Bez kategorii
Like

A może jednak poprzeć Tuska?

12/10/2012
311 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

O tym dlaczego warto zacisnąć zęby i wspierać Donalda Tuska.

0


Narzucony system trwa od 1945 roku

Trwa głównie dzięki różnego rodzaju zabiegom rewitalizującym i wizerunkowym aplikowanym co kilkanaście lat. W ten sposób kolejne pokolenia naiwnych udaje się oszukiwać „odnowami” i wysysać ich przedsiębiorczość do zasilania systemu – utrzymywania licznej ale zamkniętej kasty próżniaczej wspieranej służbami. Kasta ta jest zbyt liczna i zbyt wpływowa aby usunąć ją za pomocą metod politycznych. Konieczna jest radykalna i gruntowna wymiana elit czyli budowa instytucji państwa od podstaw. Taka budowa od podstaw możliwa jest jedynie w przypadku gdy państwo nie jest już w stanie funkcjonować, gdy nie funkcjonują nawet resorty siłowe, W przeciwnym wypadku reżim może utrzymywać się jeszcze dość długo przy pomocy terroru – co częściowo już ma miejsce.

Tylko Tusk

Rządy tego człowieka gwarantują nam w miarę szybkie doprowadzenie gospodarki do sytuacji tak katastrofalnej, że ograniczona zostanie nawet zdolność państwa do terroryzowania obywateli. Paradoksalnie Donald Tusk, pieszczoszek systemu, jest człowiekiem który wreszcie po 67 latach ma szansę doprowadzić do realnego upadku „komuny” i zakończyć ten koszmar. Gdyby teraz władzę przejął PiS lub jakiś „rząd techniczny”, prawdopodobnie sytuacja ekonomiczna poprawiłaby się i państwo zostałoby wzmocnione. Po raz kolejny energia i przedsiębiorczość przyzwoitych ludzi wzmocniłaby system. Jednak po kilku latach, niewyrwane chwasty, wypuściłyby nowe kłącza, cofnęły czasową akceptację dla technokratów i znaleźlibyśmy się znów w punkcie wyjścia. Innymi słowy, nie potrzebujemy teraz dobrego premiera, potrzebujemy nieudacznika jednak na tyle sprytnego i bezwzględnego aby utrzymał się u władzy. Człowiekiem idealnie spełniającym te kryteria jest Donald Tusk.

Czerwone światełko

Nagłe „przestawienie wajchy” w mediach, wyciągnięcie sprawy Amber Gold, skok notowań PiS w sondażach – to wszystko powinno nam zapalić ostrzegawcze światełko. Dotychczas niekorzystne dla PO sondaże zwyczajnie nie były publikowane. Podobnie w sprawie Amber Gold widać rękę służb. Za tymi działaniami stoją ludzie których interesem jest kontynuacja dotychczasowego systemu. Tusk swoją niekompetencją naruszył ich interesy i otrzymał ostrzeżenie.

Szybciej znaczy mniej boleśnie

Czeka nas jeszcze wiele nieprzyjemnych działań. System medialny będzie uszczelniony – prawdopodobnie zostanie skutecznie zniszczona telewizja TRWAM, Gazeta Polska itp. a swoboda wypowiedzi w Internecie ograniczona. Oczywiście dalej będą rosnąć podatki a wszelkie funkcje państwa służące obywatelom ograniczane. Będzie coraz większa bieda i zamordyzm. W naszym interesie leży aby ten etap trwał jak najkrócej.

Jak to przyspieszyć?

Przez wszelkie formy obywatelskiego nieposłuszeństwa. Przez zakłócanie przepływu potrzebnych rządzącym informacji, przez ograniczanie płacenia podatków, przez sabotowanie działań naprawczych i wreszcie przez wspieranie ludzi niszczących fundamenty systemu. Nie musimy wychodzić na ulicę gdzie będziemy łatwym celem – wystarczy nie zasilać reżimu naszą energią,  pracą, inteligencją i naszymi pieniędzmi.

Najbliższe scenariusze

Dzisiejsze wotum zaufania ma zdaje się głównie przetestować  zdolności koalicyjne z RPP i SLD. Przy okazji ma zagwarantować Tuskowi jakąś namiastkę „sukcesu” i odwrócić uwagę od niewygodnych kwestii. Jeśli sondaże są prawdziwe to koalicja z PO jest dla RPP i SLD kwestią „być albo nie być” – w ciągu 3 lat mogą stracić szansę na przekroczenie progu wyborczego. Gdyby do takiej koalicji doszło wydaje się prawdopodobna próba fizycznego wyeliminowania Jarosława Kaczyńskiego z polityki. Rolę koncesjonowanej opozycji przejąłby wtedy Belweder i system zostałby szczelnie domknięty. Wbrew pozorom, ten ponury scenariusz jest najbardziej korzystny dla Polski – gwarantuje stosunkowo szybki upadek systemu.

Alternatywny scenariusz – rozpad PO i wymiana „pierwszego sekretarza” lub zmuszenie PiS do współrządzenia  jest mniej korzystny ponieważ oznacza dłuższe gnicie.

Dlatego uważam, że pozostawienie Tuska u władzy jest naszej sytuacji najbardziej korzystne.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Subaru

Przewodnik zagubionych. Wszystko co moze zainteresowac milosników knucia i spiskowania.

34 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816