SPORT
Like

Jak wybrać buty i spodnie na narty?

31/12/2014
463 Wyświetlenia
1 Komentarze
5 minut czytania
Jak wybrać buty i spodnie na narty?

Sporty zimowe mają w Polsce bardzo długą tradycję. Moda na nie jest oczywiście związana z sukcesami Adama Małysza, Kamila Stocha czy też Justyny Kowalczyk. Nie dość, iż jest to sama przyjemność obcowania z naturą to dodatkowo służy ona w dobry sposób zdrowiu. Należy jednak pamiętać o tym. Iż na stoku czy też podczas biegania na nartach należy się dobrze ubrać. Dobrze nie oznacza oczywiście „modnie” ale raczej „odpowiednio”. Nic bowiem prostszego niż przeziębić się (bądź co gorsza dostać zapalenia płuc lub odmrożeni) podczas uprawiania ukochanego sportu. Narciarstwo stało się również bardzo popularne z powodu coraz większej dostępności stoków polskich i zagranicznych dla rodzimych amatorów białego szaleństwa. Dzieje się tak ze względu na coraz lepsze zarobki Polaków, a także możliwość podróżowania […]

0


Sporty zimowe mają w Polsce bardzo długą tradycję. Moda na nie jest oczywiście związana z sukcesami Adama Małysza, Kamila Stocha czy też Justyny Kowalczyk. Nie dość, iż jest to sama przyjemność obcowania z naturą to dodatkowo służy ona w dobry sposób zdrowiu.

Należy jednak pamiętać o tym. Iż na stoku czy też podczas biegania na nartach należy się dobrze ubrać. Dobrze nie oznacza oczywiście „modnie” ale raczej „odpowiednio”. Nic bowiem prostszego niż przeziębić się (bądź co gorsza dostać zapalenia płuc lub odmrożeni) podczas uprawiania ukochanego sportu.

Narciarstwo stało się również bardzo popularne z powodu coraz większej dostępności stoków polskich i zagranicznych dla rodzimych amatorów białego szaleństwa. Dzieje się tak ze względu na coraz lepsze zarobki Polaków, a także możliwość podróżowania bez paszportu w związku z przystąpieniem polski do Unii Europejskiej.

Inną kwestią jest coraz większa moda na życie „fit” czyli dbanie o własną kondycję fizyczną, a także o żywienie. W tym przypadku sporty zimowe wydają się jedną z najciekawszych opcji do wyboru, ponieważ nie tylko angażują wszystkie partie ciała ale także wyśmienici kształtują sylwetkę. Co więcej, wyrabiają również siłę charakteru, co oznacza, że przydadzą się nie tylko jako kształtowanie sylwetki ale tez wyrabianie pewnych zachowań pomocnych w codziennym życiu.

Jak więc ubrać się na stok? Przede wszystkim tak jak na zimę czyli ciepło ale nie krępując swoich ruchów i zapewniając skórze możliwości oddychania. Kurtkę należy dobrać w sposób odpowiedni do panującej temperatury tak aby z jednej strony nie przegrzać ciała, a z drugiej nie spowodować wyziębienia. Najlepsze będą oczywiście tkaniny i materiały naturalne w tym polskie pierze i puch.

Niemniej ważna jest dbałość o ciepłotę dolnych partii ciała czyli nóg i stóp. Jeśli skutecznie zostanie ogrzana klatka piersiowa, głowa oraz ręce (czyli ogólnie cały korpus) wówczas krążenie zostanie skoncentrowane na dolnych partiach ciała. Nie oznacza to, iż one nie wymagają odpowiedniego rodzaju odzieży. Jest wręcz przeciwnie!

Przede wszystkim należy mieć na uwadze oddychające kalesony, które znajdą się pod spodem dobrych, ciepłych i solidnych spodni narciarskich. Jeśli jednak komuś nadal jest zimno może skorzystać z polarowych getrów, których miejsce jest pomiędzy spodniami, a kalesonami.

Stopy chronić będziesz za pomocą dobrych skarpet, których zakładaj tylko parę. Większa ilość oznaczać będzie robienie się odcisków i utratę komfortu jazdy. Buty zimowe, nawet najporządniejsze, zostawiamy w schronisku, a na stok zabieramy buty narciarskie z wpinaniem do nart. Także w tym przypadku mniej ważna jest moda i estetyka, a najważniejsze okazują się wygoda oraz uniwersalność.

Podsumowując – zimowe wyposażenie na stok nie musi wcale rujnować portfela jednak powinno być sporządzone wedle osobistych preferencji danej osoby. Nie jest bowiem ważne co w danym sezonie jest moden ale raczej to co sprawdzi się w przypadku konkretnego narciarza. Ilość warstw ubrań zależna jest bowiem od naszego organizmu, a nie tego co obecnie „się nosi”. Jeśli jest Ci zimno nie bój się ubrać dodatkowej pary kalesonów bądź kupić, być może mniej zgrabne i mniej efektowne, ale zdecydowanie bardziej komfortowe, ciepłe buty. To Ty decydujesz co dokładnie chcesz założyć i w jakiej ilości.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
piszaczbiurka

4 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Pingback: Szaliki, chusty, kominy – czyli najmodniejsze dodatki w tym sezonie | Blog o świetnych butach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816