ONA I ON
Like

Antykoncepcja – wybór metody

05/03/2015
848 Wyświetlenia
12 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Antykoncepcja, czyli świadome zapobieganie niepożądanej ciąży za pomocą różnych środków i metod. Metody te możemy podzielić na: 1. Metody naturalne, czyli na przykład metody wykrywania dni płodnych i niepłodnych za pomocą mierzenia temperatury podstawowej, czy też kontrola wydzielanego przez szyjkę macicy śluzu, metoda rytmów lub Ogino-Knausa; 2. Metody mechaniczne to prezerwatywa, kapturki szyjkowe, pesarium domaciczne, diafragma pochwowa inaczej błona dopochwowa, prezerwatywa dla kobiet (femidom) 3. Środki chemiczne w postaci plemnikobójczych żeli, globulek lub kremów; 4. Metoda hormonalna, czyli stosowanie o zróżnicowanym składnie hormonalnym pigułek.   Pigułki antykoncepcyjne są aktualnie uznawane za najbardziej skuteczną metodę antykoncepcji. Wybór antykoncepcji ma również wpływ na zachowania seksualne, szczególnie te, które są związane bezpośrednio z samym aktem płciowym, jak na przykład używanie prezerwatyw, które należy […]

0


Antykoncepcja, czyli świadome zapobieganie niepożądanej ciąży za pomocą różnych środków i metod.

Metody te możemy podzielić na: 1. Metody naturalne, czyli na przykład metody wykrywania dni płodnych i niepłodnych za pomocą mierzenia temperatury podstawowej, czy też kontrola wydzielanego przez szyjkę macicy śluzu, metoda rytmów lub Ogino-Knausa; 2. Metody mechaniczne to prezerwatywa, kapturki szyjkowe, pesarium domaciczne, diafragma pochwowa inaczej błona dopochwowa, prezerwatywa dla kobiet (femidom) 3. Środki chemiczne w postaci plemnikobójczych żeli, globulek lub kremów; 4. Metoda hormonalna, czyli stosowanie o zróżnicowanym składnie hormonalnym pigułek.

 

Pigułki antykoncepcyjne są aktualnie uznawane za najbardziej skuteczną metodę antykoncepcji. Wybór antykoncepcji ma również wpływ na zachowania seksualne, szczególnie te, które są związane bezpośrednio z samym aktem płciowym, jak na przykład używanie prezerwatyw, które należy założyć w trakcie erekcji, niektórym ten moment 'przerwy’ przeszkadza, inni uznają go za element gry wstępnej. Z większym ograniczeniem wiąże się stosowanie globulek dopochwowych, gdyż środki dopochwowe umieścić należy zazwyczaj do 15-20 minut przed stosunkiem, następnie zaleca się, aby kobieta leżała, co może być ograniczeniem w grze miłosnej.

 

Diafragma pochwowa, która może pozostać wewnątrz kilka godzin, jak i umieszczany wewnątrz macicy pesarium – zapewniają względną niezależność ruchów, przed i w trakcie stosunku. Zdecydowaną wadą naturalnych metod antykoncepcyjnych jest to, że ograniczają kontakty intymne do określonych dni w miesiącu, a ich stosowanie wymaga dużej samodyscypliny i eliminuje czynnik 'spontaniczności’. Najmniej zauważalny wpływ na zachowanie seksualne ma pigułka. Więcej na ten temat tutaj.

0

TomaszJ

12 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758