POLSKA
Like

ATAK ŻYDOWSKIEGO DZIENNIKARZA GAZETY POLSKIEJ DAWIDA WILDSTEINA NA WALDEMARA ŁYSIAKA CZ. I

26/09/2014
1229 Wyświetlenia
9 Komentarze
9 minut czytania
ATAK ŻYDOWSKIEGO DZIENNIKARZA GAZETY POLSKIEJ DAWIDA WILDSTEINA NA WALDEMARA ŁYSIAKA CZ. I

ATAK ŻYDOWSKIEGO DZIENNIKARZA „GAZETY POLSKIEJ” DAWIDA WILDSTEINA

NA WALDEMARA ŁYSIAKA CZ . I

PO RAZ KOLEJNY ATAK ŻYDOWSKIEGO DZIENNIKARZA „GAZETY POLSKIEJ”

DAWIDA WILDSTEINA NA WALDEMARA ŁYSIAKA

WALDEMAR ŁYSIAK TO BANDEROWIEC http://niezalezna.pl/59794-waldemar-lysiak-banderowiec

0


 

Dodano: 26.09.2014 [07:16]

Największy polski pisarz XXI wieku ponownie został podle zaatakowany przez „Gazetę Polską”, tym razem przez żydowskiego dziennikarza tej gazety Dawida Wildsteina, nazywającego obraźliwie środowiska kresowe „szabes gojami”.

Krakowskie środowiska kresowe protestujące przeciwko mającemu się odbyć banderowskiemu koncertowi w Krakowie zostały nazwane przez innego dyżurnego oszczerstw „GP” Tomasza Muchy „osobami znanymi” grożącymi śmiercią ; „GP Codziennie” 23 09 2014 Tomasz Mucha „Nie damy się zastraszyć”.

Przypomnę, iż już raz, jako korespondent tej gazety, na jej łamach, Waldemar Łysiak został oskarżony przez niskiej rangi dziennikarza „GP” Jacka Kwiecińskiego z inspiracji red. Tomasza Sakiewicza o antysemityzm. Ów podły wyczyn Kwiecińskiego został dokładnie opisany w tekście mojego autorstwa „Gazeta Polska z salonową maczugą w tle”; http://www.rodaknet.com/rp_szumanski_6.htm RZECZ O NAPADZIE „GAZETY POLSKIEJ” NA WALDEMARA ŁYSIAKA.

W konsekwencji tego ataku Waldemar Łysiak przestał w „GP” publikować.

Po podłym ataku „GP” na ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego i prof. Bogusława Pazia z Uniwersytetu Warszawskiego w tekście „Nie damy się zastraszyć” autorstwa Wojciecha Muchy „GP Codziennie” 23. 09. 2014, na który odpowiedziałem http://blogpress.pl/node/19899

http://niepoprawni.pl/blog/2218/kolejny-atak-gazety-polskiej-na-ksiedza-…

nastąpił kolejny 26.09.2014http://niezalezna.pl/59794-waldemar-lysiak-banderowiec

ponownie na Waldemara Łysiaka, tym razem określonego przez żydowskiego dziennikarza „GP” Dawida Wildsteina mianem banderowca, który „ośmielił się” bronić Polski, Polaków i polskości w tekście „Muzyczka Majdanu” „Przestańcie bronić Ukrainy” zamieszczonego na łamach tygodnika „Do Rzeczy” 15-21 września 2014. http://niepoprawni.pl/blog/2218/muzyczka-majdanu

Dawid Wildstein m. in. pisze:

„(…)warto wpierw przyjrzeć się nieprawdom, półprawdom i manipulacjom, od których tekst „Nie pomagam Ukrainie” wprost się roi. Można wręcz uznać, że artykuł tego autora to po prostu zbiór fałszów… Takich manipulacji bądź ewidentnych fałszywek jest w tekście Łysiaka kilkadziesiąt. Niezłe osiągnięcie, zważywszy na niewielki jednak rozmiar tekstu. Wszystkich ich tutaj po prostu nie sposób sprostować, z racji objętości mojego artykułu. Warto jednak zwrócić uwagę, że Łysiak wciąż afiszuje się ze swoją niezależnością i „byciem pod prąd”. Cóż, nie zaszkodzi pamiętać, że nie zawsze warto być niezależnym za wszelką cenę, zwłaszcza gdy w ten sposób autor staje się niezależny od prawdy…

… Gra Wołyniem…

Fałszywe informacje Waldemara Łysiaka łatwo sprostować i wykazać ich absurdalność. Jednak autor ten, poza publikowaniem oderwanych od rzeczywistości fantazji, porusza też dużo poważniejszy i prawdziwy problem. Chodzi o rzeź wołyńską i odbiór tego wydarzenia wśród dzisiejszych Ukraińców. Łysiak raczy więc nas sążnistymi opisami koszmaru tego ludobójstwa (temu poświęcona jest zresztą większość jego tekstu) i cytatami przywódców banderowskich bojówek, które faktycznie niewiele się różnią od wypowiedzi nazistów w stosunku do Żydów…

…Wystarczy posłuchać ostatnich wypowiedzi Dmytro Jarosza na temat Polski czy spojrzeć na badania statystyczne, z których wynika, że w sposób ciągły rośnie na zachodniej Ukrainie sympatia do Polaków…

…Łysiak banderowcem(…)…

Tyle Dawid Wildstein w swoim napastliwym „antybanderowskim” tekście.

