HYDE PARK
Like

Alergie pokarmowe u dzieci – skąd się biorą i co na nie poradzić

20/07/2017
516 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Alergie pokarmowe u dzieci – skąd się biorą i co na nie poradzić

Reakcje alergiczne u małych dzieci zawsze budzą duże obawy u rodziców. Dzieje się tak dlatego, że małe dziecko nie do końca potrafi powiedzieć, co mu dolega, a reakcja na zjedzony pokarm może być bardzo gwałtowana. Alergie często są też mylone z nietolerancją pokarmów, która również może powodować duży dyskomfort u dziecka. Jak można pomóc maluchowi, u którego występują alergia?

0


Czym jest alergia pokarmowa?

Alergia pokarmowa jest związana z występowaniem nieprawidłowej reakcji układu odpornościowego na niektóre z produktów żywnościowych. Jeżeli dziecko zje alergizujący produkt, mogą u niego wystąpić takie objawy jak: wysypka, wymioty, biegunka, ból brzucha, katar czy kaszel. Jeżeli taka reakcja występuje, należy wyeliminować z diety dziecka produkt, który uważa się za alergizujący. Jeżeli objawy dalej występują może okazać się konieczna konsultacja z lekarzem, gdyż alergia może dotyczyć większej ilości produktów żywnościowych. Warto przy tym pamiętać o tym, że nagłe reakcje ze strony układu pokarmowego mogą występować u dzieci np. przy rozszerzaniu diety niemowlęcej oraz w czasie zmiany mleka modyfikowanego na inną mieszankę.

Skaza białkowa – co to takiego?

Portrait of a baby with a spoonAlergizować mogą różne produkty – najczęściej występują alergie na owoce cytrusowe, białko mleka krowiego, jaja czy laktozę. Kiedy podejrzewa się alergię u dziecka, warto obserwować jego reakcję po zjedzeniu danego pokarmu. W przypadku, gdy występują, któreś z wymienionych objawów, warto chwilowo wyeliminować dany składnik z diety dziecka i sprawdzić, czy objawy będą dalej występowały. Jeżeli okaże się, że nie wówczas należy udać się do alergologa, który powie jak postępować, by alergia się nie nasiliła. Ważna jest też wiedza na temat tego, w jaki sposób można łagodzić takie dolegliwości. Dużą ulgę przynosi podawanie dziecku preparatów probiotycznych, o których więcej można przeczytać na stronie www.latopic.pl. Podawanie takich preparatów pomaga między innymi w unormowaniu pracy układu pokarmowego oraz odbudowaniu flory bakteryjnej jelit.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

307 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217