Bez kategorii
Like

4’33” Platformy Obywatelskiej.

16/11/2012
341 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

4’33” to nie wiem czy go tak można nazwać utwór awangardowego artysty Johna Cage’a.

0


Jego nazwijmy to nowatorstwo polegało na tym, że były to 4’33" ciszy "granej" przez dowolną formację muzyczną. Dla zainteresowanych więcej tu:

pl.wikipedia.org/wiki/John_Cage

W PO musi być dużo polityków zainteresowanych twórczością Johna Cage’a pomyślałem po przeczytaniu tytułu linka zamieszczonego powyżej. "Chcemy mówić o efektach naszej pracy" dumnie obwieszczają łamy Polska The Times. Ponieważ o niesamowitej pracowitości PO i koalicjanta krażą już legendy od Lizbony po Kamczatkę byłoby o czym mówić. Pięc lat nieróbstwa i haratania w gałę oraz trwania na zasadzie jak my to ci źli z PiS wymaga upamiętnienia wizytą parlamentarzystów PO w najmniejszym nawet przysiółku. I tu właśnie objawia się zainteresowanie twórczością Cage’a w PO. Bo przecież jak wiadomo jest to partia ludzi wykształconych, światłych, rzutkich, itp. Z pewnością jej zwolennicy wiedzą kto to John Cage a jak nie wiedzą to umieją wyguglać. Ponieważ nie za bardzo jest się czym chwalić poza tworzeniem taśmowym posad dla swoich PO skorzysta się w tym momencie z najlepszych wzorów awangardowej muzyki.

Parlamentarzysta/tka PO wychodzi do rozpalonej z podniecenia jego wizytą gawiedzi. Zagaja. Przez pięć lat zrobiliśmy i dokonaliśmy. A potem zastyga w ciszy na cztery minuty i trzydzieści trzy sekundy. Oczywiście elita narodu bo tylko taka popiera PO w lot rozumie nowoczesność i awangardowość prezentacji dokonań. 

Potem następuje następuje ogólny entuzjazm, oklaski na stojąco, skandowanie haseł Donald! Donald! Bronek! Bronek!

Wzruszony/a gorącym powitaniem i odzewem na dokonania swej partii parlamentarzysta/tka PO otrzymuje tradycyjny bukiet kwiatów od tradycyjnie ubranej w strój krakowski dziewczynki. Całuje ją gorąco w czółko. Następnie ogłasza swą odwieczną miłość do odwiedzanego miejsca. Żali się, że chciałby/łaby zostać tu dłużej ale gdzie indziej też czekają i odjeżdża, aby po raz kolejny postać w ciszy cztery minuty i trzydzieści trzy sekundy.

www.polskatimes.pl/artykul/699607,platforma-z-tuskiem-na-czele-znow-rusza-w-teren-chcemy,id,t.html

Inne zapisy autora:

0

Avatar
frank drebin

Zlosliwy jak go cos wkurzy.

393 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816