Media Watch i recenzje
Like

Atlas

20/03/2014
1177 Wyświetlenia
7 Komentarze
20 minut czytania
Atlas

Rymkiewicz „ Uważam ,że Kaczyński jest największym polskim politykiem od czasów Józefa Piłsudskiego. Tak jak Piłsudski był największym polskim politykiem od czasów kanclerza Zamojskiego . Siła duchowa Jarosława Kaczyńskiego jest tak wielka „…(więcej)

0


 

Rymkiewicz „Niemal połowa Polaków głosowała na Jarosława Kaczyńskiego, a to znaczy, że niemal połowa Polaków chce pozostać Polakami. Czyli jest przekonana, że to jest coś dobrego, nawet coś wspaniałego – być Polakiem. „…„Wtedy szydercy będą się musieli ulokować gdzieś poza polskością. Nie można bowiem być Polakiem, będąc niewolnikiem.”…”Trochę wcześniej – w czasach Jagiellonów. Litewska dynastia i przymierze z dzikimi Litwinami miały prawdopodobnie w tej sprawie (naszego losu) znaczenie zasadnicze. My wobec Litwinów mamy dług ogromny. To wtedy kształtuje się Polska wolnych Polaków. Albo inaczej – Rzeczpospolita wolnych Polaków i wolnych Litwinów, dla których wolność jest rzeczą najważniejszą na świecie, ponieważ jest sposobem istnienia. Czymś, bez czego nie można żyć. To przeświadczenie Polacy z wieku XVI przenieśli przez wieki w wiek XXI. Ale „przeświadczenie” to złe słowo. To jest coś zakodowanego w losie. Wolność jest losem Polski. Jest także sensem jej dziejowego istnienia. Można podbić Polskę, co się zdarzało, można ją nawet podzielić na kawałki, ale w tajemniczy sposób nie można odebrać Polakom ich wolności. Żeby zabić polską wolność, Rosjanie czy Niemcy musieliby zabić nie tylko nasze przywiązanie do wolności, ale także nasze dzikie, bezrozumne, szaleńcze przekonanie, że istnienie jest wolnością, a więc nie można istnieć bez wolności. Jak odebrać wolność ludziom, dla których życie jest wolnością? W tym celu trzeba by wymordować wszystkich Polaków, tych, którzy byli, tych, którzy są, i tych, którzy będą. Dopóki jest na świecie choć jeden Polak, do tego czasu będzie istniała polska wolność.’ ...(więcej )

Przemysław Wipler” Polacy maja dość Socjalizmu „…..„Jarosław Kaczyński, co kiedyś powiedziałem, jest jak atlas, bo jest podstawową linią podziałów w polskiej polityce i albo jesteś za nim, albo przeciw niemu. To nie jest oś podziałów o charakterze politycznym czy gospodarczym, tylko na ludzi, którzy są za Jarosławem Kaczyńskim albo przeciw niemu.”……” Uważamy, że podatki powinny być niskie i proste, koszta pracy jak najniższe, a państwo powinno zabierać nam mniej pieniędzy niż obecnie. „…”ludzie, którzy chcą niskich i prostych podatków, będą głosować na formację, która taki program będzie realizować „ …(więcej)

Piotr Zareba „Pojednanie z Ukraińcami może być jednym z największych dokonań Jarosława Kaczyńskiego „….”Naturalnie doraźnie Ukraina przysporzyła Kaczyńskiemu doraźnych kłopotów. Z jednej strony niezadowolenie jakiejś części prawicowców (moim zdaniem jednak wyolbrzymiane). Z drugiej – Donald Tusk przebrany w buty Lecha Kaczynskiego i wyciągający profity z nie własnej polityki, którą nagle ochoczo przejął. „..”Złośliwa satysfakcja, z jaką „Gazeta Wyborcza” informuje o kłopotach z jakąś częścią prawicowego elektoratu, nie może dziwić. W kraju normalnym redakcja gazety o linii „Wyborczej” nawet nie sprzyjając prezesowi głównej partii prawicowej, być może dostrzegłaby jakąś wartość w tym, że robi dziś dużo w historycznym dziele pojednania polsko-ukraińskiego. „…”Od lat powtarzam: gdzieś przy swoich granicach przyjaciół mieć musimy. To się zawsze odbywa kosztem posunięcia się, przymknięcia na coś oczu. Nie mamy z nimi tak  systemowo sprzecznych interesów jak z Rosjanami czy w innym sensie Niemcami. „…”Już dziś Kaczyński zrobił już wiele na tej drodze. „…”Ale oczywiście od polityki wspierania Ukrainy odwrotu nie ma, także i dlatego, że wbrew powtarzanym po sto razy zarzutom, to akurat nie jest kwestia żadnej taktyki.
Kaczyński tak właśnie postrzega polską rację stanu. Mógł manipulować innymi tematami, np. ekonomicznymi, mógł rozszerzać i skracać fronty. Tu jest autentyczny – w odróżnieniu od Tuska.”…(źródło )

http://mojsiewicz.salon24.pl/472493,kaczynski-bycie-polakiem-oznacza-bycie-czlowiekiem-wolnym

