HYDE PARK
Like

Antypolska reprezentacja TVP na Konkursie Eurowizji

09/05/2014
3111 Wyświetlenia
60 Komentarze
3 minut czytania
Antypolska reprezentacja TVP na Konkursie Eurowizji

Na konkursach piosenkarskich już nie raz Polskę reprezentowały różne badziewia. W poszukiwaniu sposobu odnarodowiania Polski tym razem sięgnięto po tzw. “słowianizm”. Teraz Polacy to już nie Mazowszanie, Kurpie czy Ślązacy a “Słowianie”.

0


 

Słów brakuje na łotrów i sprzedawczyków którzy tysiącletnią tradycję polskości , bogatą wielością kultur regionalnych usiłują w ramach planu wynarodowiania Europy i tworzenia Międzynarodówki Brukselskiej przefrymarczyć na jakiś ” słowianizm”.

Na 59.Konkursie Piosenki Eurowizji, organizowanym w Kopenhadze Polskę reprezentować ma jakiś polsko- rosyjski produkt z piosenką mówiącą o tym że Polacy to Marsjanie pardon Słowianie, ale to na to samo wychodzi.

 

 

Zauważyliście, że od 25 sekundy tańczące i kręcące się w kółko panienki robią to nie w takt polskiej muzyki ale pod ruskie  czy ukraińskie dyktando.

I to podobno ma przypominać najsłynniejszy na świecie Zespól Pieśni i Tańca Mazowsze?

Jak gra i tańczy polski zespół, na czym polega polska tradycyjna kultura? Zobaczcie:

Żaden tam Donatan  { Przez siedem lat wychowywany w Taganrogu na obszarze ówczesnego ZSRR (obecnie Rosja, region rostowski)} ani jakieś tam Cleo czyli ni pies ni wydra.

Polskę powinni reprezentować Polacy z krwi i kości, z polskim sercem napełnionym po brzegi patriotyzmem.

Tenże Lewiatan czy jak mu tam  w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” z listopada 2013 roku muzyk deklaruje się jako wyznawca religii słowiańskiej, czyli rodzimowierstwa. Jednocześnie twierdzi, że: “Kościół w Polsce to ambasadorstwo na rzecz zupełnie obcej kultury”.

PS. Kościół dzięki któremu przetrwało państwo polskie i polska tradycja narodowa według jakiegoś “palanta” jest ambasadorem obcej kultury?

Teraz zaczynam rozumieć skąd się bierze na polskich portalach ( tzn. raczej na portalach które prowadzą sabotaż w Polsce)  rozmaite badziewie promujące “słowiaństwo” i takież sekty religijne.

Krytycy Donatana (m.in. komentator portalu hiphopowego GlamRap.pl Kaaban, publicyści „Gazety Polskiej”: Piotr Lisiewicz, Wojciech Mucha, Samuel Pereira, publicysta dwumiesięcznika „Polonia Christiana” Eugeniusz Kosiński), opierając się na jego twórczości i wypowiedziach, zwracali uwagę, że zachwala m.in. Armię Czerwoną, propaguje panslawizm, pogaństwo i satanizm,oraz promuje komunistyczne symbole: sierp i młot.(http://pl.wikipedia.org/wiki/Donatan)

I co  ” Slowianie” ? Zadowoleni jesteście z takiego swojego przedstawicielstwa? Ja jednak zdecydowanie pozostanę Polakiem, katolkiem a nie jakimś bliżej nie określonym “słowianinem”.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

 1. Super, że Pan to skomentował. Itrafił Pan w sedno.Bo gdzie indziej zauważyłem, że ktoś tym “cudakom” gratulował sukcesu.Polacy naprawde sa zagubieni!

  0
 2. “a jednak zdecydowanie pozostanę Polakiem, katolkiem a nie jakimś bliżej nie określonym “słowianinem”.”

  To, że Autor wypiera się swojego dziedzictwa właściwie jest wystarczającym podsumowaniem całej klasy podobnych osobników.
  Ale faktycznie, jak sobie Polacy uświadomią swoje pochodzenie to mogą sobie jeszcze pomyśleć, że przyczyną ich problemów jest ich “genetyczna” niekompatybilność z ideologiami importowanymi z zachodu (chrześcijaństwo, feudalizm, socjalizm itp.). I jeszcze może zaczną chcieć coś z tym zrobić. Niebezpieczne, nieprawdaż ?

