POLSKA
Like

Aktywny wypoczynek to same korzyści

28/07/2014
1239 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Aktywny wypoczynek to same korzyści

Przez ostatnie lata coraz częściej w mediach, w gazetach czy w Internecie mówi się o aktywnym wypoczynku, który to nie tylko jest wspaniałą rozrywką, ale też niesamowicie wpływa na nasze samopoczucie oraz kondycję, zarówno psychiczną jak i fizyczną. My sami, w przeciwieństwie do wcześniejszych pokoleń, rozumiemy bardziej, jak ważny jest zdrowy i aktywny tryb życia. Niestety, czasami trudno namówić swoją rodzinę na jakąś zaplanowaną wycieczkę dla aktywnych. W codziennych obowiązkach i młodsi i starsi nie znajdują czasu, choć na odrobinę ćwiczeń, czy jakiejkolwiek innej formy wysiłku fizycznego, który zdecydowanie jest nam potrzebny, zwłaszcza naszemu organizmowi, by ten lepiej się rozwijał. Taki wysiłek poprawia przede wszystkim samopoczucie, zapewnia lepszy sen, większą energię do życia i więcej optymizmu. Po drugiej stronie masz: […]

0


Przez ostatnie lata coraz częściej w mediach, w gazetach czy w Internecie mówi się o aktywnym wypoczynku, który to nie tylko jest wspaniałą rozrywką, ale też niesamowicie wpływa na nasze samopoczucie oraz kondycję, zarówno psychiczną jak i fizyczną. My sami, w przeciwieństwie do wcześniejszych pokoleń, rozumiemy bardziej, jak ważny jest zdrowy i aktywny tryb życia. Niestety, czasami trudno namówić swoją rodzinę na jakąś zaplanowaną wycieczkę dla aktywnych.

W codziennych obowiązkach i młodsi i starsi nie znajdują czasu, choć na odrobinę ćwiczeń, czy jakiejkolwiek innej formy wysiłku fizycznego, który zdecydowanie jest nam potrzebny, zwłaszcza naszemu organizmowi, by ten lepiej się rozwijał. Taki wysiłek poprawia przede wszystkim samopoczucie, zapewnia lepszy sen, większą energię do życia i więcej optymizmu.

Po drugiej stronie masz: siedzenie przed telewizorem, jedzenie niezdrowego jedzenia, granie w gry komputerowe, papierosy, dużo kawy i jedzenia z Fast-foodów. Ta leniwa rozrywka może dać ci chwilowe szczęście. Wiadomo, bowiem, że jedzenie poprawia humor, także to niezdrowe, a oglądając w telewizji ciekawy film możemy się zrelaksować, i w zależności czy jest to komedia czy horror – śmiać się lub bać się.

Na dłuższą metę jest to jednak zdradliwe. Twój organizm upomni się o swoje prędzej czy później, a ty odczujesz te zaniedbania ze zwielokrotnioną siłą. Nie, nie zamierzamy cię straszyć, chcielibyśmy tylko namówić cię do najprostszego sposobu, żeby temu zaradzić. Ani to dużo nie kosztuje, ani nie wymaga ciężkiej pracy. Po prostu zmień nawyki. Pytasz się, jak?

Nie musisz od razu iść na siłownie ani biec w maratonie. Spokojnie, zaczynasz od jednego kroku, później dodaj drugi, a kolejny sam się pojawi. Możesz zacząć od tego: zamiast wieczornego filmu spacer po okolicy. Jeśli się boisz lub twoja okolica nie zachęca do spacerów, zaplanuj jakąś wycieczkę na weekend. Wybierz się w jakieś ładne miejsce, ustal trasę, wyznacz cel. Jeśli go zrealizujesz poczujesz przypływ pozytywnej energii. Kolejne takiego typu wycieczki dla aktywnych powinny wejść ci w nawyk. A może i namówisz kogoś z rodziny, może swoje dziecko, albo męża, brata? Próbować i zachęcać zawsze warto, gdyż aktywny wypoczynek to same zalety.

Photo credit: bernat… / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0)

0

Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758