Komentarze dnia
Like

34. rocznica Porozumień Sierpniowych

03/09/2014
682 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
34. rocznica Porozumień Sierpniowych

W dniach 30-31 sierpnia w Gdyni i Gdańsku odbyły się obchody upamiętniające 34. rocznicę tzw. Porozumień Sierpniowych. W uroczystościach wzięli udział liczni działacze Ligi Obrony Suwerenności, na których czele stanęli Przewodniczący Wojciech Podjacki oraz członek Zarządu Głównego Robert Kownacki.

0


porsierp-gd3

 

Obchody w Gdyni rozpoczęły się o godz. 16.30  Mszą św. w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, koncelebrowana przez arcybiskupa gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Po zakończeniu Homilii ok godz. 18.00 uczestnicy odmówili wspólną modlitwę przed grobem ks. prałata Hilarego Jastaka, opozycjonisty i wieloletniego probosza parafii. Następnie uformował się pochód, który zmierzał w kierunku nowopowstałego pomnika ks. Hilarego Jastaka przy ul. Władysława IV. Na miejscu odbyła się ceremonia odsłonięcia oraz poświęcenia pomnika, którego dokonał abp. Głódź. Zgromadzeni mieli także okazję wysłuchać przemówień m.in. autora pomnika oraz Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy.

 

Gdańskie uroczystości zainaugurowała o godz. 11.00 Msza św. w Kościele pw. św. Brygidy. Po jej zakończeniu delegacja Ligi Obrony Suwerenności złożyła wiązankę kwiatów przed pomnikiem ks. prałata Henryka Jankowskiego. Ok. godz. 13.00 uformował się pochód, który przeszedł ulicami Gdańska w kierunku Placu Trzech Krzyży.Na miejscu reprezentanci związków zawodowych, organizacji społecznych i politycznych złożyli kwiaty przed bramą Stoczni Gdańskiej. Podczas składania wieńca przez delegację władz naczelnych LOS, prowadzący wypowiedział następujące słowa: Cieszymy się, że jest z nami także Liga Obrony Suwerenności z Przewodniczącym Wojciechem Podjackim. Walczcie dalej Panowie o prawdę i naszą suwerenność! Dziękujemy organizatorom za wyróżnienie i docenienie pracy naszej organizacji. Takie momenty jeszcze bardziej utwierdzają nas w przekonaniu o słuszności podejmowanych działań oraz są dowodem na to, że oddolna i bezinteresowna praca dla Polski zostanie prędzej czy później doceniona. Po zakończeniu tej części obchodów uczestnicy udali się do hali BHP Stoczni Gdańskiej, gdzie przemawiał m.in. Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

 

lospolski.pl

polskiszaniec.pl

facebook

twitter

Inne zapisy autora:

0

Liga Obrony Suwerenności
Liga Obrony Suwerenności http://www.lospolski.pl

Polska partia polityczna o profilu patriotycznym.

252 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816