HYDE PARK
Like

Antypolonizm Radka Sikorskiego?

30/07/2014
806 Wyświetlenia
12 Komentarze
2 minut czytania
Antypolonizm Radka Sikorskiego?

Stary dowcip, kursujący na zachód od Brynicy*.
Do sztygara na kopalni przylatuje górnik i krzyczy:
– Panie sztojger, panie sztojger, klotka się urwała!
– A był tam kto?
– Nikt, ino czterech ze Sosnowca!

0


 

1.

Do tej pory myślałem, że powyższa anegdota, opowiadana najczęściej już po spożyciu trochę większej ociupinki alkoholu, jest dowodem na ciągle istniejące animozje pomiędzy Górnym Śląskiem a Zagłębiem, którego stolicą jest Sosnowiec.
Ba, widoczna w niej, i to mocno, lokalna ksenofobia, pieczołowicie pielęgnowana zresztą przez tzw. władzę ludową, nie stanowiła i nie stanowi powodu do dumy. Bo przecież tego typu zachowania najczęściej wynikają z naszych mniej lub bardziej uświadamianych, również ewoluujących, poglądów.
A u podstawy ich zazwyczaj tkwi jakiś kompleks, a czasem mniej lub bardziej urojona krzywda.
Czasem natomiast głębokie uczucie pogardy, żywionej dla tych „gorszych”.

2.

Jako się rzekło, kawały takie, co wyznaję bijąc się w piersi, czasem opowiadam, aczkolwiek nigdy na trzeźwo. Do głowy jednak nigdy mi nie przyszło, by czynic to publicznie!
I pewnie dlatego nie jestem POlitykiem. 😉

3.

Minister Radosław Sikorski, który z racji pochodzenia nie powinien znać anegdoty zamieszczonej na wstępie, najwyraźniej rozumuje tak samo, jak jej anonimowy autor:

10494713_724017167646247_5802028036128695430_n

Nie ma powodu do jakiegoś międzynarodowego śledztwa, bo zginęli tylko Polacy!

Polakom międzynarodowe śledztwo (z udziałem polskich śledczych) najwyraźniej nie przystoi.

Już widzę, jak do Radka przylatuje sekretarz stanu w MSZ i mówi:

Panie ministrze, samolot spadł.

– A był tam kto?

– Nie. Tylko Polacy!

4.

Pojawia się zatem pytanie:

Czy Radosław Sikorski pogardza Narodem, czy też pisząc na

TWITTERZE nawalony był jak stodoła po żniwach?

Pamiętajcie o tym, jak będą wybory.

 

30.07 2014

 

_______________________________

* Brynica, rzeka płynąca pomiędzy Sosnowcem i Katowicami. Odwieczna granica Śląska i Zagłębia.

 

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Naprawdę tak myślisz?
  Zatem weź pod rozwagę, że istnieje możliwość, iż samolot z lotu MH17 został zestrzelony. W tym wypadku rakietę mogli wystrzelić zarówno obrońcy DRL jak i wojska Ukrainy. To zaś wyklucza sytuacje, że to Ukraina prowadzi śledztwo. Jedynym wyjściem jest śledztwo międzynarodowe.
  Pan Sikorski, jak widać przełknął już upokorzenie nieotrzymania wymarzonego stanowiska i teraz chce powrócić do stołu rokowań wojny domowej na Ukrainie. Jego rusofobia jest nie do zaakceptowania przez rozsądnie myślących i dlatego obecnie Polskę wykluczono z rokowań.
  My tylko płacimy koszty amerykańskiej polityki nowej zimnej wojny.

  0
 2. Avatar dr No

  W momencie “katastrofy smoleńskiej” istniały co najmniej trzy równoprawne hipotezy:
  1. zestrzelenie samolotu;
  2. bomba na pokładzie;
  3. błąd pilotów/kontrolerów ruchu.
  To powinno wykluczyć udział Rosji w śledztwie.

  0
  • Tuż po katastrofie nie było żadnej hipotezy, po prostu zwykły wypadek lotniczy, badany zgodnie z prawem międzynarodowym przez państwo, na terenie którego się wydarzył.
   Dopiero potem zrobiono z tego szoł i ordynarną trampolinę do stołków.
   .
   Gdyby przyjąć Twoje hipotezy, to żadne państwo, na terenie którego doszło do katastrofy, nie powinno badać, bo wymienione przez Ciebie 3 hipotezy zawsze trzeba by było zakładać.
   Jeśli dołączymy sprawstwo kierownicze, to nikt nie mógł by badać obiektywnie katastrof lotniczych.

