HYDE PARK
Like

Rosyjski parlament zatwierdził podbój Ukrainy

01/03/2014
451 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
Rosyjski parlament zatwierdził podbój Ukrainy

Nie zważając na groźne ostrzeżenia Obamy , albo może dlatego. rosyjski parlament jednogłośnie dał Putinowi zielone światło do interwencji na Ukrainie. I nie wygląda na to że zezwolenie dotyczy jedynie Krymu.

0


Nie zważając na groźne ostrzeżenia Obamy , albo może dlatego. rosyjski parlament jednogłośnie dał Putinowi zielone światło do interwencji na Ukrainie. I nie wygląda na to że zezwolenie dotyczy jedynie Krymu.

Na skutek pogróżek administracji USA pod adresem Rosji,  Rada Federacji Rosyjskiej zaleciła też odwołanie rosyjskiego ambasadora z Waszyngtonu. Wicemarszałek Rady powiedział że Prezydent Obama obraził Rosję  i przekroczył “czerwona linię”. Odwołanie ambasadora  pozostawiono do decyzji Putina .

Powiało ” Zimną Wojną”.

Rosyjski ustawodawcy jednogłośnie  poparli wniosek prezydenta Władimira Putina w sprawie  wysyłania sił zbrojnych na Ukrainę, dla ochrony Rosjan i zabezpieczenia Floty Czarnomorskiej oraz innych instalacji wojskowych w regionie Krymskim. Wniosek zatwierdzono stosunkiem głosów 90-0.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Federacji w Izba   Deputowanych  stwierdziła, że zeszłotygodniowe zakłócenia “konstytucyjnego porządku,”  i śmiertelna konfrontacja w Kijowie,  doprowadziły do ucieczki prezydenta Wiktora Janukowycza  do Rosji i spowodowały zagrożenia rosyjskojęzycznej  mniejszości na Ukrainie.

Putin zwrócił się do Rady Federacji na pozwolenie na korzystanie z rosyjskich sił na Ukrainie, powołując się na konstytucyjny przepis – art. 102, rozdział 1, punkt G – który mówi o normalizacji warunków społeczno politycznych  w kraju.”

Autoryzacja rozmieszczania jednostek na “terytorium Ukrainy” jest równoznaczna z szerszą zgodą dla Kremla umożliwiającą reagowanie na wszelkie postrzegane zagrożenie dla  Rosjan na terenach byłej Republiki Radzieckiej.

Zezwolenie dla działań wojsk rosyjskich na Ukrainie jest kontynuacją złowieszczych incydentów wojskowych jakie wydarzyły się na Krymie  w ciągu ostatnich dwóch dni. Zamaskowani napastnicy w wojskowych mundurach przejęli  w czwartek regionalny Parlament i siedzibę rządu. Rosyjskie siły zbrojne zostały przemieszczone  do rejonu Gvardeyskoye w pobliżu Simferopola.

To esencja ostatnich zdarzeń. Dolewanie do niej wody do niczego nie prowadzi a jedynie rozmywa obraz.

Sytuacja nie wygląda najlepiej szczególnie gdy dochodzi do konfrontacji  Rosja – USA.

Co teraz zrobi Europa, która zachowując się jak słoń w składzie porcelany, prokurując porozumienie pichcone także przy udziale Polski doprowadziła do rozlewu krwi i rozpadu Ukrainy.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816