Rymkiewicz „ ? No i co wy na to, Polacy? Jesteście gotowi “uderzyć duchem”? Macie tyle siły? Czy położycie się do trumny i zdechniecie z całą Europą? To już jak wolicie „….” Nie ma co liczyć na dzieci Hitlera – będzie dobrze, jeśli w ogólnym zamęcie, który nastąpi, nie wjadą tu ze swoimi czołgami i nie założą nowej Generalnej Guberni „…”….”Cywilizacja europejska kona i nie wiadomo, czy coś ją może uratować. Ale my mamy za sobą wieki polskiej cywilizacji, która potrafiła – wedle wzorów rzymskich i greckich, i chrześcijańskich – ustanowić swoją tutejszą odrębność. Jeśli zachowamy tę odrębność, to upadek cywilizacji europejskiej nie zagrozi Polsce. „….”Ale przecież my wiemy, żeten kryzys się nie skończy,ponieważ nie jest to kryzys bankowy czy ekonomiczny, lecz pęka serce Europy. To jest koniec i musimy dać sobie z tym radę sami, boNiemcy i Francuzi oraz ich Unia i ich banki nic nam nie pomogą„….”prof. Nowak pyta również o to, czy (i jak) zachęcać Polaków niezainteresowanych sprawami Polski i stojących gdzieś z boku „….” Poeta….Przez wiele lat, jak wiesz, odpowiadałem na to pytanie trzema słowami – jebał was pies. Kto chce się do nas Polaków, przyłączyć, ma do tego prawo, ale nie za bardzo należy o to zabiegać …(więcej )

Stanisław Pieta”Dziś Jarosław Kaczyński, nawet dla zaciskających zęby z wściekłości Tuska i Michnika, jest MĘŻEM STANU. Kaczyński jest też oczywiście atakowany z jednej strony przez palikociarnię, z drugiej przez środowiska “narodowe”. Czy Unia Europejska – twór biurokratyczny, pasożytniczy i antynarodowy, zarządzany przez wrogich chrześcijaństwu aborcjonistów i sodomitów jest naszym marzeniem? NIE! Czy Ukraina, w której odradza się idea banderowska, a oficjalną linią polityki historycznej jest zaprzeczanie ludobójstwu dokonanemu przez UPA na cywilnych Polakach, może być Polsce potrzebna? TAK! Czy Jarosław Kaczyński dobrze zrobił wyjeżdżając do Kijowa? TAK! Czy Jarosław jest zwolennikiem zdegenerowanej UE i banderowskiej Ukrainy? Jasne, że NIE! Czy mamy wyrzec się czynnej polityki polskiej i zrezygnować dążenia do dokonania zmian w UE i na Ukrainie? Oczywiście, że NIE.”..(źródło)

Pytanie do Gowina „Czy charyzma przywódcy politycznego w ogóle istnieje, a jeśli tak, to czy jest ważna?. Odpowiedź Gowina”Oczywiście, że istnieje.I oczywiście, że jest ważna. Fakt, że poparcie dla PiS po przejściu do opozycji cały czas utrzymuje się na poziomie 25 – 30 proc., to zasługa charyzmy Jarosława Kaczyńskiego. „….”A przede wszystkim dlatego, że Polska potrzebuje silnej władzy, skupionej w jednym ośrodku.Skąd to przekonanie?Kohabitacja w polskim wydaniu kompletnie się nie udała”..” On uważa/ Kaczyński /, iżpolityk powinien się mierzyć z wielkimi wyzwaniami swoich czasów. I przede wszystkim starać się realizować własny program.A w mniejszym stopniu kierować się sondażami, politycznym PR. To w postawie Kaczyńskiego cenię „…(więcej )