  0
  • Niektórzy tak dalece są zakorzenienie we wmawianej przeszłowsci że przynają iż pochodzą od małpy.

   A czytać nalezy uważnie. Ja nie neguję slowiaństwa ( do dziś nie uzgodniono co to wlaściwie jest) ale protestuję przeciw wykorzenianiu POLSKOŚCI i destrukcji NARODU Polskiego. Słowianinem może i jedstem ale Polakiem to na 100%

   0
   • Avatar wojakswojak

    Myli się Pan tylko czyta Pan (o ile tak jest) teksty pochodzące z zachodu wywodzące nazwę Słowianin od slave… Nie dziwię sie temu bo kościół żydowski z centralą w watykanie zrobił wszystko aby zdeprecjonować słowiańszczyznę. Pan sobie spojrzy na mape Europy i zobaczy jakie terytoria zajmują Słowianie. Pan sobie pogrzebie w źródłach historycznych i sprawdzi kim byli Etruskowie – założyciele Rzymu a konkretnie jakim językiem się posługiwali :). A Polska nasza a raczej moja bo nie wasza w której zdrajcę zrobiliście świętym i patronem? Jak ma być dobrze skoro do Boga o zdrajców się modlicie a mimo że Bo kazał modlić sie tylko do Niego światków sobie stwarzacie. Mieszko I przyjął chrzest tylko i wyłącznie z celów politycznych by niemcy i frankowie nas nie rozjechali po nieudanej inwazji na Danię (modlitwa Duńczyków z wczesnego średniowiecza “od ognia, wody i gniewu Słowian chroń nas Panie”)

    0
 3. Avatar Wes

  Panowie … z drugiej strony kogo widzielibyście na tym “festiwalu”? Kto mógłby “godnie reprezentować polską piosenkę” na równi reprezentantami innych nacji np. Austrii, “senority” Conchity Kiełbasy? Jaki “festiwal” tacy wykonawcy.

  0
  • Avatar Sławomir

   Amen. Jednak nie musimy skakać i tańczyć jak stado baranów mamione żydowską melodyjką i tekstem z “podtekstem” typu “my slejwianie” czyli niewolnicy.

   0
 4. Panie Nathanel – bzdury, bzdury, bzdury ….

  0
 5. Avatar znafca

  To może ty byś tam pojechał i zaśpiewał ?

  0
 6. Avatar Dziabąg

  Tak sie sklada ze nasi przodkowie byli wlasnie slowianami a wiare chrzescijanska narzucono nam sila i grozba wie to kazdy kto sie interesuje historia.Stwierdzam jednak ze chrzescijanstwo odegralo i nadal odgrywa wazna role spoleczna i kulturowa w Polsce , wiadomo rowniez ze kosciol to instytucja w ktorej panuje scisla hierarchia a gdzie znajduje sie glowa tej instytucji kazdy wie i wie tez komu podlega proboszcz,biskup itp.Czy obca kultura czy nie dzis z chrzescijanstwa wynika wielka sila Polski bo to jedena z niewielu rzeczy ktora laczy wiekszosc polakow.Jednak jesli ktos chce wierzyc w Swarożyca czy Jahwe to jego sprawa i nie ma w mojej ocenie nic wspolnego z patriotyzmem.Pomijam calkowicie jakiekolwiek dokonania muzyczne tego pana bo to kwestia gustu

  0
 7. Avatar Krzysztof Malicki

  Mowa-trawa, kupa jadu i buraki… Bóg dał Ci imię, ale nie rozum, Nataniel. A może tak pełnym imieniem i nazwiskiem się podpiszesz pod tymi głupotami, czy brakuje Ci czcionki…

  0
 8. Choćbyś drogi Nathanelu nie wiem jak rzeczywistość zaklinał, jak bardzo modlił się do swego boga, historii nie zmienisz. Polacy są Słowianami, mieszkaliśmy na tych ziemiach na długo przed tym, zanim pojawił się tu niesiony ogniem i mieczem chrześcijanizm. Mieliśmy swoją wiarę, swoich bogów i tworzyliśmy własną kulturę.
  Piszesz “Kościół dzięki któremu przetrwało państwo polskie i polska tradycja narodowa”, dobre sobie. Zainteresują się historią, już samo narzucenie nam wiary, bo nie przyjęliśmy jej dobrowolnie, odbyło się pod groźbą eksterminacji, przez naszych miłujących pokój chrześcijańskich sąsiadów z zachodu i południa. Potem wielokrotnie w historii można było obserwować, że interesy kościelne są ważniejsze niż nasze polskie, ale tu trzeba trochę szerzej oczy otworzyć. Obecnie też KK wysysa z naszego budżetu miliardy złotych, jątrzy i dzieli naród, korzyści tylko on osiąga.

