HYDE PARK
Like

Anty Partia – czyli Palikot na nowo w postaci Tymochowicza.

27/11/2014
1138 Wyświetlenia
6 Komentarze
11 minut czytania
Anty Partia – czyli Palikot na nowo w postaci Tymochowicza.

Tym razem zapraszamy Was na Educational Show, które będzie bardziej kontrowersyjne, niż jakiekolwiek wcześniejsze wystąpienie. Poprowadzi je charyzmatyczny trener biznesu, ekspert ds. wizerunku i wywierania wpływu, doradca medialny i ds. marketingu politycznego, twórca sukcesu wielu osób z pierwszych stron gazet. W swoim życiu pracował z 75% osób z listy 100 najbogatszych Polaków. Konsultant w zakresie prowadzenia negocjacji. Autor i propagator metod Teorii Wywierania Wpływu. Współautor Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie.   Brzmi ciekawie? Być może . Zaczęło się niewinnie.   W Szkole Głównej Handlowej, SKN Rozwoju Osobistego (http://sknro.pl/aktualnosci/item/157-rewolucja-w-komunikowaniu-sie-piotr-tymochowicz-26-11-14r) zaprosiło na Educational Show Piotra Tymochowicza (http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Tymochowicz).   Pierwsza część wykładu była podobno interesująca. Na sali dało sie zauważyć parę osób związanych z “Twoim Ruchem” J. Palikota.Słuchacze dowiedzieli się, że “są niewolnikami, żyją w kraju […]

0


Tym razem zapraszamy Was na Educational Show, które będzie bardziej kontrowersyjne, niż jakiekolwiek wcześniejsze wystąpienie. Poprowadzi je charyzmatyczny trener biznesu, ekspert ds. wizerunku i wywierania wpływu, doradca medialny i ds. marketingu politycznego, twórca sukcesu wielu osób z pierwszych stron gazet. W swoim życiu pracował z 75% osób z listy 100 najbogatszych Polaków. Konsultant w zakresie prowadzenia negocjacji. Autor i propagator metod Teorii Wywierania Wpływu. Współautor Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie.

 

Brzmi ciekawie? Być może . Zaczęło się niewinnie.

 

W Szkole Głównej Handlowej, SKN Rozwoju Osobistego (http://sknro.pl/aktualnosci/item/157-rewolucja-w-komunikowaniu-sie-piotr-tymochowicz-26-11-14r) zaprosiło na Educational Show Piotra Tymochowicza (http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Tymochowicz).

 

Pierwsza część wykładu była podobno interesująca. Na sali dało sie zauważyć parę osób związanych z “Twoim Ruchem” J. Palikota.Słuchacze dowiedzieli się, że “są niewolnikami, żyją w kraju debili, i wszyscy są mordercami, na sali wykładowej kobiety są brzydkie lub głupie, a Ziobro je kanapki w samotności”. Całość opierała się na sugestii jak zbudować zaufanie drugiej osoby. “Najpierw porozmawiać o szczerości, powiedzieć trochę prawdy, trochę obrzucać innych a potem postawić się w roli wybawcy… i to cały sekret. Do tego kotwiczenie, odniesienie się do wartości wyznawanych przez młode pokolenie, kilka ładnych wymyślonych na poczekaniu historyjek, pre-framing o tych wszystkich blogerach którzy maltretują per Piotra nieobiektywnymi wpisami i mielenie mózgu przez 3 godziny”.

Czy się udało? Raczej nie.

 

Naturalnie, to okazało się tylko wprowadzeniem do “sedna” wykładu jakim okazała się… agitacja polityczna.

 

Pod koniec wykładu, pan Tymochowicz rozdał słuchaczom “formularze bazy sympatyków”, które okazały się… wzorem formularza służącego do zbierania podpisów poparcia dla nowej partii.

