Mazowsze
Like

APEL – protestujący pod Sejmem potrzebują pilną pomoc Warszawy

29/03/2014
775 Wyświetlenia
10 Komentarze
4 minut czytania
APEL – protestujący pod Sejmem potrzebują pilną pomoc Warszawy

PILNE! … GORĄCA PROŚBA DO LUDZI DOBRYCH SERC Z WARSZAWY. APEL O WSPARCIE PROTESTUJĄCYCH OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W MIASTECZKU NAMIOTOWYM POD SEJMEM   Wykluczeni Opiekunowie oraz Osoby Niepełnosprawne Dorosłe zwracają się w szczególności do mieszkańców Warszawy o wsparcie protestujących pod Sejmem, którzy podjęli się protestu. Pilnie potrzebna jest pomoc ludzi dobrego serca .   Prosimy o dostarczenie: – wody pitnej, – prowiantu, – ciepłych koców, – śpiworów oraz ciepłych okryć i innych rzeczy, które pomogą w proteście.   W miasteczku namiotowym potrzebny jest agregat prądotwórczy – gdyby ktoś z Państwa mógł go wypożyczyć protestujący byliby wdzięczni – akumulatory do wózka inwalidzkiego jednej z ON wymagają pilnego ładowania, na noc nie mogą protestujący uruchomić bez prądu nawiewu, aby mieli ciepło w […]

0


PILNE! … GORĄCA PROŚBA DO LUDZI DOBRYCH SERC Z WARSZAWY.
APEL O WSPARCIE PROTESTUJĄCYCH OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W MIASTECZKU NAMIOTOWYM POD SEJMEM

 

Apel do ludzi dobrego serca – miejsce protestu: miasteczko namiotowe pod Sejmem RP

Wykluczeni Opiekunowie oraz Osoby Niepełnosprawne Dorosłe zwracają się w szczególności do mieszkańców Warszawy o wsparcie protestujących pod Sejmem, którzy podjęli się protestu. Pilnie potrzebna jest pomoc ludzi dobrego serca .

 

Prosimy o dostarczenie:

– wody pitnej,
– prowiantu,
– ciepłych koców,
– śpiworów

oraz ciepłych okryć i innych rzeczy, które pomogą w proteście.

 

W miasteczku namiotowym potrzebny jest agregat prądotwórczy – gdyby ktoś z Państwa mógł go wypożyczyć protestujący byliby wdzięczni – akumulatory do wózka inwalidzkiego jednej z ON wymagają pilnego ładowania, na noc nie mogą protestujący uruchomić bez prądu nawiewu, aby mieli ciepło w namiotach (ogrzewanie mają gazowe, ale nawiew elektryczny), ponadto niedługo stracą oni kontakt z rodzinami, ponieważ ich telefony komórkowe przestaną działać, zostają odcięci od informacji.

 

Potrzeby prąd.

 

Przedwczoraj tj. 27 marca 2014 r. pod Sejmem powstało miasteczko namiotowe Wykluczonych Opiekunów. Akcja protestacyjna odbywa się od kilku dni pod gołym niebem. Śpią w namiotach w spartańskich warunkach, doskwiera im zimno, ale są zdeterminowani i nie zamierzają poddać się aurze.

 

Protestujący Opiekunowie w większości przypadków zostali pozbawieni od 1 lipca 2013 r. (czyli 9 miesięcy temu) przez “państwo” bezprawnie jedynego, dotychczasowego źródła ich utrzymania, tj. świadczenia pielęgnacyjnego, jakie pobierali w związku z podjętą opieką nad Osobą Niepełnosprawną, niezdolną do samodzielnej egzystencji w stopniu znacznym. Nie mają także prawa do leczenia się w ramach opieki NFZ. W dniu 5 grudnia 2013 r. (K27/13) Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż władze państwowe złamały art. 2 Konstytucji RP i stanął za Wykluczonymi Opiekunami co jednak nie przyniosło do tej pory przywrócenia im praw nabytych, za to rząd chce obecnie nową ustawą zaproponować im jeszcze gorsze warunki niż mieli poprzednio wmawiając im i społeczeństwu w medialnych oświadczeniach, że rzekomo realizuje wyrok Trybunału, co nie jest prawdą.