  0
  • Za długo włóczyleś sie po WUML-ach. Powiedz cymbale który rząd dał Koiściołowi te milirady z budzetu. Goebelskowska propganda to przezytek.

   0
 9. Może w myckach miały wystąpić ?

  0
 10. Ponton Ponton

  Jak się nie podoba monidło, to trza wtyczkę z kontaktu wyjąc i pogrążyc się w lekturze np “Szwejka” i wszystko wróci do normy! Ot co!!!

  0
 11. Avatar SynSwarożyca

  Judechrześcijaństwo jest w odwrocie.
  A Polacy nie gęsi i swoją Słowiańską Wiedze mają.

  Ucz się ucz Nathanel, nigdy nie jest za późno.

  Młode pokolenie, przynajmniej jego część, nie dało się zindoktrynować watykanowi, myśli niezależnie i
  zgłębia prawdziwą Historie o swoich korzeniach, czego efektem jest ten POPowy kawałek.
  Gdyby wystąpiła tam na przykład Doda to słowem byś nie pisną, ale Słowianie Cie bolą…
  Czemu?

  0
 12. Avatar Andrzej

  Nie za bardzo rozumiem oburzenia na to, że Polaków przedstawia się jako Słowian. Niby do jakiej grupy należymy? Alemanów? Wizygotów? Galów???? Ja osobiście jestem Polakiem z dziada pradziada i nie utożsamiam swoją polskośc od katolicyzm. Syustem wierzeń i światopoglądu jest każdego prywatną sprawą. Mnie nie ubliża bycie Słowianinem, a więc równiez nie ubliża promowanie słowiańszczyzny.

  0
 13. Mir Mir

  Nathanel.
  Niestety ale Polacy są z pochodzenia Słowianami. Natomiast szczegóły kulturowości Słowian zostały praktycznie albo zniekształcone albo zlikwidowane. W pewnym sensie można mówić o wykulturawianiu polskich słowian i to skutecznie przez ostatnie tysiąc lat. Jeden z podstawowych symboli – swarzyca? Dzisiaj zakazana przez działalność kretynów w czarnych mundurach w większości mówiących po niemiecku. Obyczajność? Wpleciona w rytuały narzuconej polskim Słowianom wiary. Te obyczaje które nie udało się zainkorporować zostały praktycznie zniszczone. Co do przestrzegania zresztą kanonów tej narzuconej wiary też można się spierać. Przykładowo: w bankach jako doradcy klienta pracują Polacy, zatem skąd tak duży odsetek oszukanych “do żywego mięsa” klientów? To samo mogę powiedzieć o urzędach, sądach itp.
  No to może język? Też nie. W języku dzisiejszych Polaków więcej jest obecnych makaronizmów niż nawet staropolszczyzny. No dobrze, zostało trochę gramatyki.
  Kim więc są dzisiejsi mieszkańcy kraju nad Wisłą. W sumie nawet nie stanowią konkretnego narodu, raczej jest to społeczeństwo z dominującym mentalnie zależnym, niewolniczym wręcz postrzganiem relacji obywatel-państwo.

  Pozdrawiam.

  0
 14. Avatar Ireneusz Tadeusz

  do nicka Nathanel z żydowskiej Gazety Polskiej !

  pytam jakim prawem nazywacie sie Gazetą Polska ? jak jesteście tylko gazetą żydo-katolicką w Polsce ??? !!!!!

  POLAKIEM JEST TYLKO SŁOWIANIN ! reszta to obcy element w wiekszości wrogi nam Słowianom !

  Apel do Słowian ! nie dajmy się dzielić żydo-katolikom i żydo-syjonistom ! o pięknych polskich nazwiskach ! TO OSZUŚCI I WROGOWIE !

