Media Watch i recenzje
Like

Amerykańskie dowództwo w Europie przeniosło swą siedzibę z Niemiec do Poznania

07/05/2017
664 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Amerykańskie dowództwo w Europie przeniosło swą siedzibę z Niemiec do Poznania

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że taktyczne dowództwo szczebla dywizyjnego Armii USA przeniosło swą siedzibę z Niemiec do Poznania. W komunikacie podano również informację, że chodzi o jednostkę dowodzącą wojskami USA rozmieszczonymi w ramach akcji Atlantic Resolve. Do Poznania przetransportowano już cały sprzęt, a pracę rozpoczął już personel placówki.

0


Operacja przeniesienia dowództwa do Poznania została zakończona z dniem 29 kwietnia br. „W ubiegłym tygodniu ponad 100 żołnierzy przeniesiono z bazy w Baumholder (Niemcy) do Poznania w celu wzmocnienia dowodzenia siłami rotacyjnymi USA (…), prowadzącymi operacje na terenach, na których Armia USA nie utrzymywała wcześniej znaczącej obecności (…)” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

W informacji zauważono, że od czasu aneksji Krymu w 2014, obecność oddziałów bojowych, a także oddziałów zaplecza logistycznego rozmieszczonych w związku z realizacją operacji Atlantic Resolve, zwiększyła się „w celu zapewnienia rotacyjnej, trwałej obecności w ramach inicjatywy zwiększenia bezpieczeństwa europejskiego”. Relokacja Mission Command Element ma podnieść zdolności manewrowania wojskami – tłumaczy st. sierż. Brent M. Williams, rzecznik Mission Command Element dla operacji Atlantic Resolve.

„Prowadzony przez Armię USA w Europie program „Rok Realizacji” zainicjował w 2017 roku zwiększenie rotacyjnej obecności sił USA w Europie, na którą złożyły się: przybycie rotacyjnej bojowej brygady pancernej oraz brygady lotnictwa bojowego jak też regionalne oddziały logistyczne rozmieszczone dla wspacia zadań związanych z operacją Atlantic Resolve” – napisano w komunikacie DGRSZ.

Źródło: dgrsz.mon.gov.pl, wprost.pl

WMa

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816