SPORT
Like

I Eliminacja Mistrzostw Warmii i Mazur w Wyścigach Górskich

29/04/2013
1173 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
I Eliminacja Mistrzostw Warmii i Mazur w Wyścigach Górskich

W dniu 28. kwietnia na podjazdach Napromek – Czerlin po porannym deszczu kibice mogli cieszyć się słońcem. Po zakończeniu imprezy zadowoleni byli zawodnicy z klasy Gość, czyli Paweł Stefanicki i zwycięzca Zbyszek Staniszewski. Niestety z 32 kierowców zgłoszonych do zawodów nie wszystkim tak dobrze poszło i kilku zawodników nie ukończyło tego wyścigu. Juniorom nie pozwolono na starty, co organizatorów i zawodników zmartwiło. Najgroźniejszy był moment kiedy dachował Mateusz Siłakowski. Na szczęście ucierpiał tylko sprzęt. I Eliminacja Mistrzostw Warmii i Mazur to było przedsięwzięcie , którym zajęły się na wniosek KT – Lubawa  nie tylko lokalne instytucje jak Powiatowy Zarząd Dróg czy służby porządkowe i medyczne ale na zawodach pojawili się Delegaci z OKSS w Olsztynie,  techniczny i delegaci od spraw […]

0


Zbyszek Staniszewski

W dniu 28. kwietnia na podjazdach Napromek – Czerlin po porannym deszczu kibice mogli cieszyć się słońcem.
Po zakończeniu imprezy zadowoleni byli zawodnicy z klasy Gość, czyli Paweł Stefanicki i zwycięzca Zbyszek Staniszewski. Niestety z 32 kierowców zgłoszonych do zawodów nie wszystkim tak dobrze poszło i kilku zawodników nie ukończyło tego wyścigu. Juniorom nie pozwolono na starty, co organizatorów i zawodników zmartwiło.
Najgroźniejszy był moment kiedy dachował Mateusz Siłakowski. Na szczęście ucierpiał tylko sprzęt.

I Eliminacja Mistrzostw Warmii i Mazur to było przedsięwzięcie , którym zajęły się na wniosek KT – Lubawa  nie tylko lokalne instytucje jak Powiatowy Zarząd Dróg czy służby porządkowe i medyczne ale na zawodach pojawili się Delegaci z OKSS w Olsztynie,  techniczny i delegaci od spraw bezpieczeństwa. To właśnie po pierwszym treningowym przejeździe delegaci uzyskawszy wyniki od sędziów i z Biura zawodów zdecydowali aby w celu poprawy bezpieczeństwa zawody przeorganizować. Została zbudowana druga szykana przed pierwszym lewym  zakrętem i podjazdy wyścigowe wyznaczano na „nowej” trasie.

Zawodów nie ukończył przez defekt samochodu rekordzista trasy Michał Kozłowski. Jedynym pocieszeniem dla niego może być to, że przy nowej konfiguracji trasy i obostrzeniach co do średniej prędkości przejazdu rekord może być długowieczny. Zawodnicy z KT – Lubawa radzili sobie nieźle na tle konkurentów. Startujący w rajdach Pucharu Klubów i Automobilklubów Polski Dawid Sławiński wygrał swoją klasę przed Rafałem Dworakiem i Mariuszem Ząbkiewiczem. Piotr Burdach jadący przygotowaną do sportu hondą miał okazję przetestować dopiero co zbudowana maszynę. Liczymy na owocne starty. Powodzenia!

Emocjonujące przejazdy, świetna pogoda, chociaż rano zapowiadało się kiepsko, licznie zgromadzeni kibice, zaopatrzony bufet przy świetlicy w Czerlinie, super Goście – dwukrotny Mistrz Polski w rajdach  Paweł Stefanicki i rewelacyjny Zbyszek Staniszewski – III miejsce w Rajdzie Polski – el. Mistrzostw Europy oraz II miejsce na podium Rajdu Warszawskiego, to wszystko sprawia, że zawody tego typu zyskują swoją coraz większą rangę i wpisują się trwale do kalendarza rocznego PZM. Wpisują także do kalendarza zdecydowanie większej ilości zawodników. Licznie obsadzona klasa gość i puszczanie jej jako ostatniej spowodowały, że zawody do końca cieszyły się zainteresowaniem.

Tego typu impreza i randze Mistrzostw Okręgu nie odbyła by się gdyby nie wsparcie Starosty powiatu iławskiego, Panu Maciejowi Rygielskiemu i Zarządu powiatu, Radzie Gminy Lubawa i Wójtowi Tomaszowi Ewertowskiemu, LSZ Gminy Lubawa i Panu Benedyktowi Czerneckiemu oraz wielkiemu donatorowi lokalnego sportu Firmie Szynaka Meble i Prezesom: Janowi Szynka i Michałowi Szynaka.

Za wsparcie i zaangażowanie dziękujemy także „Martinexowi” – Marcinowi Turulskiemu, dzięki któremu mamy nowego zawodnika przed którym długa droga, ale z pewnością koledzy z klubu mają wiele cennych rad dla Karola, a i Prezes doświadczenia ma przecież niemało.

Ogromne podziękowania należą się Firmie „Musa” Państwa Alicji i Tadeusza Musiał i jej pracownikowi za świetne przygotowanie drogi, zamiecenie jej na całym odcinku, nie tylko wyścigowym. Numery startowe oraz reklamy stojące za startem dostarczył „Szkłomal”za co dziękujemy Państwu Jolancie i Piotrowi Truszczyńskim, a z umieszczonymi na reklamach firmami i instytucjami liczymy na współpracę.

Zawodnicy, obsługa sędziowska, delegaci i służby zabezpieczające zawody zostali poczęstowani kiełbaską sponsorską z masarni Konecki z Gałdowa , której sklep znajduje się w Lubawie przy ulicy Rynek 11. Radzie sołeckiej wsi Czerlin dziękujemy za współpracę i życzliwość.

Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy raz jeszcze PZD w Iławie, KWP w Olsztynie, KP w Iławie i Komendzie Policji w Lubawie, OSP Byszwałd, OSP Rożental i wszystkim, którzy razem z nami dbali o bezpieczeństwo zawodników i kibiców. Szczególne podziękowania kierujemy do Rafała Ochockiego, który sprawnie i rzetelnie obsługuje zawody autem pomocy drogowej. Wielkie dzięki!

Wyniki w poszczególnych klasach

Maluch

1.Dawid Grzybowski
2.Krystian Wyżlic
3.Paweł Graszek

Klasa I

1.Karol Chabatowski
2.Damian Lamparski
3.Konrad Ustarbowski

Klasa II

1.Dawid Sławiński
2.Rafał Dworak
3.Ząbkiewicz Mariusz

Klasa III

1.Karol Chętnicki
2.Marek Kwiatkowski

Klasa IV

1. Węgrzynowski Paweł

Klasa Gość:

1. Zbigniew Staniszewski
2. Paweł Stefanicki
3. Andrzej Kleina

Klasyfikacja Generalna:

1.Paweł Węgrzynowski
2.Karol Chabatowski
3Damian Lamparski

KT-Lubawa

wyniki 28.04 2012 r.

Klip video który w pełni oddaje charakter tego sportu, czyli są kibice, zawodnicy, kraksy….

https://

0

WojtekCy.

"Rzadko pisze, sporo komentuje. Kocham wolnosc - wydaje mi sie, ze umiem z niej korzystac :) "Moja wolnosc to zaden Twój grzech"

149 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758