Dawid Wildstein struga głupka, że nic nie wie o „propolskich” rozmowach Dmytro Jarosza przywódcy Prawego Sektora z Olehem Tiahnybokiem skrajnym nacjonalistą, faszystą i antysemitą, przywódcą partii Swoboda, natomiast podkreśla „że w sposób ciągły rośnie na zachodniej Ukrainie sympatia do Polaków…”

Jak nie wie, to powinien pojechać na stałe do USA, gdzie znajdzie przyjaciół w antypolskim lobby żydowskim.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział w czwartek, że należy rozważyć przyznanie statusu kombatanta weteranom OUN-UPA – podała agencja Interfax Ukraina.
– To jest bardzo poważna kwestia i obecnie niezwykle aktualna. Wcześniej problem ten dzielił nasz kraj i zdejmowano całą sprawę z politycznej agendy. Teraz jest odpowiedni moment – cytuje Poroszenkę Interfax Ukraina. Prezydent dodał, że w walce żołnierzy OUN-UPA widzi przykład „heroizmu”.
Szersza wypowiedź Poroszenki jest na portalu www.kresy.pl
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/petro-poroszenko-oun…
(podaję za blogerem MacGregorem

POLAKOM ZROBIMY DRUGI KATYŃ

A oto faktyczne wypowiedzi Dmytro Jarosza i Oleha Tiahnyboka, z których wynika „że w sposób ciągły rośnie na zachodniej Ukrainie sympatia do Polaków”…

Tymczasem Ukraińcy deklarują: „Polakom zrobimy drugi Katyń” ; „My im zrobimy drugi Katyń”.

MY POLSKIM SOBAKOM (PSOM) ZROBIMY DRUGI KATYŃ

To słowa Dmitrija Jarosza -przywódcy “Prawego Sektora” w rozmowie z Olegiem Tiahnybokiem – przywódcą partii “Swoboda “..

Rozmowa miała miejsce 25 lutego 2014 r. w restauracji „Turgieniew” przy ulicy Wielkiej Żytomirskiej 40 w Kijowie ( na tej samej ulicy pod numerem 23 mieści się siedziba partii “Swoboda”).

http://wirtualnapolonia.com/2014/03/07/my-im-zrobimy-drugi-katyn/

http://kefir2010.wordpress.com/2014/03/07/usa-przemieszcza-wojska-do-pol…

Oleg Tiahnybok : Dobrze! Z Rosjanami i Europejczykami jasne, co myślisz o Polakach. Oni poważnie myślą o powrocie na Wołyń. Na mapach już zaczęli Wschodnie Kresy rysować. Tam są silne propolskie nastroje. Jeśli z Europą wspólnego języka nie znajdziemy , rozżaleni na nas mogą spuścić „polskiego psa”.

Dmitrij Jarosz : Możesz być dumny. Mnie jeszcze tak nikt nie nazwał. Mało OUN i UPA za nas krwi przelali ?

Oleg Tiahnybok : Będą podnosić głowę, to my im zrobimy drugi Katyń . Ani metra ukraińskiej ziemi nie oddamy, ani Rosjanom, ani Polakom , ani tym bardziej Żydom. Karabinów na wszystkich starczy.

Dmitrij Jarosz: Mam do ciebie Oleg kolejne pytanie. Ja nie rozpuszczę Majdanu do prezydenckich wyborów. Zainstaluje kontrolę w najważniejszych ministerstwach i regionach. Będę ubezpieczał twoje działania.

W zestawieniu z możliwościami twojej „Swobody” to będzie siła. W ostatecznym etapie jeżeli „pacuki” ( chodzi o Jaceniuka , Kliczkę i Tymoszenko) znowu zaczną handlować Ukrainą, my znowu podniesiemy Majdan i weźmiemy władzę.

NARÓD JEST GOTÓW DO TEGO – SMERT LACHOM

Oto z jakimi hasłami maszerują bojówkarze Dmitrija Jarosza – lidera “Prawego Sektora” i członkowie partii “Swoboda” na czele której stoi Oleg Tiahnybok, ukraiński nacjonalista, faszysta i antysemita, a sceneria przypomina marsze niemieckich faszystów SS Galizien we Lwowie po 22 czerwca 1941 roku, w czasie pogromów Polaków i Żydów.

To właśnie pod egidą Swobody, Prawego Sektora, Batkiwszczyny przywódców tych partii na Ukrainie odbywają się współcześnie antypolskie pochody których każdego roku jestem świadkiem z „życzliwymi” dla Polaków hasłami:

„Żydy, Lachy to twoi worohi, nyszcz ich”

„Smert Lachom – Sława Ukrainie”

„Lachy za San”

„Riazy Lachiw”

„Ukraina bez Lacha”

„Lachiw budut rizaty i wiszaty”

„My ne budemo mały Ukrainy, ale i Lachy tu ne bude”

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1164 publikacje
7 komentarze
 

  1. Pingback: SZKODA, ŻE CIEBIE MATKA NIE WYSKROBAŁA – PROGRAM ZJEDNOCZONEJ LEWICY | Niepoprawne Radio PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816