Globalnie i Lokalnie
Like

Andrzej Jarmakowski, ProgressforPoland, Marek Ciesielczyk, Polonia i SB – cz. 2

04/03/2015
980 Wyświetlenia
0 Komentarze
21 minut czytania
Andrzej Jarmakowski, ProgressforPoland, Marek Ciesielczyk, Polonia i SB – cz. 2

W przeddzień jednego ze spotkań autorskich Marka Ciesielczyka w Chicago, na którym miała być promowana jego najnowsza książka: „Polonijni agenci Słuzby Bezpieczeństwa” (6 lutego 2015 w Michella Terrace) u właściciela lokalu pojawił się niejaki Andrzej Jarmakowski (na zdjęciu), który skutecznie „przekonał” go, by w ostatniej chwili wycofał się z organizacji tego spotkania, co miało w praktyce uniemożliwić w ogóle organizację w’w spotkania. W ostatniej chwili udało się jednak znaleźc lokal zastępczy.

0


Dlaczego część Polonii obawia się lustracji – cz. 2

 

Dlaczego Jarmakowski (opluwający dziś patriotyczną część Polonii na swoim portalu) usiłował storpedować promocję książki z łatwością można domyślić się, czytając poniższy tekst będący fragmentem ksiązki dra Ciesielczyka – patrz także pierwsza część tekstu tutaj: http://powisle.prawdemowiac.pl/newsreader/items/andrzej-jarmakowski-progressforpoland-marek-ciesielczyk-polonia-i-sb.html   . 

Książka była promowana na terenie całych Stanów Zjednoczonych w lutym 2015 (trasa promocyjna 12,5 tys. km). W spotaniach promocyjnych w ciągu 2 tygodni wzięło udział prawie 1.000 osób – patrz film na YOU TUBE:

W USA i Kanadzie nabyć można książkę m.in. internetowo w księgarni QUO VADIS w Chicago – tutaj:

http://www.quovadisbooks.net/historia-polski-polityka/38885-polonijni-agenci-sluzby-bezpieczenstwa.html

zaś w Europie ( w tym w Polsce ) pod tel. 601 255 849 , mail: ujawnic.esbekow@gmail.com

 

Próba „urbanizacji” Polonii

Każde środowisko ma swojego Urbana lub Palikota, który w sposób cyniczny, wulgarny i w pewien sposób zaplanowany, stara się – mniej lub bardziej skutecznie – doprowadzać do dezintegracji tego środowiska, zniszczenia dotychczas obowiązujących wartości i szerzenia nihilizmu.

Od wielu lat taką rolę pełni w środowisku amerykańskiej Polonii – niezależnie od opisanych wyżej kontaktów z SB – Andrzej Jarmakowski. Przypuszczalnie, gdyby Polonia w Chicago miała wypowiedzieć się, kogo uważa za największego szkodnika w tym środowisku, Jarmakowski zająłby w tego typu rankingu bardzo wysokie miejsce. Ze względu na Urbanowo-Palikotowy sposób funkcjonowania Jarmakowskiego, wielu przedstawicieli (w większości prawicowej) Polonii chicagowskiej od lat już dopatrywało się jakiegoś drugiego dna w tej niezwykle agresywnej wojnie Jarmakowskiego z tym środowiskiem.

Po prezentacji dokumentów, obrazujących kontakty Jarmakowskiego z rezydentami SB w Chicago, chciałbym teraz przedstawić aktywność Jarmakowskiego (i ludzi, dzięki którym może w dalszym ciągu działać w Chicago) jako „publicysty” lub dokładniej mówiąc propagandysty, przypominającego w sposobie działania Jerzego Urbana lub Janusza Palikota. Jarmakowski i jego wspólnicy mają oczywiście zadanie bardzo utrudnione, gdyż – jak już wspomniałem wyżej – Polonia chicagowska jest w większości konserwatywna, nastawiona bardzo patriotycznie.

Jak już była o tym mowa, sfrustrowany i bezrobotny Jarmakowski zaczął w pewnym momencie redagować portal internetowy „ProgressForPoland”, którego założycielem i wydawcą jest w/w Piotr Sven Dąbrowski (syn polskiego piosenkarza Andrzej Dąbrowskiego – „Zielono mi”).

 

Wydawca ProgresForPoland zwolennikiem KO SB

Piotr Sven Dąbrowski, który urodził się w Sztokholmie. Potem mieszkał w Polsce – w Zakopanem, Warszawie i Krakowie, a od kilkunastu lat w Chicago. Deklaruje, że w 1995 roku popierał – jako kandydata na Prezydenta RP – Lecha Wałęsę (któremu od lat zarzuca się, iż był TW BOLEK), zaś w 2000 – Andrzeja Olechowskiego, „którego do dziś uważa za najbardziej wartościowego polskiego polityka”.

