Bez kategorii
Like

Antygejowscy działacze domagają się 10 mln dolarów od Madonny

18/08/2012
260 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Rosyjscy działacze antygejowscy złożyli pozew przeciw Madonnie, w którym domagają się od amerykańskiej gwiazdy muzyki pop 10 mln dolarów twierdząc, że uraziła ich uczucia.

0


 


Homoseksualizm w ZSRR był karany więzieniem. Oficjalnie karę tę zniesiono w 1993 roku, jednak w Rosji utrzymują się silne antygejowskie nastroje.

W lutym bieżącego roku władze Petersburga wprowadziły karę grzywny za propagowanie homoseksualizmu wśród nieletnich.

Madonna ,,została słownie ostrzeżona, by stosowała się do przepisów, ale je zignorowała. Będzie zatem odpowiadać finansowo" – powiedziała Daria Diedowa, jedna z działaczek, które wniosły przeciwko piosenkarce pozew do petersburskiego sądu.

– Możliwe, że ktoś nie dostrzega tu żadnego związku, ale po koncercie Madonny jakiś chłopiec być może zostanie gejem, jakaś dziewczynka stanie się lesbijką, a w rezultacie urodzi się mniej dzieci i nasz duży kraj nie będzie mógł obronić swoich granic; dla mnie jest to przyczyną cierpienia moralnego – powiedział inny działacz z grupy, która wniosła pozew.

Przyjęty przez władze Petersburga zakaz jest wzorem dla projektu ustawy wniesionego do parlamentu Federacji Rosyjskiej; projekt nie został jeszcze poddany pod głosowanie.

W Moskwie sąd apelacyjny potwierdził w piątek zakaz urządzania w Moskwie parad gejowskich przez najbliższe 100 lat, uznając za legalną wcześniejszą analogiczną decyzję stołecznego merostwa w tej sprawie.

Inne zapisy autora:

0

Hania Cieślak

171 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758