POLSKA
Like

Alternatywy III RP – cud lub likwidacja

12/01/2017
840 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

W Ameryce trwają zmagania zwolenników i przeciwników prezydenta-elekta i nie zakończą się one w chwili inauguracji. Jednakowoż z Trumpem, czy bez niego Stany Zjednoczone są skończone i jedyne co pozostało do zrobienia, to prawidłowo zarządzać procesem likwidacji Imperium, tak by nie doprowadzić do najgorszego, czyli nuklearnej anihilacji Matki Ziemi. Ale nawet jeśli to się uda, to i tak bóle agonalne będą znacznie poważniejsze niż w przypadku ZSRR. Amerykański niezależny publicysta, David Lemire w swym najnowszym artykule zatytułowanym(1): “Potęga, która nie istnieje” omawia problemy z tym związane. Twierdzi on, że wybór Trumpa na prezydenta może być wynikiem walk amerykańskich “elit”, z których część zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z kursem dotychczasowej neokonserwatywnej ekipy i pragnie zyskać na czasie w tym […]

0


W Ameryce trwają zmagania zwolenników i przeciwników prezydenta-elekta i nie zakończą się one w chwili inauguracji. Jednakowoż z Trumpem, czy bez niego Stany Zjednoczone są skończone i jedyne co pozostało do zrobienia, to prawidłowo zarządzać procesem likwidacji Imperium, tak by nie doprowadzić do najgorszego, czyli nuklearnej anihilacji Matki Ziemi. Ale nawet jeśli to się uda, to i tak bóle agonalne będą znacznie poważniejsze niż w przypadku ZSRR.

Amerykański niezależny publicysta, David Lemire w swym najnowszym artykule zatytułowanym(1): “Potęga, która nie istnieje” omawia problemy z tym związane. Twierdzi on, że wybór Trumpa na prezydenta może być wynikiem walk amerykańskich “elit”, z których część zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z kursem dotychczasowej neokonserwatywnej ekipy i pragnie zyskać na czasie w tym likwidacyjnym procesie. Jakby jednak nie było, amerykańska strategia polegająca na atakowaniu (militarnym, finansowym, czy innym) bezbronnych państw i rabowaniu ich zasobów finansowych, materialnych, czy ludzkich dobiegła końca w momencie oporu okazanego USA przez Rosję i Chiny. Brak ciągłego dopływu zrabowanych środków do Ameryki powoduje jej bankructwo. Jak wyraża się autor: “Dolarów Trumpa niedługo nikt nie będzie chciał”.

Zostawiając amerykańskie problemy samym Amerykanom, warto się przyjrzeć sytuacji III RP, która została zniszczona miękkimi ekonomicznymi i ideologicznymi metodami przez amerykańskiego wasala Unię Europejską.

Z imperium sowieckiego Polska wychodziła w fatalnym stanie gospodarczym i kiepskim demograficznym. Obecnie znajduje się w agonalnym stanie w odniesieniu do wszystkich możliwych aspektów ewaluacji.

Jej “elity” składają się wyłącznie z agentów neokonserwatywnego skrzydła amerykańskiej administracji (PiS), oraz niemiecko-unijnych (PO) z niewielką domieszką domorosłych “polityków”, którzy przypadkowo znaleźli się w Sejmie w wyniku wyborczych “podrygów” zdezorientowanego społeczeństwa.

Kolonialna gospodarka zdolna jest jedynie zapewnić nieliczne niskotechnologiczne wyroby, których nie opłaca się sprowadzać z Chin. Wszystkie produkty techniczne są w całości importowane z rozwiniętych krajów Unii Europejskiej.

Społeczeństwo jest w pełni zdeprawowane i w stanie daleko posuniętej patologii. Aby nie rozwodzić się w tym wielkim aspekcie, posłużę się tylko jednym przykładem niekończącej się niekontrolowanej emigracji, której delikwenci uzyskują na Zachodzie jedynie iluzoryczne korzyści w postaci numerycznego wzrostu wynagrodzenia, zniwelowanego znacząco wyższymi kosztami utrzymania, oraz poniżający status społeczny, w ogonie, za Turkami, Arabami, czy murzynami. Nie zniechęca ich to do kontynuowania tej wytresowanej rutyny, co kolonialna administracja IIIRP skwapliwie wykorzystuje dla niwelowania powstającej demograficznej próżni za pomocą największego zagrożenia, w postaci ukraińskiej banderowskiej imigracji.

W momencie rozpadu zachodnich struktur imperialnych, pozbawiona autentycznych kierowniczych elit, zdrowego intelektualnie i moralnie społeczeństwa, oraz nowoczesnej gospodarki, IIIRP będzie całkowicie bezbronna w obliczu ogromnych wyzwań związanych z powstałym chaosem.

Będzie łatwym łupem każdego i wszystkich i tylko cud może ją z tej sytuacji wybawić.

 

 

 

(1) http://katehon.com/article/great-power-isnt

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
dr nowopolski

Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

344 publikacje
3 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758