Bez kategorii
Like

Apel do rodzin smoleńskich – wniosek numer 1 !!!

07/10/2012
364 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Zasady realizacji wniosków składanych w prokuraturze.

0


 

Wnioski składa się w celu uzyskania informacji w danej sprawie etapami, rozpoczynając od gromadzenia informacji według ustalonej taktyki, często według chronologii zdarzeń. Każdy wniosek realizowany etapowo może stanowić w późniejszym czasie podstawę uzasadnienia następnego wniosku. Tak więc, aby złożyć wniosek o powtórną sekcję zwłok, należy pierw poznać wszystkie poprzedzające etapy procesowe, dotyczące ciała danej osoby.

1. Elementy wniosków.

Wnosimy o takie elementy, które są związane bezpośrednio pod względem przyczynowo-skutkowym z daną sprawą lub jej etapem.

Wnosimy kolejno tak, aby uzyskać cząstkowy materiał dowodowy, możliwy do zrealizowania przez prowadzących postępowanie.

Nie wnosimy o rzeczy nieistotne oraz niezwiązane z bezpośrednim wykonywaniem obowiązków osób odpowiedzialnych bezpośrednio za dane czynności procesowe.

W razie niejasności, wnosimy o doprecyzowanie odpowiedzi.

W razie braku odpowiedzi na poszczególne punkty wniosku, składamy kolejny wniosek dotyczący tylko kwestii pominiętej w odpowiedzi na dany punkt.

2. Forma przekazywania wniosków.

Wniosek sporządzamy w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Składamy wniosek w prokuraturze osobiście, uzyskując potwierdzenie złożenia na kopii danego wniosku. W przypadku przekazania wniosku poprzez pocztę, przesyłamy dwa egzemplarze wniosku w liście poleconym za potwierdzeniem odbioru z adnotacją we wniosku, dotyczącą prośby o odesłanie potwierdzonej kopii przesłanego wniosku ( na końcu wniosku pod uzasadnieniem ).

Oto przykładowy wniosek (odpowiednio przemyślany), gotowy do uzupełnienia podstawowych danych, takich  jak dane wnioskodawcy oraz imię i nazwisko osoby jej bliskiej,  w wersji pdf i doc  :

Wniosek w PDF

Wniosek w DOC

Inne zapisy autora:

0

Polaczok
Polaczok

Tu jest Polska

105 publikacje
95 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816