HYDE PARK
Like

50.000.000 zł za próbę zagłodzenia

24/02/2016
712 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
50.000.000 zł za próbę zagłodzenia

3 kwietnia 2013 roku mieszkaniec Zabrza Marian R. wniósł powództwo do Sądu Okręgowego w Warszawie. Domaga się w nim kwoty 50 mln zł od Skarbu Państwa. Jego zdaniem takie powinno być zadośćuczynienie za usiłowanie zabójstwa, jakie przez siedem (7) lat próbował dokonać na nim komornik.

0


10 grudnia 2001 r. Marian R. został uznany za inwalidę. Na dodatek inwalidztwo miało charakter trwały. Z tego tytułu otrzymywał zasiłek wyrównawczy.
Był to w tym czasie jego jedyny dochód.
Na Marianie ciążyły jednak alimenty.

/

th1

/
W ramach postępowania egzekucyjnego w latach 2003 do 2010 kwota zasiłku była egzekwowana w wysokości 60%. Dlatego do rąk Mariana przez 7 lat trafiało od 139,00 zł do 167,00 zł.
Miesięcznie.
W aktach brak jest dowodów, aby w tym samym czasie Marian R. uzyskiwał jakikolwiek inny dochód.

22.03.2004 WARSZAWA - SAD OKREGOWY , AL. SOLIDARNOSCI FOT. WOJCIECH OLKUSNIK / AGENCJA GAZETA

22.03.2004 WARSZAWA – SAD OKREGOWY , AL. SOLIDARNOSCI
FOT. WOJCIECH OLKUSNIK / AGENCJA GAZETA

Zdaniem powoda Skarb Państwa naruszył jego dobra osobiste w postaci prawa do życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Nic dziwnego, bowiem utrzymanie się za kwotę 4,63 zł dziennie nawet teoretycznie jest niemożliwe.
Ale zdaniem sądu (sędzia Sylwia Urbańska) ochrona prawna przysługuje jedynie przed działaniem bezprawnym.
Skoro więc istniejące w owym czasie przepisy zezwalały na pozbawienie obywatela możliwości nawet najlichszej egzystencji to pozew Mariana musi być oddalony (wyrok z dnia 5 listopada 2015 r. sygnatura II C 282/13).
Zdaniem pani sędzi dokonanie przez Sąd ustaleń w niniejszej sprawie nie dało podstaw do stwierdzenia, że powodowi przysługuje ochrona z art. 23 i 24 kc. Nie ma bowiem podstaw do stwierdzenia, że doszło do naruszenia jakiegokolwiek dobra osobistego powoda.

.

dura-lex-sed-lex-300x254Czy można w majestacie prawa zagłodzić obywatela? Egzekwując prawomocny wyrok sądowy?

.

Wyrok SO w Warszawie jednoznacznie mówi, że tak.
Zatem by przeżyć, obywatel III RP musi kraść.
Dokonywać rozbojów czy też innych wymuszeń.
Bo Państwo nie tylko, że nie zapewnia mu minimum egzystencji, potrzebnej do biologicznego przetrwania to jeszcze potrafi odebrać nawet złotówkę, jaką rzekomo wspiera biedaka.

Ps. Wyrok nie jest prawomocny.

24.02 2016

.

.

.

.

.

.

.

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

Jeden komentarz

 1. Avatar Piotr-Pierre

  Dzien dobry. Abstrahujac juz od komornikow i im podobnych (nigdy nie mialem ani dlugow ani niesciagalnych zobowiazan) uwazam to co Pan opisuje za jeden z Grzechow mojej Ojczyzny. Dostaje w Polsce cokolwiek: emeryture, rente, zasilek, WYPLATE (za uczciwa prace) i NIKOGO nie obchodzi, czy za te pieniazki zdolam przezyc, czy wystarczy mi ich na oplaty ktore MUSZE uiscic.
  Padaja, gdy protestuje zwykle argumenty o rzekomej “nadopiekunczosci PRL”, o liberalizmie, o wrogosci dla socjalizmu, rozdawnictwa, ze teraz “musimy inaczej” etc etc.
  O dziwo uwagi te zwykle NIE DOTYCZA rozdawnictwa publicznych pieniedzy roznym “uporzywilejowanym” – kiedys partsekom, a dzis roznym prezesom, dyrektorom, naczelnikom itp.
  Pamietam bardzo dobrze PRL, ktory zwalczalem. Zyly w nim, wbrew dzisiejszym bredniom liberalow MILIONY ludzi skrajnie biednych, pozbawionych wszystkiego. Moze tylko rzadziej bezdomnych, bo dzieki innym przepisom z mieszkania TRUDNIEJ bylo niz dzis WYRZUCIC. Ale za to “dziekujmy” SLD i “gwiezdzie” wspolnej lewactwa naszego i liberalow – Barbarze Blidzie..
  Obecnie mieszkam i pracuje (namawiaja mnie abym tu zostal na zawsze) w kraju, w ktorym jest wazne czy wyplata, swiadczenie, pomoc WYSTARCZY REALNIE na godziwe przezycie, czy nie.
  Armua urzednikow (biurokracja tu, a polska… kto krytykuje nasza, nie zna francuskiej..) zajmuje sie wlasnie m.in. stalymi symulacjami, kalkulowaniem, wyliczaniem czy za zarobione, otrzymane pieniadze czlowiek, rodzina zdolaja przezyc, czy nie..

  P.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816