Bez kategorii
Like

Afgan Gold

27/11/2012
398 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Trzeci świat nas przegania: Etiopia w liczbie zamówionych Dreamlinerów a Afganistan w liczbie milionów ukradzionych depozytariuszom. Kasa podrąbana klientom Amber Gold to 800 milionów PLN, Afgańczycy są też do tyłu na 800 milionów, ale w dolarach.

0


Powoli wypływają informacje na temat skali przekrętu Amber Gold. Jak na razie, łączna liczba wierzycieli Amber Gold wynosi 15.000 osób, a wartość wymagalnych zobowiązań to 700 milionów PLN. Te liczby z pewnością wzrosną.

Wizjonerzy z Amber Gold kupili złoto tylko za 9 milionów PLN, za to wypłacili sobie 30 milionów PLN honorariów, wydali na reklamę kolejne 30 milionów PLN a 250 milionów PLN utopili w OLT Express. 400-500 milionów PLN leży więc sobie spokojnie na kontach bankowych offshore, czekając na spokojniejsze dni:

www.pb.pl/2880536,27784,rzeczoznawcy-nbp-wycenili-zloto-amber-gold

Za 500 milionów PLN można zbudować nową demokratyczną partię o roboczej nazwie “Przeciw Nienawiści” a i na budowę nowego Sejmu RP jeszcze starczy.

Niestety, nasze osiągnięcia w dziedzinie piramid finansowych są przyćmione osiągnięciami naszych przyjaciół z bratniego sojuszniczego Afganistanu. Tamtejsi watażkowie wyciągnęli tyle samo co nasi wizjonerzy, tylko że w $ a nie w PLN.

Przekręt afgański ma założenia podobne do przekrętu Amber Gold. Ludzie bliscy władzy założyli bank na którego czele posadzono – ochroniarza. Bank o nazwie „Kabul Bank” zebrał 800 milionów $ depozytów, które zostały następnie wyssane z banku poprzez lewe kredyty udzielone spółkom krzakom. Większość zagarniętej kasy wylądowała w Dubaju. Bank padł z hukiem i rozpoczęło się poszukiwanie winnych. Winni nawet się nie chowają, to bliscy prezydenta kleptokraty Hamida Karzai, który jest wspierany min. przez polską pomoc techniczną i finansową.

 

Jak na razie odzyskano 300 milionów $ czyli 1/3 ukradzionej sumy.

 

Bezkarność ludzi bliskich władzy, budowanie piramid ze słupami na ich czele, otwieranie setek firm-krzaków do zainkasowania lewej kasy – od kogo Afgańczycy nauczyli się tak szybko kraść na wielką skalę ? Czy polskie służby udzieliły bratniej pomocy technicznej ? Czy Radosław Sikorski i Aleksander Makowski, wybitni znawcy Afganistanu, wiedzą coś więcej na ten temat ? 

 

 

Kasa Kabul Banku jest schowana w Dubaju. A kasa Amber Gold ?

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758