Bez kategorii
Like

ARESZTOWANIE DZIAŁACZA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO- ADAMA SŁOMKI

07/04/2011
296 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

1 kwietnia b.r. aresztowany został Adam Słomka. W latach 80 jeden z przywódców Konfederacji Polski Niepodległej, poseł trzech kadencji sejmowych,

0


          wiceprzewodniczący Akcji Wyborczej Solidarność, kandydat na prezydenta RP w wyborach 2005 roku.

       Aresztowanie nastąpiło na podstawie listu gończego wydanego przez sąd w Myślenicach. Słomka dobrowolnie zgłosił się na komisariat policji. Do sądu w Myślenicach wpłynął absurdalny wniosek oskarżający go o zlecenie mafii „Krakowiaka” połamania nóg Prezesowi Sądu w Katowicach Krzysztofowi Hejoszowi. Rozprawa miała się odbyć 25 marca. Podejrzany dostał wezwanie 29 marca. I tego samego dnia wydano za nim list gończy.

       Lokalne układy prokuratury i sądu nękają i prześladują działacza niepodległościowego. Wyrażamy nasze oburzenie. Domagamy się interwencji Ministra Sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego.

 

Wzywamy do solidarności z pokrzywdzonym – w czwartek 7 kwietnia o godz. 15: 00 na pl. Wolności przed Sądem w Katowicach organizowany jest protest w tej sprawie. Mieszkańców Śląska, wszystkich, którym praworządność w Polsce leży na sercu prosimy o przybycie.

  Kornel Morawiecki

Prezes Stowarzyszenia Solidarność Walcząca

 

Tomasz Sokolewicz

Konfederacja Polski Niepodległej

Tadeusz Stański

 

PS: Można podpisać się pod petycją w tej sprawie  http://www.petycje.pl/petycja/6955/aresztowanie_dziaŁacza_niepodlegŁoŚciowego-_adama_sŁomki.html

Inne zapisy autora:

0

Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758