BIZNES
Like

Alternatywa dla III RP w zwycięskim sojuszu z USA

29/05/2018
1509 Wyświetlenia
8 Komentarze
4 minut czytania
Alternatywa dla III RP w zwycięskim sojuszu z USA

Waszyngton był od zawsze gangsterski.  W przeszłości skrzętnie to maskowano za fasadą „demokracji”, z czasem coraz bardziej niedbale, a ostatnio porzucono wszelkie wysiłki ukrywania tego faktu.[i]  Wydawałoby się, że bardziej zdeprawować się już nie da, ale ostatnie dni przeczą temu poglądowi.   Światowe agencje doniosły ostatnio, że „prezydent” Ukrainy, Petro Poroszenko zapłacił Trumpowi $400 tysięcy za możliwość 20 minutowego spotkania w Białym Domu[ii].  Można by tu uśmiechnąć się z politowaniem nad tym faktem, ale wstrzymam się od tego, bo przecież nie wiem ile polscy podatnicy zapłacili za ostatnią sesję zdjęciową „naszego prezydenta”  Dudy z Trumpem.   Jakby nie było,  praktyki amerykańskiego prezydenta bardziej przypominają te z półświatka drobnych złodziei i sutenerów, niż potężnych rodzin gangsterskich, co dobitnie ilustruje poziom skundlenia […]

0


Waszyngton był od zawsze gangsterski.  W przeszłości skrzętnie to maskowano za fasadą „demokracji”, z czasem coraz bardziej niedbale, a ostatnio porzucono wszelkie wysiłki ukrywania tego faktu.[i]  Wydawałoby się, że bardziej zdeprawować się już nie da, ale ostatnie dni przeczą temu poglądowi.

 

Światowe agencje doniosły ostatnio, że „prezydent” Ukrainy, Petro Poroszenko zapłacił Trumpowi $400 tysięcy za możliwość 20 minutowego spotkania w Białym Domu[ii].  Można by tu uśmiechnąć się z politowaniem nad tym faktem, ale wstrzymam się od tego, bo przecież nie wiem ile polscy podatnicy zapłacili za ostatnią sesję zdjęciową „naszego prezydenta”  Dudy z Trumpem.

 

Jakby nie było,  praktyki amerykańskiego prezydenta bardziej przypominają te z półświatka drobnych złodziei i sutenerów, niż potężnych rodzin gangsterskich, co dobitnie ilustruje poziom skundlenia obecnych władców świata.

 

Polacy nie wiedzą co prawda ile kosztują ich foto-sesje swych „przywódców” z imperatorem, ale za to poznali już koszt amerykańskiej „obrony” III RP, w ramach NATO.  „Polski”  MON zaoferował za te usługi $2 miliardy dolarów[iii], bo tyle podatnicy mają zapłacić za amerykańską bazę na naszym terytorium.

 

Przypuszczam, że jeśli „władze” dorzucą jeszcze kilka miliardów za fundamentalnie ważne zniesienie amerykańskich wiz dla Polaków, to nasza Ojczyzna gotowa będzie do ogólnokrajowych bachanaliów, z okazji tych najwspanialszych przełomowych wydarzeń.

 

O konieczności wypłacenia żydom haraczu, nie wspomnę, bo nawet najmniejsza wzmianka na ten temat kwalifikuje się jako zbrodnia antysemityzmu.

 

Pozostawiając jednak na boku zagadnienia finansowe, warto zastanowić się nad strategicznymi reperkusjami ostatniego posunięcia „polskiego rządu”.

 

Polska od lat zajmuje poczesne miejsce w stworze kundli łańcuchowych gryzących Rosję po kostkach.  Stosunki z Federacją są najgorsze ze wszystkich kolonii UE.  Ustanowienie bazy amerykańskiej na polskim terytorium jeszcze bardziej je zaogni. Europa Zachodnia, a w szczególności Niemcy, stara się wyzwolić spod amerykańskiej kurateli i nawiązać z Rosją współpracę na obszarze  „od Lizbony do Władywostoku”.

