Media Watch i recenzje
Like

Apel: TO NIE REFERENDUM, TO FARSA

12/02/2017
721 Wyświetlenia
0 Komentarze
48 seconde czytania
Apel: TO NIE REFERENDUM, TO FARSA

Rada Warszawy przyjęła uchwałę o przeprowadzenie referendum gminnego w dniu 26 marca, przy czym w §1 odnosi się ono do zmiany ustroju Miasta Stołecznego Warszawy przygotowanego przez grupę posłów (druk nr 1259), a w §2 formułuje pytanie dotyczące innej kwestii tj. zmiany granic (gminy) Miasta Stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin. Tymczasem przedmiotem projektu ustawowego nie jest zmiana granic gminy Miasta Stołecznego Warszawy, ale utworzenie powiatu – metropolii, obejmującej Warszawę i 32 okoliczne gminy. Uchwała ws. referendum jest wewnętrznie niespójna, albowiem z jej brzmienia nie wynika prawnie, w której faktycznie istotnej sprawie będą wypowiadać się mieszkańcy.

0


TO NIE REFERENDUM, TO FARSA

 

W tej sytuacji, Stowarzyszenie Interesu Społecznego WIECZYSTE wzywa do nie uczestniczenia w tym referendum, albowiem nie dotyczy ono faktycznie złożonego projektu ustawowego, a zatem jest zwykłą farsą. Zdaniem Stowarzyszenia – referenda, pytanie referendalne powinny dotyczyć konkretnego projektu, a tego wymogu ww. uchwała nie spełnia.

Zamiast marnować pieniądze na polityczne fajerwerki, może lepiej przeznaczyć je na społecznie istotne kwestie tj. np. pomocy wyrzuconym mieszkańcom w wyniku dzikiej złodziejskiej reprywatyzacji czy też na przeciwdziałaniu smogowi w Warszawie.

STOWARZYSZENIE INTERESU SPOŁECZNEGO “WIECZYSTE”

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816