 

Dzisiaj, nie mając nadal środków do życia protestują pod wspólnym hasłem:

 

Niepełnosprawni tzw. dorośli i tzw. dzieci – te same żołądki, te same problemy

STOP DYSKRYMINACJI

STOP WYKLUCZENIOM

 

sprzeciwiając się nie tylko bezprawnemu pozbawianiu ich praw nabytych do świadczenia pielęgnacyjnego ale przede wszystkim sztucznemu podziałowi, który od 1 stycznia 2013 r. wprowadził rząd dzieląc Opiekunów i Osoby Niepełnosprawne  “na lepszych” i “gorszych”.

 

Nie może być podziału, faworyzacji i dyskryminacji niepełnosprawnych. Dzisiaj my, jutro Wy możecie potrzebować naszej pomocy.

 

W miasteczku przebywają ludzie niepełnosprawni.

 

Protest 27 marca 2014 do skutku autor: Monika Gosławka RMF FM http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-protestacyjny-weekend-w-sejmie,nId,1399631#

Protest 27 marca 2014 aż do skutku
autor: Monika Gosławka RMF FM
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-protestacyjny-weekend-w-sejmie,nId,1399631#

Prosimy o wsparcie!

Kontakt: Anna Kalbarczyk tel. 722 321 987

Więcej informacji o sytuacji Opiekunów Osób Niepełnosprawnych na blogu http://wykluczeniopiekunowieon.blog.pl

Inne zapisy autora:

0

 

 1. Avatar xyz

  Czyli protestować są w stanie, ale do roboty/założenia działalności gospodarczej już im się nie spieszy? Rzesz my tu w końcu z torbami z tego kraju pójdziemy.

  0
  • Avatar opiekun matki

   Miałeś kiedyś pod opieką osobę niepełnosprawną, niezdolną do samodzielnej egzystencji?

   Człowiek wymaga pomocy we wszystkich czynnościach, jest uzależniony od pomocy drugiej osoby. Bez opiekuna taka osoba niepełnosprawna nie jest w stanie żyć. Opiekun zaś nie jest w stanie pracować zarobkowo opiekując się taką ON. Państwo zamiast wspomagać (do czego ma konstytucyjny obowiązek) Domy Pomocy Społecznej kwotami ok 2000 zł miesięcznie (wzwyż) do tej pory wspomagało opiekuna kwotą ok 520 zł, który musiał zrezygnować z aktywności zawodowej na poczet opieki nad ON (opiekun ON ma ustawowy ZAKAZ zarobkowania).

   To tak w skrócie.

   Protestują opiekunowie ON (to są ludzie pełnosprawni, którzy przyjechali również ze swoimi podopiecznymi) – po wielu latach opieki nad ON zostali wywaleni przez państwo na bruk bez praw nabytych, sztucznie podzieleni, a to wszystko wbrew prawu – czytaj Konstytucji.

   Temat rzeka.

   0
  • Avatar Lilka

   zweryfikuje pan/pani swoją opinię jak doczeka czasów gdy sam będzie opiekował się chorym ,poczuje co to ból kręgosłupa,czuwanie w mocy i pomoc w dzień jak będzie zasypiał ze zmęczenia nad szklanką herbaty jak już znajdzie wolną chwilkę dla siebie.Ja to przeszłam więc rozumiem Ich determinację. Szkoda że nie mogę tam być i wspierać te działania.

   0
 2. Na tym proteście jest Tylko Jedna jedyna osoba niepełnosprawna były w Ciagu dnia jeszcze dwie osoby z opiekunami ja i moi znajomi ale to były osoby z Warszawy . A reszta to Psełdo opiekunowie ja zrezygnowałam z tego przedstawienia . A jak zamiesciłam zdjecia z placu i zaprotestowałam przeciw obcym któży podpieli się pod Opiekunów Osób Dorosłych Zostałam wyproszona z tego terenu podziękowano mnie za udział . Ten protest to naprawde oszustwo . Naprawde nie wiem o co tym ludzio chodzi i czyj to jest tak naprawde protest bo napewno nie tych co się ogłaszają .

