Praca i Finanse
Like

Apel do Polaków

26/02/2015
1077 Wyświetlenia
2 Komentarze
3 minut czytania
Apel do Polaków

Wiem, że wielu z Was nie interesuje się polityką. Macie swoje sprawy, problemy i cele, które chcecie osiągnąć. W codziennym życiu często trudno jest znaleźć czas na zwykły odpoczynek, a co dopiero na zagłębianie się w zawiły świat polityki czy ekonomii. Jednakże ostatnimi czasy wydarzyło się wiele rzeczy, które powinny były wzbudzić powszechny niepokój, a które przeszły praktycznie bez echa. Jeśli w porę nie zareagujemy, niedługo może być za późno.

0


 

 

Ponad dwadzieścia pięć lat temu piękny ruch, jakim była Solidarność, podzielił się na frakcje. Jedna z tych frakcji szukała kompromisu z komunistami, druga nie chciała o tym słyszeć. Do Okrągłego Stołu zostali zaproszeni tylko przedstawiciele tej pierwszej. Wśród nich były Te Wielkie Nazwiska, które w nowej, demokratycznej Polsce uchodzą za autorytety i cieszą się powszechnym szacunkiem. Jednakże ludzie ci przy Okrągłym Stole porozumieli się z komunistami, dzieląc między sobą wpływy w strategicznych obszarach życia społeczno-gospodarczego, m.in. w mediach, przemyśle czy bankowości. Dwadzieścia pięć lat później osoby te wciąż piastują ważne funkcje polityczne i społeczne, a jedynym powodem, dla którego tak się dzieje, był i jest brak dekomunizacji, czyli rozliczenia z tamtym okresem. Polska jest pod tym względem ewenementem wśród państw byłego bloku sowieckiego.

 

Od czasu kradzieży naszych pieniędzy z OFE ludzie ci podjęli szereg innych działań na szkodę naszą i naszego kraju. Wśród nich można wymienić choćby:

  • wypaczenie wyników wyborów samorządowych,
  • próby sprzedaży lasów państwowych,
  • wprowadzenie tzw. ustawy 1066, umożliwiającej udział służb obcych państw w tłumieniu niepokojów społecznych w naszym kraju,
  • podpisanie przez Prezydenta ustawy otwierającej drzwi dla GMO w Polsce,
  • systematyczne zwiększanie długu publicznego (oficjalny to już ponad 1 bln, a ukryty – ponad 3 bln),
  • podatkowy zamordyzm, utrudnienia dla przedsiębiorców, bandyckie obciążenia fiskalne,
  • odrzucenie ustawy o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku, która w Polsce jest znacznie niższa niż w wielu krajach trzeciego świata.

 

Te i inne działania są podejmowane przy naszej milczącej zgodzie. W wielu innych krajach w Europie wybuchają protesty, ale nie u nas. Dlaczego tak się dzieje? Bo media głównego nurtu w Polsce nie są wolne, przez co Polacy nie mają dostępu do rzetelnej informacji. Dlatego apeluję do Was, abyście wyłączyli telewizory i odłożyli na bok gazety. Włączcie samodzielne myślenie. Szukajcie informacji na własną rękę, jak najdalej od głównych mediów, na przykład w Internecie. Zwiększajcie swoją świadomość i uświadamiajcie ludzi wokół siebie. To być może ostatni dzwonek, by zmienić kierunek, w którym podążamy, zanim politycy uwikłają nasz bezbronny, wewnętrznie słaby i skłócony kraj w jakiś konflikt zbrojny.

 

Źródła zdjęć:
1. Sejm: www.nszzfipw.org.pl.

 

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog.

 

Zobacz też: Parcie na wojnę.

Inne zapisy autora:

0

The Spinning Top Blog
The Spinning Top Blog http://www.kamilcywka.pl

68 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816