  żydostwo to kosmopolityzm ! stąd nienawiść do promowania
  NASZEJ SŁOWIAŃSKIEJ KULTURY
  NASZEJ SŁOWIAŃSKIEJ TOŻSAMOŚCI
  żydo-syjoniści z całych sił dożą do zniszczenia narodów , ich tożsamości !

  ten wstępniak żyda syjonisty o nicku Nathanel ! to potwierdza !!!!

  0
   • Avatar Ireneusz Tadeusz

    Słowianie ! żyd jak nie ma argumentów to opluje , a wiecie dlaczego
    bo to w większości bardzo prymitywni osobnicy ! maja wyuczonych parę regułek i tak walą codziennie ale jak sie konkretnie spytać tego czy innego żydo-chazara o szczegóły to milknie i standardową maja odpowiedz [zawsze wysyłają adwersarza do lekarza [ psychiatry ]
    co tutaj potwierdza regułę nijaki żyd o nicku Nathanel !!!

    Apel do Słowian ! NIE DAJMY SIĘ DZIELIĆ syjonistycznym żydom !
    taktyka syjonistów od lat jest taka sama napuszczać Słowian na siebie !
    przypominając im różne sytuacje w dziejach !!

    Powtarzam !

    ROSJA JEST GWARANTEM NASZYCH SŁOWIAŃSKICH ZIEM ZACHODNICH !
    [ jeżeli ktoś z was sie nie zgdza z moją tezą zapraszam na dyskusje na argumenty ! ]

    Ireneusz Tadeusz Słowiański lach z ziemi Lechickiej !!!!!

    0
 15. Avatar walt

  ..gdyby nie wiara katolicka bylibyśmy dzisiaj ruskimi. Tylko odrębność od całej masy Słowian ze wschodu spowodowała, że jesteśmy sobą i trwamy poprzez zabory, wojny i inne katastrofy a przy nas przechowały się państwa nadbałtyckie i Białorusini. My jesteśmy nadal kotwicą tego układu…

  0
  • Avatar Ireneusz Tadeusz

   do żydo-katolika o nicku walt !

   Nie ma żadnej odrębności z Słowianami ze wschodu !!!
   mamy taką samą tożsamość kulturę wrażliwość honor szczerość mentalność jesteśmy przyjaznie usposobieni ! miłość do ojczyzny !!
   tylko nas poróżniła religia !!!! to jest główne nieszczęście Słowian !!!!!

   ale co może powiedzie o naszej kulturze Słowiańskiej j żydo-chazar o zmienionym nazwisku ?
   Nic ! i jeszcze straszy ze stalibyśmy sie ruskimi ! rozumiem ze ciebie żydzie przeraża taka perspektywa uczciwego Słowianina ! ty wolisz swoja żydo-pasożytniczą nacje !! [to do Izraela wynocha !!!!!! tam sobie kultywuj swoją pasożytniczą kulturę !!! ]

   POLSKA TO SŁOWIAŃSKI KRAJ ! WYZWOLIMY POLSKĘ od syjonizmu

   Ireneusz Tadeusz Słowianin lach z ziemi Lechickiej !

   0
 16. Ooooooo, jakby były jakieś obrzędy kibuckie TOoooo, ooo hohohoho.

  0
 17. Avatar kapitan NEMO

  historię rosyjsko-bolszewicką próbujesz uskuteczniać,
  Rus to żaden Słowianin, Rus to giermaniec z nad zatoki Fińskiej, który u zarania Europy objął władztwo nad wschodnimi Słowianami, a później wschodni Słowianie do 1772 roku zostali zjednoczeni w Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a Rus-Moskal budował swoją Moskwę na północy, pośród Ugro-finów, co zrobili ze Słowieńami z Nowogrodu – wyniszczyli, do XVIII wieku wielki step zamieszkiwali Kozacy Dońscy – ludzie pochodzący z różnych miejsc – w Polski, Mołdawii, Wołoszczyzny, także zbiegowie z Moskwy – Ci ludzie dopiero w XVIII wieku w wyniku rusyfikacji stali się Rosjanami – choć nie wszyscy i nie do końca,
  a Moskale – jedyne co przejęli od Słowian z czasów Rusi Kijowskiej to język, przyjmij do wiadomości że języku wczesnosłowiańskim nie ma słowa rus, ruś, więc weź się i odpieprz od muzyki i nie mieszaj ją z religią i chorym nacjonalizmem,
  niech wygrywa Donatan i Cleo, niech wygrywają Słowianie, niech powróci jedność Słowian z czasów I-wszej Rzeczpospolitej

