HYDE PARK
Like

Afera zegarkowa i blamaż wymiaru sprawiedliwości

01/12/2014
994 Wyświetlenia
2 Komentarze
5 minut czytania
Afera zegarkowa i blamaż wymiaru sprawiedliwości

Po ogłoszeniu wyroku w tak zwanej „aferze zegarkowej” opadła mi szczęka (dosłownie). Zajęło mi kilka dni zanim doszłam do siebie, a początkowe osłupienie zostało zastąpione wściekłością.

0


 492px-Rolex_Sub2

 


 

Co to za wyrok?!? Co to za sformułowania padające z ust prokuratora, obu pań adwokatek i samego podsądnego? Co u licha? To sąd czy kłótnia dzieci w piaskownicy?!?

 

W mojej ocenie pan Sławomir Nowak pięciokrotnie dopuścił się przestępstwa umyślnego polegającego na poświadczeniu nieprawdy w swoich zeznaniach majątkowych. Jako poseł, a w późniejszym okresie również minister cieszył się zaufaniem publicznym, któremu się sprzeniewierzył zatajając w zeznaniach ów słynny zegarek. Rozumowanie jet więc proste:

był posłem i ministrem, na którego usługach był sztab doradców i prawników, wiedział ile ten nieszczęsny zegarek jest wart, wiedział, że powinien go wpisać do zeznania, nie zrobił tego = przestępstwo umyśle = wyrok z górnej półki… Jak się okazuje nic bardziej mylnego. 

 

Oskarżający w tej sprawie pan Przemysław (nomen omen) Nowak zażądał kary 20.000 zł grzywny uznając, że… szkodliwość społeczna czynu jest niewysoka. Na sali sądowej powiedział następujące zdanie: „ Wyobrażam sobie, że tego rodzaju czyn w ogóle mógłby nie być przestępstwem, tylko deliktem dyscyplinarnym”. Mówił również, że rozważał wniosek o uznanie winy oskarżonego i warunkowe umorzenie postępowania, jednak z uwagi na postawę oskarżonego postanowił zażądać kary grzywny. Aha czyli dla posła umorzenie, a dla szarego Kowalskiego najwyższy wymiar?

Jeśli przeciętny Kowalski nie wpisze do swojego zeznania podatkowego 100 zł to czeka go mandat do 3360 zł. Jeśli zaś kwota nie ujęta w zeznaniu przeciętnego Kowalskiego przekroczy pięciokrotność minimalnego wynagrodzenia ( 8400 w 2014r.) to czeka go sąd, a tam kara grzywny od 500 do 14,4 mln zł. Co się zaś tyczy niewysokiej szkodliwości społecznej…

Panie prokuratorze, panu się chyba pomyliło ukradzenie jednego bochenka chleba przez głodnego emeryta z cynizmem POselskich lizusów. Pięciokrotne umyślne przestępstwo poświadczenia nieprawdy przez osobę obdarzoną zaufaniem publicznym i sprawującą urząd ministra powinno być napiętnowane i potępione z całą stanowczością! Pan, panie prokuratorze, powinien zażądać nie 20000 tysięcy grzywny tylko co najmniej roku pozbawienia wolności albo chociaż kary publicznej chłosty na dziedzińcu zamkowym i wypalenia piętna na czole!

 

Co się zaś tyczy obrończyń pana ex-ministra, to ręce opadają. Zdaję sobie sprawę, że w tym fachu lanie wody to podstawa, i że należy tak długo gadać, aż sąd straci zainteresowanie meritum wypowiedzi, ale są jakieś granice!

Mowa obrończa sprowadzała się do wykazywania, że przepisy są niejasne, i że inni. w tym sędziowie i prokuratorzy, też nie wpisują zegarków do oświadczeń majątkowych. Poza tym z mowy obrończej można było wywnioskować, że podsądny ma problemy z prostym rozumowaniem przyczynowo – skutkowym. Otóż jak powiedziała mec. Małgorzata Dąbrowska – Kardas :

Sławomir Nowak jest człowiekiem wykształconym i inteligentnym, ale – z całym szacunkiem – nie jest prawnikiem i mam wątpliwości czy rozpoznał bezprawność(…)”.

No tak, bo pan Sławomir przechodzi fazę analfabetyzmu wtórnego i nie potrafi przeczytać kilku prostych instrukcji pt: „ jak poprawnie wypełnić oświadczenie majątkowe.” No wolne żarty pani mecenas! Pan ex-minister nie w ciemię bity facet i powinien sam się zorientować, że skoro w oświadczeniu TRZEBA wpisać przedmioty o wartości powyżej 10000 zł to znaczy, że jeśli tego nie zrobi to będzie miał kłopoty. 

 

 

Podsumowując: Kochani Rodacy moi powróćmy do starych sprawdzonych sposobów i zacznijmy grzać smołę kotłach i przygotowywać pierze, bo tylko w ten sposób możemy zaszkodzić POdsądnym. W dzisiejszym POstkomunistycznym aparacie wymiaru sprawiedliwości nie ma co liczyć na sprawiedliwość.

Inne zapisy autora:

0

Ewelina Ślipek
Ewelina Ślipek

Niezależna publicystka, miłośniczka historii. Warmia, Mazury, Polska. Kradzież intelektualna jest przestępstwem. Teksty na moim blogu są moją własnością i nie zgadzam się na ich kopiowanie i przeklejania bez mojej zgody.

51 publikacje
16 komentarze
 

2 komentarz

  1. Avatar kanton

    Jeżeli pan minister pięciokrotnie popełnia przestępstwo na przestrzeni pięciu lat. Winien dostać karę 20.000 tysięcy za każdy rok plus odsetki takie jak dają banki. Przypominan że ten pan to koleś pana Tuska. 213

    0
  2. Zgadzam się z pani wpisem w 100% on jeszcze za pendolino/łapówki powinien odpowiedzieć. Także powinien odpowiadać p. Ewelino Sikora vel Sikorski, bo po wyroku na Nowaka zrobił korektę swego zeznania i wpisał stare organy, Palikot który “zapomniał”, że ma samolot, samochody i pożyczkę, lecz sąd wydał wyrok: niewinny, bo ma filozoficzne podejście do dóbr materialnych!!! No i nabyciu Polmosu za pieniądze Polmosu cisza, jak i o wytransferowaniu do rajów podatkowych pieniędzy, etc..etc…Mamy poubeckie sądy, prokuratury, to i takie a nie inne wyroki. Bez opcji ZERO nic nie zrobimy, a na to już szans nie ma, bez krwawej rewolty, choć i to już wątpliwe.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816