BIZNES
Like

Anioły Sprawiedliwości wspierają pozwanych przez firmy windykacyjne

17/08/2017
302 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minute czytania
Anioły Sprawiedliwości wspierają pozwanych przez firmy windykacyjne

Fundacja Angeli Iustitia „Anioły Sprawiedliwości” aktywnie poszukuje osób pozwanych przez firmy windykacyjne, nie zawiadomionych o toczących się sprawach oraz osób, które mimo wiedzy o procesie nie mają pomocy prawnej. Fundacja, jako organizacja społeczna, staje z pozwanym ramię w ramię na sali sądowej, udzielając mu wsparcia, opłacając usługi mecenasa by wspólnie odeprzeć atak windykatora. Dlaczego?Logo - 1400x700 
– Znamy przypadki nadużyć firm windykacyjnych, banków i parabanków – mówi Adrian Wasielewski, prezes fundacji. – Docieramy do spraw sądowych wszczętych przez firmy windykacyjne przeciwko konsumentom i przedsiębiorcom, osobom które są nękane i wpędzone w spiralę zadłużenia, by pokrywając za pozwanych wynagrodzenie dla przydzielonych przez fundację adwokatów lub radców prawnych specjalizujących się w tego typu sprawach, móc oddalić niebezpieczeństwo utraty majątku, dać szansę na wygranie sprawy i powrót do normalnego, spokojnego życia – wyjaśnia.

Fundacja Angeli Iustitia „Anioły Sprawiedliwości” realizuje swoją misję poprzez zwalczanie nadużyć firm windykacyjnych, banków i parabanków. Jest wspierana przez prawników, adwokatów, radców prawnych, organizacje pozarządowe i całe grono wolontariuszy. Jednym z głównych celów Aniołów Sprawiedliwości jest praca nad wzmacnianiem w społeczeństwie poszanowania dla godności ludzkiej i poszanowania praw innych obywateli. Fundacja podejmuje współpracę z sądami, mediami, organizacjami społecznymi oraz urzędami na rzecz edukacji prawnej dzieci, młodzieży i dorosłych. Działa także na rzecz zmian i rozwoju prawa w zakresie odciążenia sądownictwa, wyrównania szans stron uczestniczących w sporze, usprawnienia wymiaru sprawiedliwości, zreformowania systemu doręczeń oraz ograniczenia możliwości bezkarnych nadużyć prawnych przez podmioty uczestniczące w procesie.

Obecnie fundacja jest zaangażowana w ponad 1100 toczących się procesów, w których na rzecz pozwanego walczy z windykatorami, a to dopiero początek. W kolejce czeka kolejnych 1300 spraw. By zająć się nimi, fundacja musi najpierw odnaleźć pozwanych i zawiadomić ich o tym, że zostali pozwani oraz, że wcale nie muszą biernie czekać na wyrok. Mogą podjąć walkę i wygrać. Do tej pory listy z fundacji dostało już prawie 2000 osób.

 

Źródło: Fundacja Angeli Iustitia

Inne zapisy autora:

Redakcja
Redakcja

2 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217