59. Piotr Dąbrowski i Andrzej Olechowski, fot. PfP

 

16 czerwca 2010 roku Piotr Dąbrowski i Andrzej Jarmakowski podpisali razem deklarację poparcia Olechowskiego (i opublikowali na swym portalu), w której czytamy m.in.: „W zbliżających się wyborach prezydenckich portal internetowy Progressforpoland.com udziela swojego poparcia Andrzejowi Olechowskiemu. (…) Prezydentura Andrzeja Olechowskiego skierowana będzie ku promowaniu budowania społeczeństwa obywatelskiego (…) Prezydent Olechowski … spowoduje, że wzrośnie znaczenie Polski na arenie międzynarodowej. (…) jest on najlepszym kandydatem na urząd prezydenta Rzeczpospolitej. – Piotr Dąbrowski, Andrzej Jarmakowski”.

Przypomnijmy: Olechowski w czasach PRL-u „w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z (komunistycznym) wywiadem (Departament I MSW). Był kontaktem operacyjnym Gromosława Czempińskiego o pseudonimach 'Trener’ i następnie 'Must'”. W roku 2001 Dąbrowski popierał Platformę Obywatelską, zaś w 2005 Donalda Tuska (w przegranych przez niego – z Lechem Kaczyńskim – wyborach prezydenckich).

W polonijnym radio 1030AM – w latach 1996-98 był – jak sam pisze – „doradcą i prawą ręką” Urszuli Michałowskiej, która – obok Jarmakowskiego i Chołodeckiego – cieszy się chyba najgorszą opinią wśród prawicowej części Polonii chicagowskiej.

 

„Fekalia publicystyczne” na łamach ProgessForPoland

By pokazać, jak obrzydliwy charakter ma portal redagowany przez Jarmakowskiego, zaprezentuję niektóre teksty, które tam się ukazują. O prawicowych adwersarzach publikowane są np. takie słowa: „…naftalina, obornik oraz permanentny aromat ekshumacyjno-powstaniowy zabarwiony antysemityzmem i żałosnym nacjonalizmem z elementami paranoi 'proroka’ Maciory i jego guru Jarosława Zbawiciela 'Zawsze Dziewicy’.” (May 23, 2013 | Anton Wscieklica) .

„Trzeba przyznać, że mają tupet te chamskie kanalie z PiSu (…) To już ich guru Kłamczyński Yaro, nie tylko zdobędzie Moskwę, nasra na Berlin, ale i w Chicago będzie rządził. Czysty objaw schizofrenii, bo w rzeczywistości, lecąc do Smoleńska to się zesrał nim doleciał z desantem. To że Yaro w Smoleńsku zamordował własnego brata Lecha, to sprawa rodzinna. Za Putrę i Gosiewskiego, też bym go nie skazał. Ale za zamordowanie pozostałych 93 osób to Kaczyński Yaro powinien być pasami obdzierany ze skóry. Następny opentany (pisownia oryginalna, przyp. M.C.) kłamca i oszczerca Maciora-wicz bezczelnie kłamie, że naukowcy z USA chcą badać „zamach” smoleński i popierają Maciora-wicza. Tymczasem jak profesor z USA się o tym dowiedział, to jasno powiedział, że Maciora-wicz to ohydny kłamca, manipulator i kanalia.” (May 22, 2013 | JohnAA).

„…A dlaczego skurwiel z Torunia larum nie ogłasza???? Ciekawe jak długo prezes Spula będzie tolerował tę pisuarową jaczejkę na swojej antenie bardzo ciekawe???????????” (May 22, 2013 | mk) „Mam nadzieję, że papież Franek rozwali ten Kościół i będzie spokój, choć nie święty”. (May 27, 2013 | Ateista)
Do czytelnika, który ośmielił się mieć inne zdanie: „Jarun, pospolity idioto. (…) Rozumiem w piątek w alkoholowym widzie kompletnie ci się popierdoliło”. (June 14, 2013 | Obserwujacy z boku).

„Jarun! A ja ci powiem, że jesteś normalnym KUTASEM.” (July 9, 2013 | JohnAA) Już po opublikowaniu przeze mnie dokumentów na temat Jarmakowskiego administrator „ProgressForPoland” napisał:„…Ciesielczyk jest zerem i tutaj dyskusji z nim nie będzie…na prawdę (pisownia oryginalna) szkoda tracić czas na typa, który jest psychicznie chory. Będę wycinał wasze wpisy podając jednocześnie wasze adresy IP.” (July 10, 2013 | admin).

