WARTOŚCI
Like

Kremówka czy świadectwo?

26/04/2014
1289 Wyświetlenia
21 Komentarze
3 minut czytania
Kremówka czy świadectwo?

Jutro odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II. W sieci wrze. Przedsoborowcy oburzają się na kanonizację papieża, który zerwał z częścią tradycji, antyklerykałowie zaś szturmują sieć w celu dyskredytacji Kościoła. Jednak nikt poza nami samymi uroczystości kanonizacji nie może zepsuć. A jak ją psujemy? Gadając o kremówkach. Owszem, papież-Polak zerwał z tradycją. Ponadto tolerował co poniektórych duchownych-heretyków, wprowadził możliwość wydawania komunii na rękę. Te dwie rzeczy rzutują na niego i z pewnością będzie to rozpamiętywane przez długi czas. Ale są inne, ważniejsze aspekty jego pontyfikatu. Jan Paweł II był papieżem z kraju, który okupowała władza komunistyczna. Dla Polaków wybór ich rodaka na następcę Stolicy Apostolskiej był nową nadzieją. Był to w dłuższej mierze także impuls do walki z komunizmem. To Jan […]

0


foto: en.wikipedia.org

foto: en.wikipedia.org

Jutro odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II. W sieci wrze. Przedsoborowcy oburzają się na kanonizację papieża, który zerwał z częścią tradycji, antyklerykałowie zaś szturmują sieć w celu dyskredytacji Kościoła. Jednak nikt poza nami samymi uroczystości kanonizacji nie może zepsuć. A jak ją psujemy? Gadając o kremówkach.

Owszem, papież-Polak zerwał z tradycją. Ponadto tolerował co poniektórych duchownych-heretyków, wprowadził możliwość wydawania komunii na rękę. Te dwie rzeczy rzutują na niego i z pewnością będzie to rozpamiętywane przez długi czas. Ale są inne, ważniejsze aspekty jego pontyfikatu.

Jan Paweł II był papieżem z kraju, który okupowała władza komunistyczna. Dla Polaków wybór ich rodaka na następcę Stolicy Apostolskiej był nową nadzieją. Był to w dłuższej mierze także impuls do walki z komunizmem. To Jan Paweł II przecież – niezależnie od chęci i słów “Bolka” – pokonał bolszewizm w Polsce. Ze względu na największą ilość odbytych pielgrzymek po całym świecie nazwano go “papieżem-pielgrzymem”.

W swym nauczaniu walczył stanowczo o godność człowieka. Sprzeciwiał się antykoncepcji, nie ulegając lobbystom. Walczył z mordowaniem nienarodzonych dzieci, sprzeciwiał się eutanazji i laicyzacji świata. W swej encyklice Laborem exercens bardzo konkretnie wyłożył, że nie można traktować ludzi tylko i wyłącznie jako narzędzi do zysku, potępiał wyraźnie konsumpcjonizm. Oprócz tego aktywnie działał dyplomatycznie w celu wprowadzania pokoju na świecie. Lista jego zasług jest bardzo długa.

Jednak są tacy, którzy chcą zepsuć to wszystko. Całe dzieło pontyfikatu Jana Pawła II zamknąć w historyjkach o kremówkach i podnoszeniu na ręce dzieci. Nie ma co jednak się dziwić – “kremówkowy papież” jest wygodny i mało wymagający. Jednak prawdziwy Jan Paweł II woła do nas musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. I o tych słowach pamiętajmy, a żadne antyklerykalne organizacje niczego nie zdołają zdziałać.

Inne zapisy autora:

0

Dominik Cwikła
Dominik Cwikła http://kontrrewolucja.net/

Jestem założycielem i redaktorem naczelnym portalu Kontrrewolucja.net. Dotychczas pisałem na kilku portalach i w kilku gazetach. Aktywny obrońca życia, monarchista, bezpartyjny. Wydawca Gazety "Rycerstwo", prowadziłem audycję historyczno-rozrywkową "Tak było", zaś w Radiu Strefa Chwały audycję historyczną "Christian Story". Jestem zastępcą Redaktora Naczelnego portalu wSensie.pl.; fb.com/dominik.cwikla ; twitter.com/Dominik_Cwikla

51 publikacje
26 komentarze
 

 1. Avatar madrala

  Zabiegal o to o tamto. A ktory z tych zabiegow ma praktyczne zastosowanie ? Chyba zeden jesli sie nie myle. Poza jakimis bzdetami oczywiscie. Kosciol , a w szczegolnosci katolicki to przegnila na wsrkos instytucja. Zdegenerowana intytucja. I to praktycznie od poczatku istnienia. JP II stal na czele tej instytucji . Ktorej w najmniejszym nawet stopniu nie zmienil. Ba, Nawet nie probowal zmienic. Dlatego nie moge traktowac z szacunkiem takiej osby. Kanonizowanie takiej osoby uwazam za ignorowanie nauk Jezusa . Duzo mowic to jedna rzecz , a zrobic to druga. Jak mozna miec czyste sumienie , wiedzac doskonale o naduzyciach , i jak dzisiaj widac, powszechnej pedofili wsrod ksiezy i nic z tym nie zrobic majac taka wladze. Malo tego, swiadomie to ukrywac.

