Bez kategorii
1

Arogancja premier Szydło

08/12/2016
1767 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
Arogancja premier Szydło

Jednym ze sztandarowych programów rządu Beaty Szydło ma być program ;za życiem;  Program ten uzupełnia program ;za śmiercią; który p. premier przemilcza. Tak, to nie żart. Dla nie wtajemniczonych wyjaśniam: Program za życiem ma wspomagać matki decydujące się na urodzenie dziecka niepełnosprawnego o nawet znacznym stopniu upośledzenia. Oczywiście będą to niemałe środki, które znalazły się w budżecie na przyszły rok. Skąd się one wzięły? Ano jak zwykle, komuś trzeba było je zabrać.

0


;Pusta łyżka; wysłana do premier Beaty Szydło

Tym razem padło na opiekunów osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji u których niepełnosprawność powstała po 18 roku życia (dorosłych). Wobec których najwyraźniej prowadzony jest program ;za śmiercią; Opiekunowie ci są dyskryminowani od lipca 2013r.

Na wiosnę 2014 przeprowadzili protest przed sejmem RP. w związku z bezprawnym (v wyr. TK K27/13) pozbawieniem ich świadczeń pielęgnacyjnych. Po proteście powstała nowelizacja ustawy, która po raz kolejny wprowadzała w pułapkę prawną w/w opiekunów. Bo zamiast przywrócenia praw słusznie nabytych do świadczeń pielęgnacyjnych pozwalała im jedynie o ubieganie się o zastępczą – przyznawaną na gorszych warunkach – formę świadczenia, a mianowicie: Zasiłek dla opiekuna lub Specjalny Zasiłek opiekuńczy.

Wraz ze zróżnicowaniem nazwiennictwa nastąpiło zróżnicowanie wysokości świadczeń.

I tak – obecnie Świadczenie pielęgnacyjne przyznawane na osoby u których niepełnosprawność powstała przed 18 rokiem życia wynosi 1300zł/mc. Natomiast Zasiłek dla opiekuna przyznawany na osoby u których niepełnosprawność powstała po 18 roku życia nadal wynosi 520zł/mc. Również wysokość Specjalnego zasiłku opiekuńczego nie zmieniła się od 2014r i wynosi 520zł/mc. Przy czym w tym ostatnim przypadku obowiązuje kryterium dochodowe w wys 776zł/mc na członka rodziny licząc od wspólnych dochodów rodziny opiekuna i podopiecznego. Dodatkowo ustawodawca wprowadził wymóg spełniania kolejności w wykonywaniu obowiązku alimentacyjnego. Obostrzenia, które wprowadzono dla tej grupy opiekunów sprawiają, że większa część opiekunów osób niepełnosprawnych u których niepełnosprawność powstała po 18 r życia nie może liczyć nawet na te 520zł/mc. Więc żyjąc w nędzy i upokorzeniu sprawują opiekę zupełnie bez żadnej pomocy ze strony państwa. Różnicowanie wysokości świadczeń w zależności od chwili powstania niepełnosprawności TK uznał za niezgodny z Konstytucją RP (v wyrok TK K38/13)

Mimo, że wyrok TK został wydany 21 października 2014r. Do dzisiaj pozostaje nie wykonany, mimo przedwyborczych zapewnień prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło i minister Elżbiety Rafalskiej, iż z chwilą dojścia do władzy naprawią szkody wyrządzone temu środowisku.

Opiekunowie i osoby niepełnosprawne działające w stowarzyszeniu Opiekunów Osób Niepełnosprawnych ;STOP Wykluczeniom; widząc niechęć nowej władzy do wykonania wyroku TK który zapadł w sprawie ich dyskryminacji wielokrotnie przeprowadzały protesty przed KPRM i Sejmem RP, pisały pisma do prezydenta i rządu – bezskutecznie.

Wyjątkową arogancję na apele o pomoc dla tej grupy opiekunów, żyjących w upodleniu, w skrajnym ubóstwie wykazała premier Beata Szydło. Ta sama, która z nabożną miną/maską zapowiada program ;za życiem; pozostawiła bez odpowiedzi dziesiątki pism opiekunów osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji u których niepełnospr powst po 18 r.ż .W pismach opiekunowie opisywali dramatyczną sytuację w której się znajdują. Do pism dołączali pustą łyżkę na znak naprawdę poważnej sytuacji. Pisma zostały wysłane symbolicznie – tuż przed Bożym Ciałem i Dniem matki,

Poniżej cytuję list jednego z opiekunów biorących udział w proteście pt: ;wyślij pustą łyżkę premier Szydło;

