HYDE PARK
Like

Akcesoria do paletyzacji – zabezpieczenie towarów na paletach

21/12/2018
1372 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Akcesoria do paletyzacji – zabezpieczenie towarów na paletach

Nietrudno wyobrazić sobie straty finansowe i kłopot przedsiębiorcy, któremu przydarzyło się uszkodzenie towarów podczas załadunku czy rozładunku. Upadek produktów z dużych wysokości wiąże się z brakiem możliwości dalszej odsprzedaży. Metalowe puszki ulegają wgnieceniu i rozszczelnieniu, plastikowe opakowania łamią się, a szkło tłucze w drobne kawałki, brudząc paletę i wnętrze auta swoją zawartością. Tych problemów można było uniknąć, gdyby podczas przygotowywania towaru do wysyłki zastosowano solidną folię stretch i inne akcesoria do paletyzacji.

0


Słów parę o zabezpieczaniu ładunków paletowych
Wysunięcie się transportowanych towarów z palet wynika najczęściej z błędu powstałego podczas ich umieszczania na palecie. Niedostateczne przymocowanie produktów do podstawy palety wiąże się ze stratą czasu i pieniędzy, dlatego zdecydowanie powinno się unikać takich sytuacji. Remedium na problemy powstające podczas transportu mogą być rozciągliwe folie stretch, które – umieszczone w profesjonalnej owijarce – w sposób dostatecznie ciasny i dokładny przylgną do załadunku. Właściwości folii stretch – przede wszystkim jej duża elastyczność i rozciągliwość – sprzyja odpowiedniemu zabezpieczeniu produktów na czas transportu. Ponadto, kilkuwarstwowa folia jest wytrzymała i odporna na rozerwanie. Niestraszne jej ostre, chropowate brzegi palety – ciasno owinięta wokół produktów, wyposażona w klejącą stronę wewnętrzną, pozwoli dojechać towarom w doskonałym stanie do klienta. Istotna jest również wszechstronność jej użycia i dobre dopasowanie do palet o różnych rozmiarach. Ten niedrogi i funkcjonalny produkt stanowi podstawę wyposażenia każdego magazynu. Folię stretch można nabyć w sklepie internetowym https://www.rajapack.pl/folia-stretch-paletyzacja/akcesoria-do-paletyzacji_C1765.html.

Narożniki, przekładki i stożki, czyli przydatne akcesoria do paletyzacji

Oprócz folii stretch, na rynku opakowań istnieje cała gama produktów służących zabezpieczeniu krawędzi palet. Wśród najpopularniejszych i najbardziej funkcjonalnych znajdują się tekturowe kątowniki i narożniki. Są idealnym sposobem na szybkie wzmocnienie brzegów towarów i uchronienie ich przed uszkodzeniami mechanicznymi, wgnieceniem i wyszczerbieniem w trakcie załadunku, przejazdu czy rozładunku. Ich zaletą jest nie tylko funkcjonalność, ale także to, że powstały z makulatury – dzięki czemu są w pełni ekologiczne i biodegradowalne.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

186 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816