  0
 18. ..nie było żadnych Słowian, język słowiański był językiem klasy lingua franca, którym hajpewniej posługiwano się w całym Kaganacie Awarskim. Awarowie wędrując w 6 wieku przez całą Azję w kierunku na Europę pędzili przed sobą niedobitki podbijanych ludów a pozrozumiewali się z nimi wszystkimi językiem któregoś z tych ludów. To jest tak samo, jak Litwini w swoim gromnym państwie porozumiewali się po białorusku. Potem z tego balaganu powstali m.in.Rusini i Lachowie..

  0
  • Avatar kapitan NEMO

   jacy Rusiny, Nestor mówi o Słowianach i Rusach którzy przyszli z północy, i Rusy ze Słowianami chadzali na Bizancjum, dzisiaj Rusini występują wyłącznie jako Białorusini, nigdzie indziej ich niema, Ruś Nowogrodzką i Ruś Kijowską nie można utożsamiać z Rusinami, to były państwa założone przez Rusów a nie przez Rusinów

   0
  • Avatar gość

   Co Ty kolego pierd… Kolejny próbujący deprecjonować Historię i Kulturę Słowian i wciskać judeo – kotolicyzm jako tradycję Polaków. A o Arianach słyszałeś kolego. Oj próbujecie tym biednym goim we łbach zamieszać, próbujecie.

   0
 19. Avatar wit

  Jak można poważnie angażować się w sprawy tak błahe?Jakaś eurowizja, rozrywka dla ludu, subkultura-gdzie tu miejsce dla sensownej dyskusji, po co angażować się emocjonalnie w to to coś?”Panienka eksponujac wdzięki wydala rytmicznie dźwięki”
  Szanowny autorze-mniej lub bardziej świadomie nobilitujesz jarmarczną rozrywkę, nadajesz jej rangę zupełnie do wydarzenia nieprzystajacą.
  Właścicielce fajnie podanego na wizję biustu sukcesu życzę, ale ani jej cycusie ani spór wokół nich nijak do problemów Rzeczypospolitej nie przystaje.

  0
 20. Witaj Nthaniel!

  Przeczytałem od dechy do dechy wszystkie komenty /no i oczywiście wpis/ i wiesz co ci powiem?
  ….. Czas qrwa na ATOM ! I wszystko wróci do normy 😉 Pzdr

  0
  • To jest własnie bolesne że sekciarstwo tak jak pedalstwo za komuny siedziało by pod miotłą ale teraz zachłystnęło się “wolnością dzikiej swini” i zachowuje się jak w chlewie.

   0
 21. Avatar Krzysztof

  Szanowny Nathanel Czytuję sporadycznie ten portal coraz rzadziej (raz w tygodniu, kiedyś częściej) powiem, że forma wypowiedzi i dobór czytelników zmierzają w stronę jaskini troglodytów.
  Szczerze doradzam Ci porzuć to miejsce, bo go nie uleczysz! Tu cuchnąć zaczyna coraz bardziej głupotą i arogancją wiedzy. Poszukaj takich miejsc w sieci gdzie pisać, czytać i polemizować z tobą będą ludzie posiadający inteligencję większą od cos90*
  pozdrawiam serdecznie.

  0
  • Jest tu trochę starych przyjaciół z dawnego NE i to dla nich piszę. A sekciarzom trzeba zasiewać w ich pustych łepetynach ziarno prawdy. Może co z tego wyrosnie. nawet jedna uratowana dusza uczyni raban w piekle.

   PS. O jakim portalu , na którym mógłbyn (powinienem) pisać, mówisz?

