Komentarze dnia
Like

Aby zmienić SYSTEM (ustrój) …..

10/12/2014
413 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Aby zmienić SYSTEM (ustrój) …..

Aby znaleźć sposób na naprawę państwa i aby odzyskać nadzieję trzeba jasno widzieć co mamy i dlaczego mamy to co mamy. Poniżej jest o tym jak ja to widzę: Naród nie ma prawa do REFERENDUM organizowanego na żądanie obywateli ! Wbrew obecnej konstytucji NARÓD nie może sprawować władzy z użyciem demokracji bezpośredniej. Mamy kiepską konstytucję która , jak się okazuje, niczego istotnego nie gwarantuje dlatego że ,,władza” może się nią posługiwać w dowolny sposób ! Zatem trzeba stwierdzić że obecnie SYSTEM funkcjonowania państwa nie opiera się na przepisach prawa spisanych w konstytucji. Jeśli tak jest, to co jest w obecnym niedemokratycznym systemie ważniejsze niż konstytucja? Moim zdaniem jest to ; partyjniacka, antydemokratyczna ordynacja do Sejmu zwana ,,proporcjonalną’’, faktyczny monopol medialny zwolenników ,,tolerancji”, faktyczny BRAK instytucji referendum, absurdalna niezawisłość sądów nie tylko od obywateli ale także, między innymi, od prawa i logiki.

0


Wszystkie cztery , wyżej wymienione czynniki KONSTYTUUJĄCE obecny SYSTEM sprawowania władzy w Polsce, prowadzą do jednego skutku, prowadzą do faktycznego ubezwłasnowolnienia NARODU w swoim? państwie!!
A jak jest gdzie indziej? Jak jest z konstytucją w Szwajcarii? Szwajcarzy mają konstytucję, to fakt, ale konstytucja nie jest dla nich żadną świętą krową. Po to aby zmienić szwajcarską konstytucję wystarczy referendum ,,konstytucyjne’’ organizowane na żądanie obywateli. W Szwajcarii REFERENDUM, czyli wola obywateli wrażona bezpośrednio w głosowaniu, stoi wyżej niż konstytucja! Jedynym prawem jakiego obywatele Szwajcarii nigdy nie mogą zmienić jest FUNDAMENTALNA zasada prawdziwej demokracji, zasada mówiąca; władza w państwie zawsze ma być sprawowana zgodnie z wolą WIĘKSZOŚCI obywateli.
DLA CZEGO w Polsce nie miałoby być tak samo???
Moim zdaniem , po to aby skutecznie zmienić SYSTEM sprawowania władzy w Polsce z oligarchicznego na prawdziwie demokratyczny, trzeba zacząć od wywalczenia instytucji REFERENDUM, następnie trzeba odzyskać BIERNE PRAWO WYBORCZE i SWOBODĘ wyboru posłów dzięki ordynacji JOW, zaprowadzić pluralizm oraz demokrację w mediach i wybory w sądach na wzór amerykański!
Parę ,,drobnostek” ale to z pewnością wystarczy do tego aby władza sprawowana był zgodnie z wolą WIĘKSZOŚCI obywateli.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Grzegorz Odnowa

NULL

2 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816