Globalnie i Lokalnie
Like

Ali Baba i 40 oligarchów!

31/01/2014
1046 Wyświetlenia
5 Komentarze
5 minut czytania
Ali Baba i 40 oligarchów!

Uprzejmie proszę Pana europosła Ryszarda Czarneckiego , żeby przestał zbierać poparcie wyborcze na ogłupianiu polskiej opinii publicznej zwanej : elektoratem !

Starsi pamiętają , że onegdaj mówiono : jeśli masz skłamać – zamilcz Waść Panie !

Zastanawiam się czy od listopadowych protestów na Majdanie związanych z rezygnacją Ukrainy z akcesji do UE z ust naszych „polityków”w mediach padło choć kilka zdań prawdy ? – chyba nie !

0


Czy ktoś powiedział , że Pan Prezydent Ukrainy ( na syna i rodzinę ) dysponuje majątkiem dwukrotnie większym  jak właściciel Microsoftu Bill Gates ?…Czy ktoś powiedział , że 40  oligarchów ukraińskich dysponuje majątkiem ponad 80 % PKB Ukrainy ?.. Czy szanowny czytelniku zauważyłeś za ile – drobnej kasy – Prezydent Janukowicz zaproponował wolność Juli Tymoszenko ? – za 20 miliardów dolarów amerykańskich !!!  – ( wiedział,że Pani Premier taką kasę MA ) !.

Więc nim uronisz kolejną łzę czytelniku nad losem Ukrainy dowiedz się , że mi też żal i serdecznie współczuję przyzwoitej części narodu ukraińskiego , ale w imię demokracji , w imię kontynuowania tradycji w wyborach – demokratycznych – oddawano głos złodziei , którzy mieli …. i IM pozwolić kraść !

Ukraina – dzisiaj – to państwo korupcją stojące. Każdy każdemu płaci „do łapy” i sam łapę wystawia po kasę od swojego rodaka !. On kradnie – ja kradnę – my kradniemy  może ktoś , kiedyś za wszystko zapłaci !

Parlament ? – jaki parlament , oligarchowie kupili swoim ludziom mandaty do głosowania w/g  parytetu posiadanych pieniędzy wcześniej uzgadniając to między sobą…  dot. to również tzw. „polityków”. Nie ma dziedziny życia gdzie za najdrobniejszą czynność nie trzeba by dać „do ręki”.

A w takim „klimacie” społecznego funkcjonowania najlepiej obradzają prawiczki i ultra prawiczki typu SNA , Tryzub , Biały Młot , UNA-UNSO , C14 – neonazistowskie skrzydło partii Swoboda , Prawy Sektor ,oraz kibole Dynama Kijów zwani „armią Majdanu”.. i inn. To te grupy legitymizują przybyłych z Polski „gości” , no bo jeśli europoseł Parlamentu Europejskiego jest przez nich goszczony , wpychany na trybunę do mikrofonu  I COŚ MÓWI !… to znaczy , że gospodarz to : polityczna siła !!!

Smutne , że z taką łatwością dajemy się wrabiać w grę co do której winniśmy być li tylko obserwatorami i pogratulować zwycięzcom !. Problemy Ukrainy są problemami UKRAIŃSKIMI !.. Nie wtrącajmy się , nie czujmy się eksporterami rewolucji , nie nam decydować czy Rosja zakręci kurki z ropą i gazem niepłacącej za ten surowiec Ukrainie. My regularnie płacimy i to NAJWIĘCEJ z państw europejskich – tak wynegocjował pan Pawlak i Rząd RP. Po co nam zmartwienie czy Prezydent Putin pożyczy Ukrainie obiecane 15 miliardów USD ?.. Jak będzie chciał to pożyczy a jak nie będzie chciał to NIE !. Ukraina ma 40 oligarchów plus „Politycy” ci ukradli paręset  miliardów  USD zawsze mogą miłością do własnego narodu wrzucić do budżetu 100 albo więcej mld. i będzie bogato i przyjemnie. Pytanie tylko czy Ukraińcy tego chcą ?.. Płacić podatki , uczciwie pracować , znacjonalizować ukradziony majątek narodowy , żyć zgodnie z prawem i przykazaniami boskimi.

Jest jeszcze problem – rosyjskiej – wschodniej Ukrainy , tej ze Stalinowskiej  zsyłki w miejsce kilkudziesięciu  milionów głodem zamordowanych Ukraińców. To oni pracują w kopalniach , hutach i przemyśle ciężkim traktowani będąc jak obywatele drugiej kategorii. Oni mówią po rosyjsku , czują się Rosjanami – bo są nimi – , otrzymują lub i nie najniższe wynagrodzenie za tytaniczną w najgorszych warunkach pracę , a ich głos na Majdanie , na salonach parlamentarnych pod uwagę brany nie jest !. Oni też mogą wpaść na pomysł SECESJI , tak po prostu oddzielenia się od skorumpowanego państwa Ukraina !.

I po której stronie opowie się nasz europoseł Czarnecki mówiący po polsku i w/g słuchających go w imieniu Polski ?

Rzadko chwalę obecnie rządzących , ale w tym przypadku uważam powściągliwość – w sprawie ukraińskich wydarzeń – Prezydenta , Premiera , szefa MSZ za cnotę godną pochwały. Niech o własnych sprawach decydują sami Ukraińcy ! . A Polscy politycy niech głosy wyborcze zarabiają swoimi dokonaniami na rzecz krajowego elektoratu.

RĘCE POLSKICH POLITYKIERÓW  PRECZ  OD  UKRAINY !

0

222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758