle, albo dlatego że chcesz iść do nieba , że to jest raczej niegodziwe, to jest egocentryczny powód, aby być dobrym “, powiedział. “W pełni akceptuję, że bardzo dużo dobrych uczynków  dokonywane jest przez ludzi, którzy chcą być religijni, ale myślę, że sugestia iż trzeba religii, aby być dobrym jest obraźliwa”.

Myślę że Dawkins jest doskonałym  ignoranta, nie mającego  o czym mówi, przy czym swoje mrzonki głosi z pewnością z jaką pensjonariusz domu wariatów twierdzi że jest Kopernikiem. I nie zamierzam tego uzasadniać. Równie dobrze gej może opowiadać o życiu w małżeństwie i problemach związanych z ciąża i menstruacją.

Ciekaw jestem co pan Dawkins wie o polach śmierci  w Kambodży, przymusowym masowym głodzie w Chinach, wymordowaniu milionów ludzi w ZSRR. Wszystko dla ateistycznych idei. Czy ten człowiek w ogóle wie co mówi? Czy zna historię świata? Czy słyszał o istnieniu szatana?

typical_atheist_zps0c95fd17.jpg

Dawkins broni “łagodnej pedofilii”, mówiąc, że nie powoduje ona “trwałego szkodzenią” W  wywiadzie dla magazynu Times, Richard Dawkins próbował  bronić tego, co nazywa “łagodną pedofilią”,  mówi, że osobiście doświadczył tego jako młode dziecko i nie wierzy że wywołuje ona “trwałe szkody.”
http://disruptingthenarrative.blogspot.com/2013/09/atheist-richard-dawkins-defends.html

Źródło:http://www.theblaze.com

09d22ecea9fb8de05354a6259f88690d,0,0.png

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816