2 sierpnia 2013 Jarmakowski publikuje artykuł pt. „Czy 11 listopada pobiją się wszyscy ze wszystkimi?”, w którym pisze: „W ostatnich latach to narodowa chołota, neofaszystowski motłoch zawłaszczył sobie to święto”, udowadniając tym samym, iż ma problemy nie tylko z cywilizowanym stylem pisania, ale nawet z ortografią. Polonusi z Chicago tak komentowali słowa Jarmakowskiego: „Gdzie jeszcze do listopada, a już Jarmakowski judzi, szczuje, sączy jad… tak skłócać Polaków, siać niezgodę i cieszyć się z tego…” (August 2, 2013 | Anna).

8 lipca 2013 roku opublikowany został artykuł autorstwa Andrzeja Jarmakowskiego pt. „Czy AK układała się w Warszawie w Niemcami?”. Już sam tytuł, nie mówiąc o treści tekstu, ma spełnić określony cel – pod pozorem historycznej analizy – wywołać u czytelnika wrażenie, iż AK mogła w jakiś sposób kolaborować z hitlerowcami. Jednak znacznie bardziej ciekawy jest tutaj stosunek Jarmakowskiego do dokumentów, zgromadzonych w IPN. Pisze on m.in.: „Historycy bezkrytycznie powtarzają opinie, oceny i informacje dawnych agentów, nie weryfikując zawartych tam rewelacji. Prawdziwa, ciekawa, historia ich nie interesuje. Powstają więc historyczne koszmarki. Na szczęście IPN to nie jedyne miejsce, gdzie można znaleźć dokumenty dotyczące polskiej historii. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że rzeczy naprawdę ciekawe zgromadzone zostały w zupełnie innych miejscach. Cóż bowiem o rzeczywiście ważnych wydarzeniach mogli wiedzieć ludzie, którzy już za życia znaleźli się na marginesie historii i służyli przegranej sprawie. (…) Dzisiaj zaś bezkrytyczne cytowanie tych materiałów powoduje, że historię piszą dawni agenci i funkcjonariusze służb. To ich największe zwycięstwo zza grobu. (…) Historycy z namaszczeniem studiujący „ipeenowską” makulaturę zazwyczaj używają tych wątpliwych źródeł dla podbudowania takiej czy innej swojej tezy. Używają tych źródeł wybiórczo, pamiętając tylko o tym, co wygodne dla nich.”

Trudno oczywiście się dziwić, iż Jarmakowski (na temat którego są w IPN dokumenty, potwierdzające jego potajemne kontakty z rezydentami SB w Chicago w drugiej połowie 1989 roku) próbuje zdyskredytować wiarygodność dokumentów z IPN (przypomnijmy: pewna znana powszechnie w Polsce osoba, podejrzewana o współpracę z SB, proponowała swego czasu nawet zamurowanie wejścia do IPN).
Gdy niedawno pojawiła się szansa, by Polacy mogli w końcu podróżować do USA bez wiz, Jarmakowski – w typowy zresztą dla siebie sposób – skrytykował 21 lipca 2013 projekt nowej ustawy m.in. w tej sprawie – w artykule „Polonijny kabaret w sprawie ustawy imigracyjnej – O projekcie reformy imigracyjnej krytycznie”. Określił go pogardliwie jako „Projekt tak zwanego 'Gangu ośmiu’ „. O poparciu dla starań Polonii w sprawie uchwalenia ustawy, dającej Polakom prawo wjazdu do USA bez wiz Jarmakowski, pisze wprost: „…krytycznie oceniam na przykład tak zwaną Inicjatywę Polonijną”.

Po tym skandalicznym, godzącym w polskie i polonijne interesy wystąpieniu Jarmakowskiego na łamach „ProgressForPoland”, Polonusi ostro skrytykowali redaktora tego portalu, pisząc np.: „Teraz przynajmniej wiadomo, że Jarmakowskiego sprawy Polonii mało obchodzą. (…) Jestem strasznie zniesmaczony i oburzony na tzw. redaktora naczelnego tzw. portalu 'polonijnego’. Zawitałem tutaj ostatni raz i więcej do tego bagna już nie wrócę. Proponuję bojkot tej stronki internetowej. Do wszystkich pięciu czytelników: nie wpisujcie żadnych komentarzy…” (May 8, 2013 | Zniesmaczony pisaniną).