  0
  • Ależ Ty jesteś dopiero “przegniły”, szanowny sekciarzu.

   0
   • Avatar zbyszek

    Alez ciemna szanowna pani parafianko ( nie pisze jeszcze czarna madonno )

    sekte zalozyl sam Jezus na owe czasy – czarna madonno czy wiesz co znaczy sekta ?
    to tylko rozroznienie w porownaniu z religia nomonalna w danym kraju,rejonie itc..
    jak przyplyneli Hiszpanie do Meksyku z czarna madonna na flagach i proporcach by mymordowac 3 tysice lat stara cywilizacje Inkow – tez miejscowi mogli o nich mowic ze sa sekta z krzyzami na pieriach- mordowali dzieci i kobiety oraz starcow.
    Ale do kogo ja mowie – niech sobie rebeliantka sama “poczyta” jak jeszcze umie to robic.Np.Biblie.

    A nie zawiaduje tutaj swoim moherskim stylem.Won!. 🙂 to nie jest miejsce dla ciebie

    0
  • “Kosciol , a w szczegolnosci katolicki to przegnila na wsrkos instytucja. ”

   fałsz.

   “I to praktycznie od poczatku istnienia. […] Kanonizowanie takiej osoby uwazam za ignorowanie nauk Jezusa .”

   Sprzeczność. Jezus założył Kościół

   “Ktorej w najmniejszym nawet stopniu nie zmienil. Ba, Nawet nie probowal zmienic.”

   fałsz i brak wiedzy

   “powszechnej pedofili wsrod ksiezy”

   fałsz, polecam poczytać dane na temat pedofilii. Ale dane, nie propagandówki lewackie

   “Malo tego, swiadomie to ukrywac.”

   jakieś konkrety?

   Podsumowując – nie warto prowadzić dyskusji. Pozdrawiam! 🙂

   0
   • Avatar madrala

    Masz racje synku. Niema co dyskutowac.Ty masz zryty berecik a wyraz buzki tej pani wyzej mowi sam za siebie. Pisz lepiej o spidermenie . Albo oczym s takim.

    0
   • “Kosciol , a w szczegolnosci katolicki to przegnila na wsrkos instytucja. ” fałsz…faktycznie argument zaiste naukowy.A skurwysynstwo siostruniek bromoteuszek z zabrza i okolic to fałsz czcigodny lewaku???.

    0
    • @fo

     “jezus zadnego kosciola nie zakladal”

     Fałsz. Patrz: Mt 16, 18

     @muls

     “fałsz…faktycznie argument zaiste naukowy.”

     podobnie jak “Kosciol , a w szczegolnosci katolicki to przegnila na wsrkos instytucja” 🙂

     0
 2. a tak na marginesie czy szanowni sekciarze moga wytlumaczyc pojecie…lewak którym szafuja na lewo i prawo.a przy okazji prawak.Jesli potrafia.

  0
 3. tez mi sie nie chce latac za taka bzdura prawackom.

  0
  • “tez mi sie nie chce latac za taka bzdura prawackom.”

   Kłamstwo. Przedtem pytasz, czy możemy wyjaśnić pojęcie. Więc albo podane zdanie jest kłamstwem, albo samo pytanie było manipulacją.

   0
 4. Avatar gość

  Dlaczego został usuniety mój wcześniejszy komentarz?! Czyzby Prawda solą w oku była. Szczególnie dla posoborowych odstepców od wiary?

  0
 5. Avatar AS

  Karol Wojtyła odegrał znakomitą rolę w historii Kościoła. Kościół od zawsze miał strukturę hierarchiczną, na której czele stał obieralny władca, czyli Papież. Karol Wojtyła, jako urodzony aktor, doskonale się w tę rolę wpasował. Robił to tak doskonale, że za jego pontyfikatu odnosiło się wrażenie, że tak jak Pan Bóg zawsze pamięta o najmarniejszym stworzeniu, tak i on pamięta o najmarniejszym wiernym. Ta Jego rola, to było coś fantastycznego. Oczywiście w rzeczywistości tak wcale nie było. Ale to wcale nie przeszkadza, aby uznać go Wielkim Papieżem (Wielkim Aktorem).
  PS. Bardzo proszę nie szydzić z Religii, z tego w co ktoś wierzy. Czyjąś wiarę w kamyk zawieszony na sznurku, też należy uszanować. Bo wiara, religia to nadzieja, a tej nie wolno nikomu zabierać. Bo człowiek bez wiary, to jak ludzkie zwłoki. W coś musi wierzyć. Choćby nawet i w kamyk.
  PS1. Piszą, że takich sekt jak chrześcijańska, było w tamtych czasach bardzo wiele, a jedna z nich przebiła się i stała się religią. Być może, być może, ale to nie ma już(!!!) żadnego znaczenia.
  Postać Jezusa jest autentyczna, a jego historia jest do uznania albo i nie. Wolny wybór. Chcecie to wierzcie, nie chcecie, nie wierzcie.
  PS2. Gorąco polecam niedowiarkom wątek z Poncjuszem w ‘Mistrzu i Małgorzacie’.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816