 

Anty Partia

 

 

Podstawą tej “partii”, ma być min pan Armand Ryfiński (http://pl.wikipedia.org/wiki/Armand_Ryfi%C5%84ski), Artur Dębski (http://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_D%C4%99bski). Na temat obu panów można znaleźć sporo informacji – co polecam zrobić, myślę ze pan Ryfiński się pod tym względem wybija -względem oryginalności informacji. Tak więc, to miedzy innymi jest trzon nowej partii Tymochowicza.

 

Co ciekawe, na wykładzie, padła sugestia że po Lepperze i Palikocie można wypromować… Mariusza Trynkiewicza (http://pl.wikipedia.org/wiki/Mariusz_Trynkiewicz).

 

Całość wykładu na państwowej uczelni, okazała się manipulacja służącą przedstawieniu i zebraniu podpisów do powstania nowej partii politycznej. Tworu noszącego nazwę “ANTY PARTIA”.

 

Wygląda na to, że pan Tymochowicz jadąc na anty-systemowej fali, po wyborach samorządowych chce się wybić do polityki, na PODOBNYCH zasadach na których działała partia Palikota – “Twój Ruch”. Również tym razem, licząc na poparcie “młodych naiwnych” z “Twojego Ruchu”, których część przechwyciła KNP Janusza Korwin-Mikke. (Niestety prawda jest, ze Palikot na minus to Korwin troche na plus…)

 

Czy mu się uda? Raczej na razie pozostanie niesmak po probie manipulacji służącej zebraniu podpisów poparcia.

 

Sam bohater wykładu wypowiada się tak (naturalnie odwracając “kota ogonem”): Wygląda to nieszczególnie, zostałem zaproszony po to by zostać na koniec oplutym, jednocześnie cichcem gdzieś za kulisami , proszony przez multum osób o angaż w różnych projektach, które teraz nie mają odwagi się odezwać. To takie żenujące, że trzeba w Polsce ludziom tłumaczyć, że raczej nie należy obrzucać gównem, ludzi których przedtem się zaprasza w charakterze gości, nie płacąc zresztą ani grosza, którzy są gotowi swój czas poświęcić no właśnie na co ? Do czego mi niby potrzebne jakieś sgh, czy soft skills ? Dziwne to i trochę smutne zarazem, ale ok, życzę powodzenia w spotkaniach z tymi którzy popełnią ten sam błąd, który i ja popełniłem , dając się zaprosić. Życzę Szczęścia ….

 

A jak będzie naprawdę? Czas pokaże.

 

 Plotki:

“gdy partia ma mieć premierę (grudzień), wśród założycieli ujawni się również Zbigniew Stonoga” (duże prawdopodobieństwo)

“w projekt może zaangażować się również nowowybrany poseł na sejmik Dolnego Śląska Paweł Kukiz” (małe prawdopodobieństwo)

 

 

Komentarz własny: Jeżeli plotka o tym, ze założycielem jest również Zbigniew Stonoga (http://www.facebook.com/pierydolefiskusa.stonoga)  okaże się prawdą, to zaczyna się to wszystko układać w sensowna całość. Pan Stonoga to “generator lajków” – być może dzięki radom Tymochowicza przygotował grunt pod “Anty Partie”. Pan Stonoga uaktywnił się na Facebooku w okolicach kwietnia, i swoimi akcjami stopniowo zdobywał “poparcie” jako anty-systemowiec, naśmiewający się z absurdów władzy. Jeżeli anty-systemowy Stonoga ujawni się jako współzałożyciel, lub tez “zapisze się” do anty-systemowej “Anty Partii” – automatycznie przyniesie ze sobą konkretne poparcie. Problem z panem Stonoga jest taki: Nie wiadomo kto nim steruje, z rożnych przecieków (Michał Rachoń) może wynikać ze ma przeszłość agenturalna, jest bardzo dużo nieścisłości w tym co pan Stonoga robił. W tej chwili odgrywa BYĆ MOŻE role “dobrego anty-systemowca”, ale to raczej jest tylko rola która została mu przypisana. Sytuacja z panem Rachoniem ma się wyjaśnić dzisiaj w telewizji  Republika co zostało zapowiedziane przez pana Stonogę.

update 27/11/14 13:00 – Stonoga oficjalnie zaprzecza: http://www.facebook.com/video.php?v=710976045646502

update 27/11/14 19:00 – Oświadczenie Stonogi: Stonoga ostatecznie zaprzeczył jakoby miał powiązania z nowa “Anty Partia”.

