Komentarze dnia
Like

Apel o zakończenie politycznej wojny domowej w Polsce

21/12/2017
1091 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Apel o zakończenie politycznej wojny domowej w Polsce

W ten przedświąteczny czas stowarzyszenie OBURZENI apeluje do kierownictwa oraz członków partii  politycznych, biorących od dwóch lat udział w politycznej wojnie domowej, o zracjonalizowanie tego sporu i prowadzenie go w sposób cywilizowany.

0


Eskalacja tego konfliktu, owocująca tak tragicznymi i niebezpiecznymi zarazem wydarzeniami, jak np. samospalenie człowieka czy też próba podpalenia siedziby polityka, prowadzić może do przekształcenia się domowej bójki politycznej w faktyczną wojnę domową w naszym kraju.

 

Koncyliacyjne wystąpienia czy racjonalna, obiektywna prezentacja racji należą niestety do rzadkości w mediach polskich. Zarówno propaganda sukcesu w telewizji publicznej jak i ślepe ataki na rządzących w telewizjach prywatnych czynią z tego konfliktu politycznego  beczkę prochu w dosłownym znaczeniu tego słowa. Dlatego nasz apel kierujemy nie tylko do polityków, lecz także do tej części dziennikarzy, którzy zdaje się zapomnieli, co to znaczy obiektywizm.

 

Ten „plemienny” spór wcale nie przysparza zwolenników opozycji, a w najbliższej przyszłości zrazi prawdopodobnie  także tych, którzy dzisiaj popierają rządzących i zakończyć się może podobnie jak konflikt Tutsi i Hutu.

 

Mamy nadzieję, iż w naszym kraju są jeszcze ludzie, którzy poważnie traktują wartości będące dla nas drogowskazem etycznym od ponad 1000 lat i będą w stanie doprowadzić do zastąpienia nienawiści przez racjonalny spór, który jest czymś naturalnym i pożądanym w systemie demokratycznym, zaś postawę neandertalczyka politycznego przez model racjonalnego homo politicus XXI. wieku.

 

Stowarzyszenie OBURZENI

 

Jan Szymański

Przewodniczący, Administrator nieruchomościami w Warszawie

 

dr Marek Ciesielczyk

Wiceprzewodniczący, politolog, publicysta, radny Rady Miejskiej w Tarnowie

 

Wojciech Papis

Sekretarz, przedsiębiorca, Warszawa

 

Tomasz Kucharczyk

Skarbnik, adwokat, Warszawa

 

Paweł Połanecki

Członek Rady Koordynacyjnej stowarzyszenia, b. v-ce Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego

 

 

antypartia@oburzeni.info

tel. 601 255 849 lub  600 820 483

 

————————————————————————————————

Dr Marek Ciesielczyk o premierze Morawieckim w „RZECZPOSPOLITEJ” – czytaj:

http://www.rp.pl/Publicystyka/312189891-Morawiecki-rozsadzi-PiS.html

 

większy 1000 pik

Inne zapisy autora:

0

Marek Ciesielczyk http://www.marekciesielczyk.com

dr politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca sowietologii w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (Małopolska), obecnie Redaktor naczelny pisma "Prawdę mówiąc" oraz portalu www.prawdemowiac.pl, więcej patrz: www.marekciesielczyk.com

152 publikacje
8 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758