Na łamach portalu ustawicznie atakowane są media oraz dziennikarze o poglądach konserwatywnych, np. prowadząca program „Otwarty Mikrofon” Łucja Śliwa – patrz:

Wielu ludzi, którzy mieli kontakt z Jarmakowskim, ocenia negatywnie jego wiarygodność. Na przykład Radosław Korzycki z Dziennika.pl pisze: „Dla wielu, którzy zetknęli się z tym środowiskiem (Polonii chicagowskiej, przyp. M.C.), pan Andrzej Jarmakowski jest osobą, mówiąc dość eufemistycznie, umiarkowanej wiarygodności” (2009-02-12).

W polonijnym Blogu Videofactu (18.11.2010) czytamy, jak Jarmakowski próbował ośmieszyć jedną z polskich inicjatyw uzyskania pomocy ze strony USA w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Autor tej notatki pisze: „Do USA przyjechali z Polski politycy PiS Anna Fotyga i Antoni Macierewicz, żeby nakłonić Amerykanów do powołania międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Mieszkający po tej stronie oceanu wiedzą, że Amerykanie nic takiego nie zrobią. Dziwi jednak, jak bardzo pomysł taki i podjęta próba jego realizacji boli niektórych Polaków. Otrzymałem dzisiaj link do strony internetowej w Chicago, na której działacz polonijny Andrzej Jarmakowski wyszydza tę inicjatywę. Jarmakowski pisze, że Macierewicz z Fotygą ośmieszają Polskę oraz ujawnia, że inicjatywa Macierewicza tak go wkurzyła (jego słowa), że skontaktował się z biurami polityków amerykańskich, żeby nakłonić ich do negatywnego potraktowania inicjatywy Macierewicza”.

 

Koch: „Czy Lech Kaczyński był gejem?”

Na portalu „ProgressForPoland” publikuje swe „przemyślenia” także w/w Krzysztof Koch, który – o czym była już mowa – w siedzibie Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej, 19.10.2008 roku pytał: „Czy Lech Kaczyński jest gejem?”. Patrz wystąpienie Krzysztofa Kocha:

Koch pisze na portalu m.in.:„…po sprowadzeniu (pozostałości po katastrofie smoleńskiej, przyp. M.C.) możemy sprzedawać ich części na relikwie w polskich supermarketach jako dodatek smakowy do kiełbas. (May 27, 2013 | Krzysztof Koch- Northbrook, Illinois)

W innym zaś miejscu współpracownik Jarmakowskiego próbuje zohydzić braci Kaczyńskich: „Czarujące bliźniątka. Święta Dwójca nowoczesnej XXI-wiecznej Boskości. Lech Pomylony z Jarosławem Trącniętym oddają narodowi hołd troskliwości. Kiedyś była solidarność, zdrowa, spontaniczna i żywa. Od smrodliwych Kaczyńskich dzisiaj się rozpływa. Dwa natchnięte bebechy w ciągle rozpiętych marynarkach. Pokornym i służalczym oddadzą wszystko w PISowskich podarkach. Skołowany lud z zabobonną telewizją Trwam. Abolicyjny Jaruś rozdający przyrzeczenia koalicji – a wszystko Wam dam. Absolucja jednojajowych jest jak stara nowa rana. Wszystkich posłów PIS-u trzyma w krzesłach jak rura przyspawana. Semantyczni wariaci, obojniaki i pedały. Wszystko robią dla społeczności i dla swojej chwały. Pozbierajcie się z tą lewizną nie szukajcie prawizny. Bo myślicie cuzamen do kupy dla dobra ojczyzny. Poszukajcie się w lustrach, wyglądacie jakbyście byli w ciąży całe życie. Wiąże się z tym zapach, mandaryński wygląd i w świecie obycie. Jesteście ludźmi z kompleksami wzrostu. Tylko na szerokość jest jeszcze możliwość rozrostu. Nowa forma nowej starej koalicji szaleńczego PIS-u Jest jak spluwaczka u dentysty lub złego jadłospisu. To świadczy o rozdęciu tych niechlujnych facetów Bawiących się w błocie jak kaczki lub podobnych ekscesów. Wszelkie Wasze obietnice lepszego życia dla rodaków Nie wróży jak u Konopnickiej wyjść wreszcie z czworaków.” /zachowana oryginalna pisownia/ (Forum Chicago, bolek71, z dedykacją dla „miłośników PiS-u, evek, 26.01.07, Krzysztof Koch, Chicago, Illinois, 17.10.2006)

Dalej Koch pisze: „Chłopy Polskie z dodatkiem PIS-dy, Paligłup powinien Wam zaserwować nie tylko marihuanę ale mocniejsze narkotyki jak opium abyście… tą wywalczoną wolną Polskę jak najszybciej rozpierdolili”. (July 4, 2013 | Krzysztof Koch- Northbrook, Illinois)

Dodać w tym miejscu wypada, że żona Krzysztofa Kocha – Ewa – to Prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce! To tylko niektóre przykłady tego, co możemy znaleźć na łamach „ProgessForPoland”.