  0
  • Avatar Lilka

   Proszę pani,być może protestują tam osoby zdrowe ale w imieniu opiekunów i ich chorych.Nie każdy może przyjść pod sejm.A jaki skutek byłby gdyby protestowała 1 osoba nawet przysłowiowy pies z kulawą łapą nie spojrzałby na nią.Dobrze że są ludzie którzy rozumieją sytuację niepełnosprawnych i ich opiekunów mają empatię i utożsamiają się z ich losem.Przykro mi czytać pani wypowiedź .Pani mogla przyjść.Nawet gdy jak pani mówi byli tam obcy to przecież też w pani sprawie.I naprawdę nie wiem co panią tak irytuje ,czy to że ktoś chce pomóc drugiemu człowiekowi.

   0
  • Avatar Brabara

   irenaanna

   Jesteś kompletną ignorantką!

   0
  • pani Ireno,
   w akcji protestacyjnej uczestniczą przedstawicielstwa (którzy sami są Opiekunami ON) trzech organizacji skupiających Osoby Niepełnosprawne oraz Opiekunów ON:
   – Stowarzyszenie Opiekunów Osób Niepełnosprawnych ;STOP WYKLUCZENIOM;
   – Organizacja Środowiskowa Opiekunów Osób Niepełnosprawnych przy OPZZ PP
   – Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy i Wspierania Nikodema Bytnera “Nikoś”
   przy wsparciu Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego Porozumienie Pracownicze (stąd pojawiają się tam flagi OPZZ PP).

   Inspiratorem protestu są WYŁĄCZNIE Opiekunowie ON oraz same ON (OPZZ PP tylko pomaga w proteście, m.in. technicznie). Jeżeli wśród osób na miejscu spotkała Pani kogoś z OPZZ PP to jest to osoba wspomagająca protest. Proszę nie pomawiać Opiekunów z trzech Organizacji o bycie “pseudo opiekunami”. Najgorzej jest jeśli bez wiedzy, bez rozmowy (bo zapewne niewiedza Panią kieruje) czyni Pani co najmniej niesprawiedliwe osądy.

   Na miejscu protestu, jak to w Warszawie, dołączają się “na chwilę” inni przypadkowi całkiem przechodnie. Czasem bezdomni. Do protestu dołączają np. ojcowie pozbawieni praw rodzicielskich. Oni nie są przecież ani Opiekunami ON, ani organizatorami protestu. Trudno byłoby oczekiwać, aby każdy kto tam przystanie przed Sejmem był Opiekunem ON albo ON. Proszę pojawić się w miasteczku namiotowym w nocy to zobaczy Pani dopiero wówczas nocujących tam Opiekunów ON, w tym w jakich warunkach nocują.
   Nie wszyscy Opiekunowie ON przyjechali z ON – w wielu przypadkach sama podróż z ON stałby się przyczyną zagrożenia dla ich zdrowia lub życia. Proszę nie próbować nawet spłycać katorżniczej pracy wycieńczającej fizycznie i psychicznie jaką Ci Opiekunowie wykonują w domach w pomocy nad ON. Proszę udać się na miejsce protestu i spróbować porozmawiać z tymi Opiekunami, zaznaczam z Opiekunami lub ON.

   Dlatego Apeluję – proszę nie oceniać ludzi nie mając wiedzy o nich. Jest to bardzo dobrze znany Pani apel, gdyż jako Osoba Niepełnosprawna z pewnością nie chce Pani być oceniana po “wyglądzie”.

   0
 3. Avatar danka

  jak to dobrze napisac byle co bez sprawdzenia przeszycia przebywania na codzien z osobami potrzebujacymi stalej opieki ja tylko proponuje odwiedzic pobyc kilka godzin a pozniej pisac i oceniacz opiekunka rodzicow niepelnosprawnych

  0
 4. Avatar danka

  xyz wyrwales sie jak filip zkonopi napisales ipoleciales a ja sie pytam co dalej mysle ze nigdy niebyles i nie jestes otwarty na pomoc osobom potrzebujacym wsparcia

  0
 5. ponieważ pod apelem wpisuje się jedna osoba używając różnych nicków, czyniąc sztuczny tłum i szydzi z ludzi ubliżając im równocześnie, możliwość komentowania została wyłączona a jej wpisy usunięte.

  0
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816