Mazowsze
Like

APEL – protestujący pod Sejmem potrzebują pilną pomoc Warszawy

29/03/2014
1088 Wyświetlenia
10 Komentarze
4 minut czytania
APEL – protestujący pod Sejmem potrzebują pilną pomoc Warszawy

PILNE! … GORĄCA PROŚBA DO LUDZI DOBRYCH SERC Z WARSZAWY. APEL O WSPARCIE PROTESTUJĄCYCH OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W MIASTECZKU NAMIOTOWYM POD SEJMEM   Wykluczeni Opiekunowie oraz Osoby Niepełnosprawne Dorosłe zwracają się w szczególności do mieszkańców Warszawy o wsparcie protestujących pod Sejmem, którzy podjęli się protestu. Pilnie potrzebna jest pomoc ludzi dobrego serca .   Prosimy o dostarczenie: – wody pitnej, – prowiantu, – ciepłych koców, – śpiworów oraz ciepłych okryć i innych rzeczy, które pomogą w proteście.   W miasteczku namiotowym potrzebny jest agregat prądotwórczy – gdyby ktoś z Państwa mógł go wypożyczyć protestujący byliby wdzięczni – akumulatory do wózka inwalidzkiego jednej z ON wymagają pilnego ładowania, na noc nie mogą protestujący uruchomić bez prądu nawiewu, aby mieli ciepło w […]

0


PILNE! … GORĄCA PROŚBA DO LUDZI DOBRYCH SERC Z WARSZAWY.
APEL O WSPARCIE PROTESTUJĄCYCH OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W MIASTECZKU NAMIOTOWYM POD SEJMEM

 

Apel do ludzi dobrego serca – miejsce protestu: miasteczko namiotowe pod Sejmem RP

Wykluczeni Opiekunowie oraz Osoby Niepełnosprawne Dorosłe zwracają się w szczególności do mieszkańców Warszawy o wsparcie protestujących pod Sejmem, którzy podjęli się protestu. Pilnie potrzebna jest pomoc ludzi dobrego serca .

 

Prosimy o dostarczenie:

– wody pitnej,
– prowiantu,
– ciepłych koców,
– śpiworów

oraz ciepłych okryć i innych rzeczy, które pomogą w proteście.

 

W miasteczku namiotowym potrzebny jest agregat prądotwórczy – gdyby ktoś z Państwa mógł go wypożyczyć protestujący byliby wdzięczni – akumulatory do wózka inwalidzkiego jednej z ON wymagają pilnego ładowania, na noc nie mogą protestujący uruchomić bez prądu nawiewu, aby mieli ciepło w namiotach (ogrzewanie mają gazowe, ale nawiew elektryczny), ponadto niedługo stracą oni kontakt z rodzinami, ponieważ ich telefony komórkowe przestaną działać, zostają odcięci od informacji.

 

Potrzeby prąd.

 

Przedwczoraj tj. 27 marca 2014 r. pod Sejmem powstało miasteczko namiotowe Wykluczonych Opiekunów. Akcja protestacyjna odbywa się od kilku dni pod gołym niebem. Śpią w namiotach w spartańskich warunkach, doskwiera im zimno, ale są zdeterminowani i nie zamierzają poddać się aurze.

 

Protestujący Opiekunowie w większości przypadków zostali pozbawieni od 1 lipca 2013 r. (czyli 9 miesięcy temu) przez “państwo” bezprawnie jedynego, dotychczasowego źródła ich utrzymania, tj. świadczenia pielęgnacyjnego, jakie pobierali w związku z podjętą opieką nad Osobą Niepełnosprawną, niezdolną do samodzielnej egzystencji w stopniu znacznym. Nie mają także prawa do leczenia się w ramach opieki NFZ. W dniu 5 grudnia 2013 r. (K27/13) Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż władze państwowe złamały art. 2 Konstytucji RP i stanął za Wykluczonymi Opiekunami co jednak nie przyniosło do tej pory przywrócenia im praw nabytych, za to rząd chce obecnie nową ustawą zaproponować im jeszcze gorsze warunki niż mieli poprzednio wmawiając im i społeczeństwu w medialnych oświadczeniach, że rzekomo realizuje wyrok Trybunału, co nie jest prawdą.

 

Dzisiaj, nie mając nadal środków do życia protestują pod wspólnym hasłem:

 

Niepełnosprawni tzw. dorośli i tzw. dzieci – te same żołądki, te same problemy

STOP DYSKRYMINACJI

STOP WYKLUCZENIOM

 

sprzeciwiając się nie tylko bezprawnemu pozbawianiu ich praw nabytych do świadczenia pielęgnacyjnego ale przede wszystkim sztucznemu podziałowi, który od 1 stycznia 2013 r. wprowadził rząd dzieląc Opiekunów i Osoby Niepełnosprawne  “na lepszych” i “gorszych”.

 

Nie może być podziału, faworyzacji i dyskryminacji niepełnosprawnych. Dzisiaj my, jutro Wy możecie potrzebować naszej pomocy.

 

W miasteczku przebywają ludzie niepełnosprawni.

 

Protest 27 marca 2014  do skutku autor: Monika Gosławka RMF FM http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-protestacyjny-weekend-w-sejmie,nId,1399631#

Protest 27 marca 2014 aż do skutku
autor: Monika Gosławka RMF FM
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-protestacyjny-weekend-w-sejmie,nId,1399631#

Prosimy o wsparcie!

Kontakt: Anna Kalbarczyk tel. 722 321 987

Więcej informacji o sytuacji Opiekunów Osób Niepełnosprawnych na blogu http://wykluczeniopiekunowieon.blog.pl

Inne zapisy autora:

0

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816