   0
   • Avatar dr No

    Samolot Tu-154M, używany przez 36. pułk lotnictwa wojskowego normalnie dla przewozów rządowych nienależących do działań wojskowych, a w danym przypadku do obsługi prezydenta i osób mu towarzyszących, należało uznać za statek powietrzny państwowy – niewojskowy.
    Oznacza to, że jego lot nie podlegał reżimowi konwencji chicagowskiej
    o międzynarodowym lotnictwie cywilnym.

    0
    • Problem w tym, że to był wyjazd prywatny Jarosława i Lecha Kaczyńskiego w ramach kampanii wyborczej.
     Tak się bowiem składa, że ci “genetyczni patrioci” przypominali sobie od Katyniu tak co cztery lata i tylko w roku wyborczym. Jarosław wycofał się w ostatniej chwili.

     0
   • O ile wiem, zawsze, w każdym postępowaniu, brane są pod uwagę różne hipotezy, a późniejsze czynności prowadzą jedynie do wyłączenia tych najmniej prawdopodobnych. Nawet samobójstwo bada się, zakładając mord. Choćby denat pozostawił nawet kilka listów pożegnalnych.

    0
    • To prawda. Jednak nie może to mieć wpływu na decyzje, podejmowane w nadzwyczaj gorącym czasie. Dlatego zawarto w spokojnym czasie odpowiednie konwencje i mimo hipotez postanowiono, że w każdym przypadku bada kraj, na którego terytorium się wydarzyło.
     W sytuacji MH17, teren był objęty wojną domową. Stąd komisja międzynarodowa.
     Tą procedura opracowano po zestrzeleniu przez USA cywilnego samolotu na Bliskim Wschodzie.

     0
     • Avatar dr No

      Wprowadzasz ludzi w błąd świadomie, czy nie wiesz? Strony (rosyjska i polska) uzgodniły, że do badania katastrofy zostanie odpowiednio stosowana konwencja chicagowska. Równie dobrze mozna było żądać dopuszczenia naszych śledczych. Rosjanie natomiast pozbawili nawet szczątkowego prawa do uczestniczenia w badaniach naszych przedstawicieli, co jest naruszeniem konwencji chicagowskiej. Radek nawet nie pierdnął wtedy w kierunku Moskwy, tak się bał?

      0
 3. Humpty? co to za rozmyslania na litosc!?!?
  to nie widac i czuc, ze ta osoba jest z nadania cudzoziemskiego?
  bo racji stanu Rzeczpospolitej, to on nie sluzy z pewnoscia.

  0
  • Avatar Krzywousty

   Tak między nami Robciu, to w Rzeczypospolitej nie było, nie ma i niestety nie będzie nikogo kogo Rzeczypospolitanie uznali by za służącego ich racji.
   Za dużo racji…
   Racji tyle ile szabli.
   Najwyższy czas do tego się przyznać i jakoś rozwiązać.

   0
 4. ale co ma konflikt Zaglebia Dabrowskiego z Gornym Slaskiem do klamstw Radka Sikorskiego? porownanie kiepskie. Polska jest jedna – “Według art. 3 Konstytucji Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym (unitarnym). Stwierdzenie to oznacza, że w Rzeczypospolitej Polskiej – odmiennie niż w państwach federalnych – istnieje tylko jeden podmiot władzy najwyższej (określony w art. 4 ust. 1 Konstytucji – Naród), który sprawuje władzę na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nie dzieląc jej z żadnymi jednostkami składowymi państwa. Znaczy to, że żadna z jednostek podziału terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej nie posiada samodzielności państwowej, nie jest suwerenna i w związku z tym nie może być na nią przeniesione wykonywanie określonego zakresu władzy państwowej”.

  0
 5. Avatar AS

  Co Wy się tak czepiacie Sikorskiego? O Sikorskim to najlepiej porozmawiajcie z psychologiem. On Wam powie całą o nim prawdę. Tu naprawdę nie ma o kim mówić. Tylko olać! Cały ten POPiS, z Sikorskim i Fotygą kwalifikuje się na śmietnik. Pytam tylko co robi polski wywiad, że to toleruje. To jest przecież jego robota, aby odesłał takich ludzi na śmietnik historii. To za co mu płacimy, że tak skromnie zapytam? Darmozjadom! Horrerra!!!

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816