Profesor Bumblauskas „ A na Litwie, która długo czerpała z legendarnych tradycji Litwy pogańskiej, od momentu wejścia do UE i NATO akcentuje się spuściznę wspólnej z Polską tradycji historycznej – mówi znany litewski historyk prof. Alfredas Bumblauskas.”… Na Białorusi znacznie wcześniej niż na Litwie zaczęto się odwoływać do historii Wielkiego Księstwa Litewskiego”… Stało się ono elementem tworzenia białoruskiej świadomości narodowej– Białoruski Front Narodowy przeciwstawiał się w ten sposób oficjalnej propagandzie, zgodnie z którą historia Białorusi rozpoczyna się od rewolucji październikowej – podkreśla w rozmowie z „Rz” lider białoruskiej opozycji Aleksander Milinkiewicz.”.. Stosunek do Wielkiego Księstwa Litewskiego jest zależny od geopolityki. Im dalej w danym momencie Białorusi do Rosji, tym bardziej przypomina sobie o tych korzeniach.” .. Pamiętam doskonale, jak powiedział, że czuje się obywatelem Wielkiego Księstwa Litewskiego – wspomina prof. Alfredas Bumblauskas…”Jeśli tak spojrzymy na naszą historię, to wiele rzeczy zobaczymy z innej perspektywy, dwudziestowieczne konflikty o Wilno okażą się wojną domową, a mieszkający na Litwie Polacy znajdą też swoje pełnoprawne miejsce w państwie litewskim ‘…(więcej )

Jan Paweł II „Ukraina ma oczywiste powołanie europejskie”….” Niech wasza ziemia nadal wypełnia swą szlachetną misję, zachowując dumę, którą tak wyraził cytowany tu już poeta: “Nie ma na świecie innej Ukrainy i nie ma innego Dniepru”. Narodzie, zamieszkujący tę ziemię, nie zapominaj o tym! – zwrócił się Jan Paweł II do Ukraińców podczas pobytu w ich ojczyźnie w czerwcu 2001 roku. „…”Witam was wszystkich, umiłowani Ukraińcy, od Doniecka po Lwów, od Charkowa po Odessę i Symferopol! W słowie <<Ukraina>> rozbrzmiewa echo wielkości waszej Ojczyzny, której dzieje świadczą o jej szczególnym powołaniu jako pograniczai bramy między Wschodem i Zachodem. W ciągu stuleci wasz kraj był bardzo ważnym skrzyżowaniem różnych kultur, gdzie spotykały się duchowe bogactwa Wschodu i Zachodu.
Ukraina ma oczywiste powołanie europejskie, dodatkowo podkreślone przez chrześcijańskie korzenie waszej kultury. Życzę wam, aby te korzenie umocniły jedność waszego narodu, wspomagając reformy, jakich dokonujecie, żywotną energią czerpaną z autentycznych, wspólnych wartości. Niech wasza ziemia nadal wypełnia swą szlachetną misję, zachowując dumę, którą tak wyraził cytowany tu już poeta: <<Nie ma na świecie innej Ukrainy i nie ma innego Dniepru>>. Narodzie, zamieszkujący tę ziemię, nie zapominaj o tym!
„…”Wasi najstarsi rodacy wspominają z nostalgią czas, gdy Ukraina była niepodległa. Po tym dość krótkim okresie przyszły straszliwe lata sowieckiej dyktatury i okrutna klęska głodu na początku lat trzydziestych, kiedy to wasz kraj, spichlerz Europy, nie był w stanie wyżywić własnych synów i córek i miliony z nich pomarły. A czyż można zapomnieć o rzeszach waszych współobywateli, którzy zginęli w latach 1941-1945, w wojnie z nazistowskim najeźdźcą? Niestety, wyzwolenie od nazizmu nie oznaczało także wyzwolenia od reżimu komunistycznego, który nadal deptał najbardziej podstawowe prawa człowieka, deportując bezbronnych obywateli, wtrącając do więzień dysydentów, prześladując wierzących, próbując wręcz wymazać ze świadomości narodu samo pojęcie wolności i niezawisłości. Na szczęście wielki przełom 1989 r. pozwolił wreszcie narodowi ukraińskiemu odzyskać wolność i pełną suwerenność. „...(źródło )

