HYDE PARK
Like

Afrykańska świńska grypa robi furorę w Polsce

21/08/2016
1038 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Afrykańska świńska grypa robi furorę w Polsce

Zanim nastanie New World Order idzie wojna o wodę, żywność i trwają starania o depopulację globu. Teoretycznie mamy nadprodukcję żywności a to że nakładane są limity produkcji wiemy od dawna. Możemy się sami wyżywić a nie tylko rząd (światowy) jak to zapowiadał Urban. Dowcip polega na tym że należy doprowadzić do sytuacji że każdy kraj produkując małe coś, resztę musi sprowadzić skądinąd. Komu zależy na tym aby Polskę uzależnić od importu mięsa?

0


 

Bo z takim zamiarem wprowadza się do Polski wirusa Afrykańskiej świńskiej grypy. Gdzie Rzym gdzie Krym chciałoby się powiedzieć albo dokładniej gdzie Polska gdzie Afryka. Tym bardziej że świński wirus włazi do Polski nie z południa a ze wschodu.

Teraz grasuje w Polsce wschodniej.

ASF spreads further west and south into Poland

African Swine Fever has started to affect farms in more zones in eastern Poland after having been contained to 3 districts for over 2 years.

Tak wieści świński portal PigProgress : http://www.pigprogress.net/Health/Articles/2016/8/ASF-spreads-further-west-and-south-into-Poland-2859779W/

Figure 1 – Districts affected in Poland by African Swine Fever, 2014-2016.

Afrykańska świńska grypa robi furorę w Polsce. Afrykańska świńska grypa robi furorę w Polsce.

Już od pierwszego potwierdzenia ASF w Polsce w maju 2014 roku, wirus został wykryty głównie wśród dzików w lasach powiatów województwa Podlaskiego: Hajnówka, Sokółka oraz Białostockim  Regionie wschodnim przy granicy z Białorusią.

Ogniska chorobowe znajdowały się na niewielkich terenach rolniczych.

Nagle pod koniec lipca 2016 roku, wirus podobno pojawił się w gospodarstwach na terenie  4 innych powiatów w województwie podlaskim. Nowo dotknięte powiaty to: Wysokie Mazowieckie, Siemiatycki, Zambrowski i Bielski.

Ponadto wirus został również potwierdzony w drugiej strefie granicznej na południe od podlaskiego, a także na terenie sąsiedniej Białorusi.

Najbardziej na zachód wysunięte miejsce, w którym stwierdzono ASF  jest w pobliżu miejscowości Zbrzeżnica w powiecie Zambrowskim, gdzie ustalono go w dniu 10 sierpnia 2016. To gospodarstwo miało 12 świń, z których 4 padło od afrykańskiego wirusa pomoru świń. Pozostałe zwierzęta zostały zniszczone.
Ogniska w województwie lubelskim – na początku tego tygodnia (16 sierpnia) w gospodarstwie mającym 25 świń w Droblin, powiat Bialski, odnotowano ognisko ASF.  W sumie 3 zwierzęta padło od wirusa, reszta 22  poddano ubojowi.

Początkowo  10 sierpnia 2016 roku odkryto wirusa na farmie w pobliżu miejscowości Stare Buczyce, w powiecie Bialskim. W populacji 36 sztuk stwierdzono zakażone dwie świnie – jedna padła pozostałe zwierzęta musiały zostać poddane ubojowi.

W sumie obszar, w którym ASF występuje w Polsce rozciąga się na długości około 200 km z północy na południe. Gospodarstwo znajdujące się najdalej na zachód leży nieco ponad 100 km od granicy polsko-białoruskiej.

https://www.fli.de/fileadmin/FLI/Images/Tierseuchengeschehen/afrikanische-schweinepest/Karten/2016/Map_ASF_2016-08-16_12-10.jpg

Mapa zawiera przegląd wszystkich ognisk ASF w Unii Europejskiej od 2014 roku do chwili obecnej.

“African Swine Fever is a man-made disease”

Można sobie o tym poczytać tu: http://www.pigprogress.net/Health-Diseases/Outbreaks/2015/12/African-Swine-Fever-is-a-man-made-disease-2716712W/

Ja się z tym zgadzam i dlatego pytam kto i jak sieje tego wirusa w naturze po to aby zaraza mogła wyglądać na naturalną a winą za niezachowanie warunków sanitarnych obarczyć hodowców.

nathanel.png

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

935 publikacje
192 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Avatar Rafi

    taki dowcip: dlaczego w przy wschodniej granicy PL znaleziono 3 okazy świń z wirusem swinskiej grypy?
    odp: bo sie wiecej do łady nie zmieściło

    🙂

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816