 

Wątkiem pobocznym, ale być może związanym ze sprawa, są kontakty pana Tymochowicza z Jackiem Wilkiem z KNP Korwina. W czerwcu tego roku, odbyła się  telewizyjna debata Jacek Wilk vs Piotr Tymochowicz

 

 

Podczas której zauważono, ze pan Tymochowicz dziwnie “wazelinuje” pana Wilka.

Następne wystąpienie pana Tymochowicza, tym razem z Robertem Winnickim z Ruchu Narodowego

 

 

Wiązało się z ostrym atakiem na RN. Tymochowicz w dyskusji stosował bardzo widoczne techniki dyskusji/erystyki obliczone na kompromitacje “oponenta”. Prawdopodobnie chodzi o powiększenie klina miedzy obiema organizacjami, pokazanie ze Wilk z KNP jest “ok”, natomiast Winnicki z RN jest “be”. Lub tez być może po prostu przeciągnięcie Wilka na stronę Tymochowicza. Co może okazać się prawda, bo jak wieść niesie, obaj panowie Tymochowicz i Wilk spotykają się ostatnio w restauracjach na rozmowach. Co też wpisuje się w ta teorie – Jacek Wilk zaczął ostatnio”kalać własne gniazdo”, jakim jest KNP (po rezygnacji z kandydowania na radnego).

 

 

Wygląda to na kolejna próbę rozproszenia siły jaka są “młodzi zbuntowani”. Być może Kongres Nowej Prawicy JKM zbyt urósł w sile, być może chodzi o większe rozproszenie członków Ruchu Narodowego, być może chodzi o wyłapanie niezdecydowanych wyborców dając im “coś nowego” – oby tylko nie głosowali na opozycje po awanturze wyborczej, gdzie przewidywany jest zwiększony odwrót wyborców od koalicji PO-PSL.

 

Partie “jednego sezonu” takie jak “Ruch Palikota”, są swoistym wentylem dla “młodych gniewnych”, wentylem który zwraca ich uwagę na określone schematy myślenia, rozpraszające, rozdzielające “młodych gniewnych” na określone frakcje (np fanów legalizacji marihuany, antyklerykalne…) – frakcje które są anty-systemowe, ale ze względu na rozproszenie i niszowe zainteresowania, nie będą posiadać siły przebicia. Partie-wentyl, sprzedające swoim wielbicielom “małe, nic nie znaczące wygrane”, ale w odpowiedniej otoczce zwycięstwa , partie upuszczające powietrze z balonu, który jest pompowany od dłuższego czasu przez PO-PSL.

 

Co ciekawe, na temat Tymochowicza, wypowiedział się dziś sam Stanisław Tymiński:

 

Innymi słowy – albo jest to partia “wychowanka Urbana” powstała na “określone zamówienie” (co ciekawe, Jerzy Urban się uaktywnił ostatnio), albo banalnie, ów wychowanek Urbana, posiada aspiracje polityczne, dzięki którym osiągnie swój określony cel. […]

 

Na koniec – do obejrzenia – sugeruje całość.