   0
 22. Avatar wojakswojak

  Ja też szczerze żałuję że nie wystąpił chórek kościelny z Ave Maryja albo sławny polski pieśniarz Jarosław Kaczyński ze swoim wolskim przebojem… Austriacy wystawili hmmm dziwoląga, Jezusie drogi co tam musi się dziać na narodowo socjalistycznych portalach 😀 Eurowizja to rozrywka dla plebsu i nie ma sensu się rozwodzić nad tym kto reprezentuje dane państwo. Donatan i Cleo dali zabawny kawałek traktujący o Słowiankach a czy się to szanownemu Nathanielowi podoba czy nie Rosjanie i ukraińcy (nad czym ubolewam) też są Słowianami. I dziewuszki u nich też niczego sobie (chociaż Czeszki są najfajniejsze 🙂 )

  0
 23. Avatar wojakswojak

  Swoją drogą dziwi mnie że autor zajmuje się PRO POLSKIM kawałkiem a jakoś umknęło mu że w jewrowizji brała udział reprezentacja europejskiego państwa takiego jak Izrael. Wprawdzie geografię miałem jakieś 20 lat temu ale z tego co pamiętam Izrael europejskim państwem nie jest, no chyba że się coś zmieniło ostatnio bo skoro ślimaki to ryby lądowe a marchewki to owoce to być może półwysep arabski do Europy obecnie jest zaliczany.

  0
  • Nie umknęlo, bowiem juz na samym poczatku napisałem o róznym badziewiu uczestniczacym a konkursach piosenkarskich.

   0
   • Avatar wojakswojak

    Ja prosty człowiek jestem 😀 między wierszami czytam tylko to co grubą czcionką napisane 😀 Póki co Polska jesze nie jewropa zachodnia + skandynawia i można coś złego na temat izraela napisać (byle nie na niemieckim onecie i wp).

    0
 24. Avatar Marek1taki

  Terror i propaganda jak zwykle, metody nowocześniejsze. To jedyne co potrafią, więc będą się tego trzymać. Własnemu narodowi serwują manię wielkości, podbijane starają się utrzymać w poczuciu małej wartości i obawy przed wielką Rosją.
  Co do piosenki i teledysku (http://www.youtube.com/watch?v=rr1DSgjhRqE) nie umiem ocenić czy tak grubymi nićmi szyta propaganda działa, ale kto wie? Zaczyna się od gwiazdy filmowanej dość uporczywie, więc trudno o bardziej czytelną ideologiczną identyfikację autorów.

  0
 25. Avatar Jesse

  Panie Nathanel bzdury pan napisałeś. Zespól Mazowsze czy Śląsk to czysta słowiańszczyzna. Chrześcijaństwo jak najbardziej – tak, Katolicyzm – nie. KRK to Watykan który po przeczytaniu Nowego Testamentu z tym co nauczał Jezus niewiele ma wspólnego. A Cleo i Donatan to reklama nie tylko słowiańszczyzny ale i Polskości.

  0
 26. Avatar Ireneusz Tadeusz

  SŁOWIANIE ! Nasza odrębność kulturowa jest największym skarbem , który nas odróżnia od żydo-chazarów !

  SŁOWIANIE TO ARYSTOKRACJA WŚRÓD NARODÓW ŚWIATA !

  0
 27. ..po upadku Awarow Słowianie (czyli zbieranina wielu narodów, mówiąca wspólnym językiem obozowym z czasów Hunów i Awarow) zaczęli szukać swojego miejsca na ziemi. Obok nich znaleźli się (na terenie dzisiejszej Polski) resztki Wandali, Gotów i Sarmatów. Z tych resztek dawnych elit wyłoniły się pierwsze dynastie (Popielidzi i Piastowie) jak i szlachta.

  0
 28. Autor tych bredni wolałby takich wykonawców/czyń/ sławiących swoje pochodzenie jak toto z israela:
  http://www.youtube.com/watch?v=mNeYlGel4TQ

  0
 29. Avatar wojakswojak

  Najfajniejszy byłby ten kawałek http://www.youtube.com/watch?v=JCPn3-QwQo0&list=RD020aWkC5w6vVg , niestety Szczery zginął w wypadku – dorwał go seryjny :/

  0
 30. Avatar wojakswojak

  Polecam kawałek 😀 http://www.youtube.com/watch?v=JCT-v3wDgiQ fajnie by było gdyby nasi coś w tym stylu upichcili 😉

  0
 31. I niech “Dpnatan” się wali w swój pusty łeb:
  http://youtu.be/aWRo7VxrZWw

  0
 32. O rety! Ale naparzanka. Widzę, że najlepsze mnie ominęło. Po mojemu, to dzieciaki w szkołach i tak niedługo przestaną się uczyć historii, więc już lepiej niech zakodują żeśmy słowianie, tzn.co innego niż np.germanie. Lepiej odróżniać się w Europie pod wieloma aspektami, również pochodzeniem naszych przodków. Słowianie, katolicy, czy prawosławni, to gorące serca, gościnność i sarmacka tradycja. Trochę rubasznie, ale w gruncie rzeczy sympatycznie kojarzę słowiańszczyznę.