Piotr Zychowicz „ Zapomniana zbrodnia w kopalni soli„ Do jednej z najbardziej drastycznych – i całkiem zapomnianych – masakr więźniów doszło w kopalni soli “Salina” pod Dobromilem (obecnie na terytorium Ukrainy). Już 22 czerwca przybyły tam pierwsze ciężarówki z Polakami i Ukraińcami. – NKWD dokonało tam masowych egzekucji. Ich forma była wyjątkowo drastyczna. Do mordowania ludzi niemal nie używano bowiem broni palnej – opowiada Piotr Chmielowiec, historyk z rzeszowskiego IPN.Pod warstwą ciałSkrępowanych drutem mężczyzn Sowieci ustawiali nad głębokim szybem. Potem funkcjonariuszki NKWD uderzały ich w głowy młotami do rozbijania kamieni.Ofiary spadały na dno szybu. Ci, którzy byli tylko ranni, topili się w solance lub dusili pod kolejnymi warstwami ciał.”..”część więźniów zabito strzałem w tył czaszki, część tępymi narzędziami. Jedno z miejsc kaźni urządzono w składzie drewna.Kat rozbijał ofiarom głowy 5-kilowym młotem przymocowanym do grubego pręta. Oprawcą był miejscowy współpracownik NKWD pochodzenia żydowskiego o nazwisku Grauer lub Kramer. „…Na terenie kopalni NKWD oddzieliło mężczyzn od kobiet. Te ostatnie zostały zaprowadzone do pobliskiej kaplicy zbudowanej jeszcze “za polskich czasów” dla górników.Tam zostały zabite. Podobno doszło wówczas do profanacji. Jedna z ofiar została przez Sowietów ukrzyżowana na ścianie świątyni.„….”W tym roku, w niedzielę 26 czerwca, po  raz pierwszy wezmą w nich udział mieszkający w okolicach Polacy. Pomysłodawcą polsko-ukraińskiego upamiętnienia wspólnych ofiar sowieckiej zbrodni jest ks. Jacek Waligóra z pobliskich Niżankowic. –Niestety Polska nie bardzo interesuje się tą masakrą. A przecież tam zginęło tylu naszych rodaków.Nie wolno nam o nich zapominać – mówi ks. Waligóra. ….(więcej )
——————
Mój komentarz

Piotr Zareba „Pojednanie z Ukraińcami może być jednym z największych dokonań Jarosława Kaczyńskiego „….”Naturalnie doraźnie Ukraina przysporzyła Kaczyńskiemu doraźnych kłopotów. Z jednej strony niezadowolenie jakiejś części prawicowców (moim zdaniem jednak wyolbrzymiane). Z drugiej – Donald Tusk przebrany w buty Lecha Kaczynskiego i wyciągający profity z nie własnej polityki, którą nagle ochoczo przejął.

………………
Agresja rosyjska na Ukrainę miała jedną dobra stronę. Ujawniła agenturę rosyjską i popleczników Putina w Polsce. Wiadomo już ,że partiami ,organizacjami kolaboranckimi w stosunku do Rosji jest SLD, Ruch Narodowy i Kongres Nowej Prawicy .

Zanim przejdę do Zaręby chciałbym z\wrócić uwagę na ważną myśl Litwina , profesora Bumblauskasa , który wojnę polsko litewska traktuje nie jako wojnę między państwami, ale jako wojnę domową . W pewnym sensie wszelkie konflikty pomiędzy państwami obszaru Rzeczpospolitej należy traktować jako konflikty w pewnym sensie wewnętrzne tego obszaru. Wbrew pozorom geopolityczne widmo odbudowy I Rzeczpospolitej straszy Rosję i Niemcy .

„Lech Kaczyński „Jaka to koncepcja? Federacyjna?”…..”większość z tych krajów znajduje się na terenie dawnej Rzeczypospolitej.”…..”To Rosjanie się tego boją.Przez swoich przyjaciół w Unii Europejskiej pytali mnie, czy przypadkiem nie chcę odbudowywać takiego wielonarodowego tworu.” …( http://naszeblogi.pl/38067-wywiad-lecha-kaczynskiego-o-odbudowie-i-rzeczpospolitej )

Polakom potrzebne jest pojednanie z Ukraińcami . Z pewnością temu pojednaniu patronował Jan Paweł II . Jarosław Kaczyński nie robi nic innego tylko idzie droga wytyczoną przez Wielkiego Polaka

Tekst Zaręby i spostrzeżenia w nim zawarte są bardzo ważny , pokazują jak to pojednanie jest ważne i jak wielkiego formatu polityka potrzeba , aby tego dokonać .

O tym ,że Niemcy i Rosja celowo podsyca jakąś formę nienawiści pomiędzy Polakami , a Ukraińcami świadczy fakt ,że dużo mniejsze emocje panują w Polsce stosunku Niemiec, które wymordowały 6 milionów Polaków , a na Ukrainie w stosunku do Rosji , która zagłodziła 6 do 10 milionów Ukraińców . Te fakt powinny zastanawiać i dać do myślenia .

video Jarosław Kaczyński o Ukrainie w Sejmie (05.03.2014)
video Kukiz – Doky zhyvut’ ludy (Póki żyją ludzie)
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816