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Hayaku

3 publikacje
11 komentarze
 

 1. To normalne że gnida dobrze się czuje wśród innych gnid.

  0
 2. Pingback: 1200 osób przyszło posłuchać Tymochowicza w SGH. Agitacja wyborcza, żart o Trynkiewiczu… "Czujemy się oszukani". Jest odpowiedź | Senat Info 1200 osób przyszło posłuchać Tymochowicza w SGH. Agitacja wyborcza, żart o Trynkiewicz

 3. Styl bycia Tymochowicza imponuje mlodym, moze to byc dla nich nowa alternatywa gdy czas korwina minie, ale watpie ze jest mu to potrzebne – sprawia wrazenie jakby robil to dla fanu.

  0
 4. a dokladnie tu. Trzeba byc slepym zeby nie widziec manipulacji na wykladzie.
  https://www.facebook.com/events/1498146630458006/permalink/1507578549514814/

  dalej:

  PR-owiec odniósł się też do oskarżeń o agitację podczas wizyty w SGH. – Jestem zdziwiony tą sytuacją. Organizatorzy, zapraszając mnie, dali mi całkowitą swobodę poczynań. Uprzedziłem ich również, że pod koniec, by nie zaburzać samego wykładu, opowiem o projektach, do czynnego uczestnictwa w których zapraszam studentów. Sam wykład nie ma dla mnie sensu; po co miałbym to robić charytatywnie? – pyta.

  – Powiedziałem organizatorom, że skoro nie mogą mi zapłacić (bo taką mają tradycję ), to ja mogę być gościem uczelni, tylko pod warunkiem że potem rozdam różne listy, dotyczące wszystkich moich projektów, nie tylko partii – która zresztą nie jest moim ugrupowaniem. Po wykładzie namawiałem młodych ludzi m.in. do zaangażowania się w procedurę resocjalizacji więźniów; ale to było już w części, którą sami organizatorzy opisali jako “niespodzianka”. Ja dokładnie poinformowałem, co zamierzam zrobić, a oni musieli o tym wiedzieć, skoro tak to reklamowali – tłumaczy.

  Organizatorzy się odcinają

  Inaczej całą sytuację widzą organizatorzy wydarzenia. “Chcemy odciąć się od ostatniej części wykładu, która nie miała nic wspólnego z misją naszego Koła. Jesteśmy organizacją apolityczną, nie jest związane z żadną partią, związkiem wyznaniowym czy organizacją. (…) Mając na uwadze dobre imię Koła, chcemy podkreślić, że już nigdy więcej nie zaprosimy Piotra Tymochowicza. Przeprowadzone działania zostały zrealizowane mimo jasnego komunikatu z naszej strony, że nie wyrażamy na to zgody” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

  – My sami jako organizatorzy czujemy się zażenowani i oszukani. Było kilka takich momentów, że myślałem, iż spadnę z krzesła. Podczas spotkania wydarzyło się wiele rzeczy, które w ogóle nie były z nami uzgadniane i o których nie mieliśmy pojęcia, np. obecność b. posłów Twojego Ruchu – opowiada Kondzior.

  Kondzior mówi, że punkt programu zapowiedziany jako “niespodzianka” miał trwać 30 min i dotyczyć projektów, które chce przedsiębrać Tymochowicz. – To miało być coś związanego z resocjalizacją więźniów, nie było mowy o polityce. A w rzeczywistości wykład przerodził się w coś w rodzaju debaty politycznej. Coś takiego nigdy się wcześniej nie zdarzyło – podkreśla nasz rozmówca.

  “Nie było zgody na rozdanie formularzy”

  Kondzior potwierdza, że na spotkaniu rozdano formularze poparcia dla zgłoszenia partii politycznej ANTY PARTIA. – Absolutnie nie wyrażaliśmy na to zgody. Zgodziliśmy się wyłącznie na to, by ludziom rozdać kartki dot. ich udziału w rekrutacji do projektów Tymochowicza. Mieli tam podawać tylko imię, nazwisko i numer telefonu, nie było mowy choćby o numerze PESEL. Słuchacze mogli czuć się wprowadzeni w błąd, bo nie było im jasno przedstawione, co im się daje do podpisania – mówi Kondzior.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217