  0
 33. Avatar gość

  A nie jesteśmy Słowianami? To kim niby jesteśmy -czyżby – cyt. szanownego autora – “Marsjanami”? Jaka tysiącletnia Polska. Historia Nas Słowian jest o kilka tysięcy lat starsza, niż próbuje to autor czytającym wmówić. To od tysiąca lat wmawiany nam jako Chrześcijaństwo judeo – katolicyzm – niszczy Kulturę tego narodu i Dziedzictwo Słowian. Kolejny raz autorze relatywizujesz i własne konfabulacje opisujesz jako fakty.

  0
 34. Avatar gość

  To wszystko autorze łączy się w całość i dokonuje dekonspiracji. Trochę wcześniej pisałeś, że wszyscy jesteśmy Żydami, a teraz żeśmy nie Słowianie. No i mamy macę- sorry chciałem napisać – PASZTET!

  0
 35. Avatar Jacek

  Fascynuje mnie w komentarzach fakt, ze Pan Nathaniel na wszelkie komentarze (również te kulturalne) odpowiada przeważnie agresywnie oraz ubliżając osobie wypowiadającej się. Czy odpowiedź “lecz sie”, albo “cymbale” i wiele więcej przystoi osobie piszącej artykuly? Celowo omijam uzycie słowa dziennikarz. Znacznie obniża to jasnosc przekazu oraz wiarygodnosci. WSTYD!!! To nie jest dziennikarstwo.

  0
  • Avatar gość

   Pewnie, że to nie jest dziennikarstwo, a mieszanie goim we łbach. Potem siadają przy koszernym piwie i się zaśmiewają jak z nas bydło robią.