Szanowna Pani

Beata Szydło

Prezes Rady Ministrów 

Al. Ujazdowskie 1/3 00-583 Warszawa

Jako opiekun osoby niepełnosprawnej, niezdolnej do samodzielnej egzystencji u której niepełnosprawność powstała po 18 r. życia (potoczn.dorosłej) wysyłam pani pustą łyżkę, która w związku z tym, że głoduję – pobierając 520zł/mc Zasiłku dla

opiekuna za ciężką 24godzinną pracę – jest mi już niepotrzebna. Tak jak niepotrzebne były łyżki więźniom Auschwitz, czy syberyjskim zesłańcom. Czynię to na znak protestu przeciwko drwinom z dorosłych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów okradzionych ze Świadczenia Pielęgnacyjnego. Drwinom jakie z premedytacją uprawia pani rząd, lekceważąc Konstytucję RP – nie realizując wyroku Trybunału Konstytucyjnego K38/13 (z dn. 21.10.2014r), którego SENTENCJA nakazuje równe traktowanie wszystkich opiekunów osób dorosłych, w tym opiekunów tzw. dorosłych dzieci. Przy czym zauważyć należy, że nigdy nie było wątpliwości co do prawomocności w/w wyroku TK. Podkreślam, że wszelkie terminy realizacji tego wyroku JUŻ UPŁYNĘŁY!

Stosowane przez obecny rząd „mydlenie oczu” tematem pilności programu 500+ czy nieustającymi tzw. pracami nad tematem Wykluczonych Opiekunów (których postępu, ani wyniku nie widać i nie słychać ) uważam za kolejny po „lewych wnuczkach” wybieg mający na celu sprytne WYGASZENIE do zera tematu opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Uważacie, że im więcej będą mieć trudności, tym szybciej zejdą i przestaną być uciążliwymi dla was Wykluczonymi Opiekunami? Opiekunami którzy, o czym nie zapominajcie, WYRĘCZAJĄ was z wypełniania Konstytucyjnego obowiązku opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Wegetujemy głodując, żyjąc poniżej wszelkich minimów biologicznych. Duża część opiekunów osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji u których niepełnospr powst po 18r. życia pozbawiona jest prawa do podstawowej opieki zdrowotnej – w tym pseudo demokratycznym kraju _(czyt reżimie). Uporczywe medialne okłamywanie opinii publicznej preparowanymi radosnymi stwierdzeniami, opartymi celowo o wysokie przywileje eksponowanej i forowanej grupy opiekunów osób niepełnospr u których niepełnospr powst przed 18r. życia (potoczn._opiek. niepełnospr. dzieci), nagłaśnianie zwłaszcza w mediach, że „opiekunowie mają już zagwarantowane to swoje Świadczenie Pielęgnacyjne” w wys najniższej krajowej uważam za szczyt hipokryzji, draństwa i moralnego zdziczenie obecnego rządu i przedstawicieli jego struktur!  Jak długo jeszcze opiekunowie mają żyć za 520zł/mc, a część w ogóle za NIC?! Co z zasiłkami dla bezrobotnych, które miały wejść od 1 stycznia 2016 roku, a wy mówicie, że wejdą w 2017 roku?! A może i później!!! Opiekunowie, którzy stracili swoich podopiecznych z dnia na dzień po …nastu latach opieki zostają z NICZYM! Na wszystko są pieniądze, tylko nie dla najsłabszej grupy społecznej! Nawet te środki, które były zabezpieczone przez Rząd PO-PSL na realizację wyroku TK – K38/13 rozmyły się w oparach PiS_owskiego absurdu i paranoi. Mam nadzieję, że nadchodzący symboliczny dzień 26 maja (Boże Ciało, Dzień Matki) i pusta łyżka, którą pani przesyłam obudzą w pani ludzkie odruchy. Mam nadzieję, że pani wiara jest głęboka, że nie jest to tylko Molierowska ‘świętoszkowatość’ Umęczony i głodujący (podpis autora listu)

List pozostaje bez odpowiedzi.

W tej sytuacji programu ;za życiem; nie można inaczej odczytywać jak propagandę PiS_u. Z której ma wynikać że PiS jest partią pro społeczną, wspierającą obywateli w trudnej sytuacji. Co oczywiście jest tylko ;półprawdą; . A jak mówi mądre powiedzenie – każda ;półprawda; jest kłamstwem

Mirosław Sobolewski

Inne zapisy autora:

0

Avatar
SMI

5 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816