POLSKA
Like

Oddajcie mandaty poselskie ! Apel Antypartii

17/08/2020
520 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Te podwyżki to policzek dla nas wszystkich

0


Apel do posłów RP o rezygnację z mandatów parlamentarnych

My niżej podpisani, współtworzący nowe, pozaparlamentarne ugrupowanie pod nazwą ANTYPARTIA, apelujemy do tych parlamentarzystów, którzy głosowali za astronomicznymi, jak na polskie warunki, podwyżkami dla członków nomenklatury rządzącej naszym krajem, by zrezygnowali niezwłocznie ze swych mandatów poselskich.

Okazało się, iż w Sejmie RP jest zaledwie 33 przyzwoitych ludzi, którzy odważyli się – wbrew woli większości parlamentarzystów – zagłosować przeciw haniebnej ustawie, która oznacza podwyżkę wynagrodzenia rządzących – od 50 do 100 procent – i to okresie kryzysu ekonomicznego i wynikającego z niego zubożenia społeczeństwa polskiego.

Zwiększenie o 50% wielomilionowych subwencji partyjnych jest policzkiem dla nas wszystkich.

W przyjętej przez ANTYPARTIĘ już kilka tygodni temu deklaracji programowej domagamy się obniżenia wynagrodzeń parlamentarzystów polskich do poziomu średniej krajowej – to jest ok. 5 tysięcy złotych miesięcznie oraz całkowitej likwidacji subwencji partyjnych.

Pensja w wysokości 18 tysięcy złotych dla żony Prezydenta RP ma być równa wynagrodzeniu ministra rządu RP!? Co należy do obowiązków Pierwszej Damy, a na czym polega praca członka Rady Ministrów?  Czy człowiek, który głosował za takim rozwiązaniem, może być posłem RP?

Apelujemy do wszystkich tych parlamentarzystów RP, którzy głosowali za nieetycznymi w swej istocie podwyżkami wynagrodzeń – m.in. dla siebie (!) – o niezwłoczną rezygnację z mandatów poselskich.

Współzałożyciele ANTYPARTII:

dr Marek Ciesielczyk – Tarnów

Jan Szymański – Warszawa

Jarosław Szymańczak – Wałbrzych

Janusz Maksymowicz – Gorzów Wlkp.

Paweł Połanecki – Warszawa

 

tel. 601 255 849    e-mail: antypartia@oburzeni.info

16 sierpnia 2020

Inne zapisy autora:

0

Marek Ciesielczyk
Marek Ciesielczyk http://www.marekciesielczyk.com

dr politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca sowietologii w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (Małopolska), obecnie Redaktor naczelny pisma "Prawdę mówiąc" oraz portalu www.prawdemowiac.pl, więcej patrz: www.marekciesielczyk.com

145 publikacje
8 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816