HYDE PARK
Like

Prawdy nie trzeba uwiarygadniać

22/07/2014
810 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Prawdy nie trzeba uwiarygadniać

Statek kosmiczny NASA krążący na orbicie księżyca przesłał obrazy Tranquility Base, gdzie 45 lat temu wylądował Apollo 11. Zrobiono z tego 3D video ale nie pokazano oryginalnych zdjęć. Czy przekona to sceptyków? Wątpię. Zresztą zobaczcie sami. Im więcej przekonywania, tym więcej sceptyków. Właśnie minęła 45 rocznica lądowania człeka na Księżycu  a sceptyków raczej przybywa niż ubywa. Tak jest jak ze mną. W 1969 byłem pewien że Amerykanie spotkają się z panem Twardowskim, ale dzisiaj im bardziej mnie przekonują że tam byli tym mniej w to wierzę. Zresztą Twardowski także nie potwierdził wizyty. Niesamowity nowy film z Księżyc autworzony na podstawie danych zebranych przez NASA Lunar Reconnaissance Orbiter ma dać okazję na nowe spojrzenie na miejsce lądowania Apollo11.     Ja mam problem z tym „utworzony”,bo […]

0


Statek kosmiczny NASA krążący na orbicie księżyca przesłał obrazy Tranquility Base, gdzie 45 lat temu wylądował Apollo 11. Zrobiono z tego 3D video ale nie pokazano oryginalnych zdjęć. Czy przekona to sceptyków? Wątpię. Zresztą zobaczcie sami.

Im więcej przekonywania, tym więcej sceptyków. Właśnie minęła 45 rocznica lądowania człeka na Księżycu  a sceptyków raczej przybywa niż ubywa. Tak jest jak ze mną. W 1969 byłem pewien że Amerykanie spotkają się z panem Twardowskim, ale dzisiaj im bardziej mnie przekonują że tam byli tym mniej w to wierzę. Zresztą Twardowski także nie potwierdził wizyty.

Niesamowity nowy film z Księżyc autworzony na podstawie danych zebranych przez NASA Lunar Reconnaissance Orbiter ma dać okazję na nowe spojrzenie na miejsce lądowania Apollo11.    
Ja mam problem z tym „utworzony”,bo to oznacza,  że nie jest oryginalny.
Zresztą zobaczcie sami:
 

I co?  Przekonano Was że tak dzisiaj wygląda miejsce sprzed 45 lat gdzie człowiek postawił po  raz pierwszy swoją stopę na Księżycu. To wideo podobno pokazuje widok (w3D) miejsca lądowania oraz ślady pozostawione przez astronautów. Animatorzy użyli model 3D, podobno dlatego, że zdjęcia wideo wykonane przez moduł księżycowy z pewnego kąta, modułu zdaniem NASA wydawały się zbyt płaskie.
Nie jestem bleszczaty na żadne oko, ale „cuś ja tego autentyku, kurna, nie widzę”. Dla mnie wygląda to na marnej jakości fotomontaż.
A tak to miało wyglądać w oryginale:
 

I co? Widzieliście na poprzednim filmie jakiekolwiek ślady które mogły zostać po tych zdarzeniach jakie są pokazane na „oryginale” ?

” Lądownik  księżycowy, nazywany Eagle (swojsko Orzeł ), pilotowany przez Neila Armstronga i Edwina Buzz” Aldrina „, wylądował w pobliżu południowej krawędzi rejonu ” Sea of Tranquility”. Jest to jeden z dużych, ciemnych „basenów” na Księżycu widocznych dla człowieka  z Ziemi. Armstrong i Aldrin przebywali tam przez około dwie godziny wykonując eksperymenty i zbierając próbki.”

Łącznie Armstrong i Aldrin spędzili 21,5 godziny na Księżycu zanim wystartowali by połączyć się  z trzecim astronautą Collinsem krążącym wokół naszego naturalnego satelity.

NASA wszelkimi sposobami usiłuje udowodnić że lądowanie faktycznie się odbyło i nie jest tylko efektem wysiłków ekipy filmowej Stanleya Kubricka. Ale są już złośliwe komentarze że te „ślady” pozostawione przez astronautów i widoczne na nowym wideo zostawiła właśnie ekipa Kubricka.

Prawdę mówiąc to wyglądają one (patrz zdjęcie) jak tunele których nie dało się wyryć skacząc jak kangur. Zresztą po 45 latach ani tych śladów, ani sejsmografu czy resztek lądownika nie zasypał pył księżycowy. Widać błyszczący, wypolerowany ekwipunek i ślady jakby zrobione wczoraj? Czyżby przestał wiać tam wiatr który poruszał zostawioną flagę? Chyba tą flagę podiwaniły ruskie skoro jej na tym „sensacyjnym” wideo nie ma.

A teraz niespodzianka. Jeden z komentatorów napisał tak : „Dowodem, aby sądzić, że naprawdę ludzie wylądowali  na Księżycu i bezpiecznie wrócili na Ziemię są gratulacje Ruskich”
Rosjanie mieli urządzenia radiowe do sprawdzenia, czy transmisje Apollo naprawdę pochodziły z Księżyca, i czy miały odpowiednie opóźnienia (uwzględniając prędkość światła). Mieli również radary, aby ustalić, czy naprawdę wysłano pojazd kosmiczny (z odpowiednią masą) na Księżyc oraz aby ustalić, czy statek kosmiczny (z odpowiednio zmniejszoną masą) potem wrócił. Mieli także szpiegów, ulokowanych w rządzie USA.

Jeśli byliby w stanie udowodnić, że sfałszowano lądowanie na Księżycu, odnieśliby największe zwycięstwo propagandy możliwe kiedykolwiek. To podważałoby zaufanie do technologii USA i co najważniejsze przekonałoby opinię światową, że rząd amerykański kłamie.
Zamiast tego były gratulacje.

A ja poczekam aż Chiny wyślą swoich na Księżyc i sfotografują lub prześlą na Ziemie transmisję telewizyjną z miejsca lądowania Apollo 11.

Inne zapisy autora:

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758