Bez kategorii
Like

Afryka przegoni gospodarczo socjalistyczną Europę

15/05/2013
608 Wyświetlenia
0 Komentarze
11 minut czytania
no-cover

„Prokurator generalny USA Eric Holder ogłosił wszczęcie śledztwa, żeby ustalić, czy amerykański urząd podatkowy (IRS) złamał prawo, poddając specjalnym kontrolom grupy konserwatywne, w tym te związane z Tea Party „…Dodatkowej kontroli IRS miały też podlegać te organizacje pozarządowe, które krytykowały rząd za nadmierne wydatki lub których celem było “edukowanie Amerykanów o konstytucji USA”. „….”o tych niewłaściwych praktykach wiedzieli wysokiej rangi pracownicy IRS już od połowy 2011 r., czyli na rok przed zapewnieniami w Kongresie ówczesnego szefa IRS Douglasa Shulmana, że urząd podatkowy nie namierzał grup konserwatywnych. „….(źródło )   Robert Gwiazdowski „W IRS stworzono specjalną komórkę, która od 2010 roku szukała nieprawidłowości w zeznaniach zwolnionych z podatków organizacji pozarządowych, sprawdzając, czy nie złamały przepisów. Inspektorzy IRS kontrolowali dokumenty organizacji, które […]

0


„Prokurator generalny USA Eric Holder ogłosił wszczęcie śledztwa, żeby ustalić, czy amerykański urząd podatkowy (IRS) złamał prawo, poddając specjalnym kontrolom grupy konserwatywne, w tym te związane z Tea Party „…Dodatkowej kontroli IRS miały też podlegać te organizacje pozarządowe, które krytykowały rząd za nadmierne wydatki lub których celem było “edukowanie Amerykanów o konstytucji USA”. „….”o tych niewłaściwych praktykach wiedzieli wysokiej rangi pracownicy IRS już od połowy 2011 r., czyli na rok przed zapewnieniami w Kongresie ówczesnego szefa IRS Douglasa Shulmana, że urząd podatkowy nie namierzał grup konserwatywnych. „….(źródło )

 

Robert Gwiazdowski „W IRS stworzono specjalną komórkę, która od 2010 roku szukała nieprawidłowości w zeznaniach zwolnionych z podatków organizacji pozarządowych, sprawdzając, czy nie złamały przepisów. Inspektorzy IRS kontrolowali dokumenty organizacji, które miały w nazwie „tea party”, „patrioci” albo sformułowania takie jak „My Naród” albo „Odzyskać kraj”. „….No ale okazało się, że dziennikarze Associated Press byli podsłuchiwani przez FBI. O tym prezydent Obama podobno też nie wiedział. Mało wie przywódca najpotężniejszego państwa świata. Aż strach pomyśleć czego nie wie jeszcze. No chyba, że jednak wie, a te ubeckie metody postępowania nie są niczym zdumiewającym w świetle jego młodzieńczych fascynacji. …(źródło )

 

„na posiedzeniu Rady Ministrów ma się pojawić projekt nowej ordynacji podatkowej zakładający powołanie m.in. Rady ds. Unikania Opodatkowania. Według stacji, ma to być „rada mędrców, której członkowie z jednej strony szukaliby luk w prawie, a z drugiej pełnili rolę biegłych w postępowaniach podatkowych”. ….”Drugą jednostka nowej policji podatkowej ma być 20-osobowa specjalna komórka powstała w ministerstwie, która ma “rozpoznawać przypadki agresywnego planowania podatkowego”. Urzędnicy w niej zasiadający mają sprawdzać w księgach finansowych, czy ktoś z nas nie unika podatków. .(źródło )

 

„Resort finansów chce, by organy podatkowe mogły z zaskoczenia kontrolować stan zatrudnienia w firmach. „….(źródło)

 

——

Mój komentarz

 

Kilak dni temu pisałem w tekście ( http://naszeblogi.pl/38195-tusk-35-miliarda-na-socjalistyczna-sluzbe-bezpieczenstwa ) ,że jedynym powodem istnienia archaicznego XVIII wiecznego podatku dochodowego jest pretekst do zbudowania przez lewaków totalitarnej służby bezpieczeństwa mającej terroryzować i trzymać w posłuchu ludność . Tusk na gnębiący Polaków aparat bezpieczeństwa w jaki przekształcono skarbówkę przeznacza rocznie trzy i pól miliarda złotych .

 

Amerykańskie lewactwo utworzyło specjalna komórkę w amerykańskim skarbowym aparacie terroru do zwalczania organizacji prawicowy i konserwatywnych . Rostowski kopiuje teraz pomysł amerykańskich socjalistów aby powołać specjalną wyspecjalizowaną komórkę socjalistycznej skarbowej służby bezpieczeństwa do zwalczania przeciwników politycznych

 

Marek Mojsiewicz

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

———-

 

Jean-Michel Severino, Emilie Debled Według „The Economist” sześć z dziesięciu najszybciej rosnących krajów leży właśnie na tym kontynencie – podkreślają eksperci. „…..”Afryka przeżywa okres bezprecedensowego wzrostu. Średnie zadłużenie zagraniczne kontynentu spadło z 63 proc. PKB w 2000 r. do 22,2 proc. w roku 2012 „….”Rozwój małych i średnich firm będzie głównym czynnikiem w ograniczaniu ryzyka związanego z dynamicznym rozwojem gospodarczym. W istocie to właśnie one odgrywają kluczową rolę w afrykańskich gospodarkach i są obecne we wszystkich sektorach – wiejskich i miejskich. Małe i średnie przedsiębiorstwa są otwarte na innowacje, transfer technologii i industrializację. „…..”. Jednak w ostatnich latach wiele afrykańskich rządów robi dużo, by ograniczyć administracyjne i prawne przeszkody dla małych i średnich firm. „….”Afrykańskie rządy wiedzą, że małe i średnie firmy pomagają tworzyć nowe kanały produkcji dla lokalnych rynków, generując w ten sposób istotną wartość dodaną. „…..”Zamiast pozwolić, by Europa i Ameryka Płn. nadal dominowały w ich rozwoju, kraje Afryki Subsaharyjskiej coraz częściej szukają współpracy z sąsiadami. W efekcie ok. 15 proc. handlu w subsaharyjskiej części kontynentu to handel wewnątrzregionalny, podczas gdy w 1990 r. było to tylko 7 proc. W 2010 r. sama RPA generowała 4 proc. importu w Afryce Subsaharyjskiej i 6 proc. jej eksportu. Pojawiają się nowe kanały handlu, a nie tylko zmieniają się kierunki już istniejących. „….(źródło )