 

Jeśli żydo-angolskiemu imperium nie uda się rozpętać III wojny światowej i doprowadzić do zagłady ludzkości, to rozpadnie się ono na naszych oczach.  Na polu bitwy pozostanie zwycięska Rosja i osłabiona napływem emigrantów, ale potężna gospodarczo Europa Zachodnia (Niemcy).  Nie będę przewidywał, jaki los spotka terytorium, które dziś nazywa się III RP.  Nie trzeba być jasnowidzem, by uświadomić sobie tą sytuację.

 

Od 30 lat, Polacy, rękoma swych demokratycznie wybranych przedstawicieli, kopią sobie grób, na dodatek pęcznieją z tego powodu od dumy.  Teraz jeszcze zdecydowali się płacić za swe własne unicestwienie.  Czy można postępować gorzej?  Nie, bo jakby było można, to nasi „władcy” na pewno wybrali by tą alternatywę.

 

[i] https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/869188

[ii] http://www.bbc.com/news/world-us-canada-44215656

[iii] https://news.antiwar.com/2018/05/27/poland-offers-2-billion-for-permanent-us-military-base/

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
dr nowopolski

Unikajacy stereotypów myslowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i swiata

344 publikacje
3 komentarze
 

 1. HD HD

  Ruski trol czy pożyteczny idiota Putina?

  0
  • Avatar Krzywousty

   Też myślałem dawniej że to ruski trol. Ale nie – gorzej. Dużo gorzej.
   To polski sprzedawczyk. Taki Judasz który za ruskie pieniądze sra na swoje gniazdo i nie ma żadnego honoru.
   Kiedy wywalili Jekatarinę C. miałem nadzieję że ten trol należał do jej komórki i go posadzą. Ale nie. Wciąż nadaje. Inna komórka.

   Niestety 3Obieg ponosi odpowiedzialność za tę jego propagandę. Wiele osób zgłaszało że nie należu dawać mu swoich łam. Powiem więcej – 3Obieg winien był zgłosić go do ABW by dokładnie go sprawdzili. Źródła dochodu, z kim się kontaktuje itd.
   No chyba że zgłosili i ABW poleciła by pozwolono mu nadawać żeby dojść do mocodawcy.
   Tym niemniej nawet ruskie trole już sie wyrobili i trudniej się połapać że nadają z Leningradu. A ten tutaj normalnie z grubej rury po chamsku. Nawet nie próbuje ukryć kto mu za to płaci.

   0
  • Avatar AS

   Na pewno Rosjanin znający bardzo dobrze język polski. Być może nawet w Polsce mieszkający. Poznałem to po jego zazdrośnictwie. Rosjanie od zawsze nam zazdroszczą. Nawet jak byliśmy pod ich zaborem, to nam zazdrościli. Pierwsze ich spotkanie z Polską to zawsze porównanie. Gdzie jest lepiej, w Polsce czy w Rosji. Jak stwierdzają, że w Polsce lepiej, to chcą nam przyłożyć. Żeby sobie Palaki nie myślały. On jest taki właśnie dokuczyński.

   0
 2. Avatar zj

  Wielki PLUS za artykuł,sama prawda.Będą Polacy jeszcze płakali nad swym losem.

  0
 3. Avatar Jan

  Panowie, ani to troll ani agent.
  Skąd to oburzenie?
  Facet pisze swoje opinie i publikuje, bo 3obieg tak ma…dopuszcza do publikacji różne opinie. Np. artykuły aleszuma z jego antyżydlwską manią…
  Zapomnieliście o wolnošci słowa czy może sądzicie, że tylko wasze poglądy są jedynie słuszne?
  pozdrawiam

  0
  • Avatar AS

   Tu nie ma Pan racji. W pewnym momencie, poprosił kolegę o argumenty. To był Rosjanin z krwii i kości. Niech Pan przejrzy jego i moje wpisy, to Pan zobaczy. Wiem jak Rosjanie piszą.

   0
 4. Avatar AS

  Od zawsze tego Pana traktowałem jak Rosjanina. W zasadzie, to nam przekazywał zdanie Rosji na wszystkie polityczne tematy. Kiedyś próbowałem nawiązać z nim kontakt, ale nie udało się. Uciekał. W Interii są rosyjscy trolle i to nawet w dużej ilości. Z niektórymi i nawet da się pogadać. Jak Słowianin ze Słowianin ze Słowianinem. Z tym Panem – nie. Agencja Tass! Czyli tylko w jedna stronę.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816