   0
 36. Avatar Krzywousty

  Rozpędem zachowało się kilka starosłowiańskich i innych pogańskich obrzędów/świąt, których Kościół wiedział że nie wykorzeni, więc je… przechrzcił, zaadoptował. Najsłyniejsze z nich jest Święto Wielkanocy.
  Nigdy was nie zdziwiło że nie wypada ono w ten sam dzień każdego roku? Ba, że potrafi wędrowaćpo kalendarzu o kilka tygodni do przodu i do tyłu?
  Proste – bo jest to świeto idące wstecz całe tysiąclecia, kiedy współczesnego kalendarza jeszcze nie było. Stare, nazwijmy to pogańskie święto mające zwiącek ze zrównaniem dnia z nocą.
  Kto z was wie jaka zasada określa dzień wypadnięcia tego święta?
  Niewielu, prawda? A to takie proste:
  Święto Wielkanocne wypadać będzie zawsze w pierwszą niedzielę przypadającą po pełni księżyca, która mała miejsce po dniu równonocy wiosennej. Mówiąc prościej. Dzień równonocy wiosennej przypada zawsze 21 marca. Należy wyliczyć dzień kiedy po tej dacie nastąpi pełnia księżyca. Pierwszą niedzielą po wyliczonym dniu będzie Niedziela Wielkanocna.
  Jedyne co różni dzień obchodzenia tego święta z dniem kiedy obchodzili go “poganie” jest to że pogańskie święta miały miejsce dokładnie w dniu po pierwszej pełni, a Wielkanoc jest w niedzielę po pierwszej pełni.
  .
  Święto kościelne którego czas wyznacza pełnia księżyca i zrównanie dnia z nocą. Ciekawe, prawda?
  Również pisanki nie znalazły się tam przypadkowo…
  .
  Dzięki Nathanelowi oglądnałem My Słowianie na Youtube. Panienki zaszalały. Dla mnie rewelacja i to taka bez kompleksów, godząca w ideologię gender (może dlatego nie mogli wygrać)?
  A te wątki muzyczne wplatane od czasu do czasu są bardziej chorwackie niż rosyjskie. Nie wiem czy Nathanel wie że Chorwaci to południowi i południowo-wschodni Polacy (a raczej południowi Polacy to Chorwaci). Wywędrowali oni z naszych ziem na południe, jeszcze w pierwszym tysiacleciu. Jak mówią kroniki bizantyjskie, większość ich jednak pozostała na północy wraz ze swoimi władcami.
  Dodam że Serbowie wywędrowali na południe z naszych ziem południowo zachodnich. Wielka ich część parła również na zachód Europy gdzie przetrwali wraz ze swym językiem i kulturą aż do II wojny światowej w niemieckich landach zwanych Sorbią. Paradoksalnie to wielkie przesiedlenia ludności po drugiej wojnie – zwłaszcza przesiedlenia Niemców z dawnych Prus na ziemie Sorbów spowodowały, że Sorbowie stali się dzisiaj mniejszością na swojej ziemi.
  .
  Gdyby nie przyjęcie rzymsko-katolicyzmu, Polska przyjęła by katolicyzm bizantyjski – równie poprawny, a moze nawet poprawniajszy (bo mniej w nim zmian) niż ten rzymski. Wtedy historia wyglądała by zupełnie inaczej. Niekoniecznie gorzej. To co od tysiąca lat było kością niezgoty, to jak zwykle różne religie, a raczej różne ośrodki władzy tej samej religii. Z tego powodu nie mogło dojść do stałego wcielenia do Rzeczpospolitej Rusi i Ukrainy. Z pewnością państwo Moskiewskie nigdy nie osiągnęło by siły jaką posiada obecnie. Jeśli nie stało by się częścią Rzeczpospolitej (o co wielokrotnie sami bojarzy zabiegali), to było by pewnie mało liczącym się państwem.
  Jaki język zdominował by wtedy wielką Rzeczpospolitą? Kto to wie. Tyle że jakie to ma znaczenie? My Polacy przecież i tak już nie mówimy językiem naszych starych przodków którzy mówili wieloma dialektami w zalezności od regionu.

  0
 37. Avatar grzech

  Niestety jak przeważnie się z Panem zgadzam tak teraz muszę zdecydowanie zaprzeczyć. My jesteśmy Słowianami. I nie tzw. Słowianami czy tego chcemy czy nie. Jesteśmy tymi którzy zdobyli starożytny Rzym.
  Wszystkie prawie zwyczaje które świętujemy jak chociażby Wielkanoc pochodzą ze zwyczajów Słowian. Kościół nie dał rady tego zniszczyć, wiec to przejął. I bardzo dobrze, bo dzięki temu nasza kultura jest bardziej bogata niż Zachodu.
  A Donatan ma guźdźbę (polska nazwa muzyki) która trafia do młodych, więc nie wiem o co ten hałas. Osobiście chciałbym by wrócił do projektu Równonoc z zespołem Percival.
  Nie można się odwrócić od swojej przeszłości, bo to jest tak jakby wyrwać drzewo z korzeniami. Nic z nas nie będzie.

  Ps może byś Pan skomentował dziwoląga co wygrał tą ustawianą od lat eurowizję?

  0
 38. Avatar kwjaćù

  Anzelm Ephorinus (Anzelm Eforyn, Eforinus) (ur. ?, zm. 1566) – śląski humanista, lekarz.Urodzony w Mirsku nad Kwisą na Śląsku. Uczeń Akademii Krakowskiej, w której następnie wykładał dialektykę i logikę. W Padwie otrzymał tytuł doktora medycyny. Po powrocie do Polski został mianowany pierwszym lekarzem miasta Krakowa. Korespondował z Erazmem z Rotterdamu. Autor kilku dzieł.Według środowisk działających na rzecz uznania narodowości śląskiej jest jednym z protoplastów narodu śląskiego[potrzebne źródło], bowiem kiedy korespondował z Erazmem z Rotterdamu, tamten wielokrotnie zwracał się do niego jak do Polaka, na co Anzelm, podpisując się w liście, napisał: „Tuus et suus, Anselmus Ephorinus, Silesius non Polonus” („Twój i swój własny, Anzelm Eforyn, Ślązak nie Polak”)

  0
 39. Bracia Slowianie,z durniami sie nie dyskutuje…

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816