 

Bartosz Mszyca „Pod względem płatności mobilnych Afryka bije Polskę na głowę. „….”Jak wyliczyła firma badawcza Gartner, w 2012 r. w ten sposób przetransferowano kwotę 61 mld dolarów, co oznacza, że sektor płatności mobilnych w Afryce jest większy niż w Europie i Ameryce Północnej, łącznie! „…..”Safaricom podjął próbę uruchomienia kolejnej usługi mobilnej pod nazwą M-Shwari, będącej połączeniem serwisu oszczędnościowo-pożyczkowego. I czyni to z równie wielkim sukcesem. W ciągu pierwszych czterech miesięcy działania w systemie 
zarejestrowało się 2,3 mln użytkowników, a około 900 tys. z nich ma aktywne rachunki „…(źródło)

 

——

Mój komentarz

 

Mądrość ludowa mówi . Dać socjalistom Saharę, to po paru latach piasku zabraknie. Wystarczyło parę dekad rządów socjalistów aby zrujnować i zniszczyć wspaniałą cywilizację Zachodu , która która zdominowała całą kulę ziemską .

 

Wystarczyło ,że mieszkańcy Afryki otrzymali wolność ekonomiczną , a ich rządy dzięki chińskiej alternatywie przestały być zależne politycznie od Zachodu i jego lewactwa , co oznaczało skończenie z płaceniem haraczu na rzecz elit lichwiarskich , aby rozpoczął się gwałtowny rozwój gospodarczy i społeczny kontynentu .

 

Chiny pokazały ,że wolność gospodarcza , czyli między innymi brak VAT i przymusowych ubezpieczeń społecznych wystarczy , aby prześcignąć technologicznie , gospodarczo i kulturowo socjalistyczny Zachód .

 

Jak szybko ziści się czarna wizja białych robotników pracujących w afrykańskich fabrykach czarnych przedsiębiorców , białych Europejczyków zbierających zbiory na plantacjach czarnych plantatorów . Kiedy socjalistyczna Europa wzorem NRD postawi niemieckie wojsko na granicach lewackiego europejskiego kołchozu aby strzelało do białych Europejczyków uciekających przed socjalizmem i nędzą do kapitalistycznej Afryki , czy Chin . W końcu socjalistyczni panowie muszą mieć niewolników , którzy będą na nich pracowali

 

Jeśli socjalizm nie zostanie w Europie zlikwidowany a lewacka ideologia politycznej poprawności nie zostanie wypalona rozżarzonym żelazem to ta wizja stanie siwe wkrótce rzeczywistością.

 

 

video „CSPA.TV: Richard Mbewe – Chiny i Afryka”.

Marek Mojsiewicz

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter

 

„ The Economist „ W 1980 roku Milton Friedman , laureat nagrody Nobla z ekonomi i apostoł wolnego rynku odbył swoją pierwsza podróż do Chin „…..” Friedman argumentował ,że ekonomiczna wolność jest podstawowym warunkiem dla wolności politycznej. Ale w swojej książce z 1962 roku „ Kapitalizm i Wolność „ skapitulował i stwierdził , że wolność ekonomiczna jest istotniejsza , może istnieć bez wolności politycznej „….(więcej )

 

Westerwelle„ , Jeśli gospodarka Chin nadal będzie rosła w siłę w takim tempie, że
( tutaj chodzi o skalę przyrostu PKB ) że w 12 tygodni będzie wytwarzać tyle, ile gospodarka Grecji, a w 12 miesięcy tyle, ile gospodarka Hiszpanii, to dla całej Europy powinien być to sygnał wzywający do obrania lepszej strategii.  „ ( http://naszeblogi.pl/36030-westerwelle-o-upadku-ekonomicznym-socjalistycznej-europy )

 

Sikorski „przystąpienie do strefy euro leży w strategicznym interesie Polski. Stawką jest geopolityczne umocowanie naszego kraju na dekady, a może – oby! – na wieki. „….”Jeśli w Chinach nie dojdzie do kryzysu zadłużenia, to rok 2016 może być pierwszym, w którym staną się one gospodarczo potężniejsze od całej Unii „…( http://naszeblogi.pl/37208-sikorski-chce-do-niewolniczej-tysiacletniej-iv-rzeszy )

 

„„Według ostatnich danych, Chińczycy posiadają największe na świecie indywidualne oszczędności. Każdy obywatel tego kraju przeciętnie oszczędza 52 proc. swoich dochodów, podczas gdy średnia światowa jest poniżej 20 procent .”….” od dwóch lat razem z żoną odkładają regularnie co miesiąc ponad połowę swych pensji.Chcielibyśmy kiedyś kupić mieszkanie „……””Zarabiam dość dobrze – ponad 6000 juanów (około 3 050 zł) miesięcznie,” „…..( http://naszeblogi.pl/34536-propaganda-socjalistyczna-zachodu-wobec-sukcesu-chin )

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816