POLSKA
Like

3 miesiące dla rządu na decyzję ws. wystąpienia z Rady Europy

17/03/2016
529 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
3 miesiące dla rządu na decyzję ws. wystąpienia z Rady Europy

INFORMACJA SERWIS21: Stowarzyszenie Interesu Społecznego „WIECZYSTE” zwróciło się do Prezesa Rady Ministrów z petycją ws. podjęcia procedury zmierzającej do wystąpienia z Rady Europy (nie mylić z Unią Europejską). 

0


Jak stwierdza w uzasadnieniu Stowarzyszenie – Z tytułu członkostwa w Radzie Europy Polska zapłaciła w 2012 r. ok. 25 mln zł, w roku ubiegłym ok. 28 mln zł, a w tym roku składka przekroczy ponad 30 mln zł. Oznacza to, iż w ciągu 4 lat wydaje się na członkostwo w tej instytucji ponad 100 mln zł, a w zamian nie zapewnia ona żadnych realnych korzyści dla naszego kraju. Uznanie nas za kraj demokratyczny, lub należący do „europejskiej rodziny” nie jest żadną korzyścią, albowiem o realnym poważaniu kraju nie decyduje jego obecność w danej instytucji, ale jego siła moralna, ekonomiczna i wojskowa. Nie jest także korzyścią dla naszego kraju ani 12 miejsc w zgromadzeniu parlamentarnym Rady Europy, albowiem są to miejsca służące do pseudo-służbowych podróży w ramach jak żartobliwie pisały media „Sejmowego Biura Turystycznego” (przypominamy aferę Madrycką) ani inne stanowiska w RE obejmowane przez Polaków (jest to korzyść co najwyżej dla tych osób). Nie jest także korzyścią dla naszego kraju Europejski Trybunał Praw Człowieka, albowiem z reguły odrzuca uzasadnione skargi obywateli (bez rozpatrzenia, o czym Stowarzyszenie miało możliwość przekonania się na „własnej skórze”), na wokandę trafiają nieliczne skargi i to najczęściej motywowane politycznie. Na domiar złego ten Trybunał przyznał odszkodowania od Polski na rzecz 2 „terrorystów”, których rzekomo miało być przetrzymywanych w tajnych obozach CIA w Polsce. Uczestnictwo w Radzie Europy jest także szkodliwe z punktu widzenia naszej suwerenności, skoro ta instytucja m.in. poprzez Komisję Wenecką może ingerować w nasze wewnętrzne sprawy.

Zgodnie z ustawą rząd ma 3 miesiące na rozstrzygnięcie. Czy premier Beata Szydło odważy się wszcząć procedurę wystąpienia z tej niepotrzebnej instytucji międzynarodowej, służącej jedynie utrzymaniu darmozjadów kosztem europejskich podatników?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816