Zróbmy sobie przerwę.

Po zgaszeniu symbolicznego znicza smoleńskiego i ogłoszeniu na Facebooku akcji „Dnia bez Smoleńska”.  czas na dalszą jej kontynuację w formie „Rok bez Polski”. Ludzie są już zmęczeni  nieustanną eksploatacją „polskich tematów”. Od dłuższego czasu wiele „postępowych” środowisk bezskutecznie domaga się skończenia z bogoojczyźnianym wątkiem w polityce postulując odłożenie do lamusa zaściankowego patriotyzmu, który będąc swoistym wyznaniem wiary niedorżniętych watach stanowi główną i odwieczną przeszkodę w osiągnięciu stabilizacji. Dodajmy do tego „rozwój” oraz zwiększenie roli naszego regionu nie tylko w Unii, ale i na Świecie.

Pierwsze wyraźnie symptomy wzrostu udziału i roli naszego regionu oraz zmianę jego wizerunku można było zauważyć już w kilka dni po wyborze Bronisława Komorowskiego. Jest to czytelny sygnał dla Świata. Przejrzystość legislacyjna, jakość stanowionego prawa jest gwarantem trwałej i pozytywnej tendencji.

Glosariusz:

Polski tematwątek wrzucany do publicznego dyskursu przez uprawiających mowę nienawiści oszołomów.

Nasz region – dawniej „Polska” obszar wydarty narodowym faszystom i włączony do Europy

Oraz dodatkowy chochlik…

Postęp:Teza +antyteza = synteza. Słynna heglowska triada – przepis na każdą ideologiczną miksturę Prawda +kłamstwo = półprawda.

Z przeciwieństw wytwarza się synteza , która z kolei staje się tezą, a wtedy do niej przyłącza się antyteza – i tak trójrytmem rozwija się narracja.