Działalność Andrzeja Jarmakowskiego, Piotra Dąbrowskiego, Krzysztofa Kocha i im podobnych nie przynosi tyle szkody Polonii i Polsce, ile zapewne chcieliby wyrządzić ci ludzie, gdyż środowisko, w którym prowadzą swą aktywność jest na tego typu działania dość odporne. Warto jednak odnotować, iż treściami publikowanymi na ich portalu posługują się niektórzy w kraju. Warto to obserwować i wyciągać odpowiednie wnioski (np. starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski czy też ludzie, którzy za próbę zniszczenia stowarzyszenia „Oburzeni”, zostali z niego usunięci, np. Jan Sposób, Andrzej Bugajski, Tadeusz Browarek).

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Media o spotkaniach autorskich Marka Ciesielczyka w USA w lutym 2015:
http://www.poland.us/strona,20,18975,0,polonijni-agenci-sluzby-bezpieczenstwa-dr-marek-ciesielczyk-w-usa.html

http://polandconnected.com/event/book-event-and-a-lecture-of-dr-marek-ciesielczyk-communist-agents-in-the-polish-american-community/

http://www.paclongisland.org/infiltracja_do_website.pdf

http://polishgazette.com/?p=1123245

http://www.quovadisbooks.net/historia-polski-polityka/38885-polonijni-agenci-sluzby-bezpieczenstwa.html

http://www.bialyorzel24.com/polonia-w-ameryce/art,170,dr-marek-ciesielczyk-promowal-w-stanach-zjednoczonych-swoja-ksiazke-polonijni-agenci-sluzby-bezpieczenstwa.html#

http://www.bialyorzel24.com/polonia-w-ameryce/art,176,dr-marek-ciesielczyk-promowal-w-stanach-zjednoczonych-swoja-ksiazke-polonijni-agenci-sluzby-bezpieczenstwa-czesc-ii.html

https://groups.yahoo.com/neo/groups/polish-global-village/conversations/messages/4401

http://www.wherevent.com/detail/Marek-Ciesielczyk-Prezentacja-nowej-ksiazki-dra-Marka-Ciesielczyka-pt-Polonijni-agenci-Sluzby-Bezpieczenstwa-i-spotkanie-z-autorem

http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/bedzie-trzesienie-ziemi-w-polonijnym-srodowisku-kogo-ujawni-dr-marek-ciesie

http://www.nasznowyjork.org/co-sie-dzieje-w.html

http://polscott24.com/dr-marek-ciesielczyk-ujawnia-kolejne-nazwiska-polonijnych-kapusiow-esbeckich-w-usa/

http://www.usopal.pl/publicystyka/3902-dr-marek-ciesielczyk-ujawnia-kolejne-nazwiska-polonijnych-kapusiow-esbeckich-w-usa

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=21&ved=0CCAQFjAAOBQ&url=http%3A%2F%2Fwww.polishchurch.com%2F%3Fdownload%3D%252F2015%252F02%252FBIULETYN-PARAFIALNY-2015-02-08.pdf&ei=fs_1VKSKEYjUOf6qgJAL&usg=AFQjCNFLDo4U5tJC7ufQVasAYVzVJTf6YA&sig2=-9V0oeutHmMeT5GWITEztQ

http://heyevent.com/event/859716717382546/promocja-ksiazki-o-sb-w-usa-i-spotkanie-z-autorem-dr-markiem-ciesielczykiem-w-chicago

http://heyevent.com/event/363427213840202/prezentacja-nowej-ksiazki-dra-marka-ciesielczyka-pt-polonijni-agenci-suzby-bezpieczenstwa-i-spotkanie-z-autorem

Dr Marek Ciesielczyk ujawnia kolejne nazwiska polonijnych agentów SB, prezentując w USA swą najnowszą książkę pt:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/marek-ciesielczyk-prezentuje-w-usa-swa-nowa-ksiazke-polonijni-agenci-sluzby-bezpieczenstwa.html

kurier chicago

0

Marek Ciesielczyk http://www.marekciesielczyk.com

dr politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca sowietologii w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (Małopolska), obecnie Redaktor naczelny pisma "Prawdę mówiąc" oraz portalu www.prawdemowiac.pl, więcej patrz: www.marekciesielczyk.com

166 publikacje
8 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758