HYDE PARK
Like

Episkopat w Polsce – “Żydzi nigdy nie popełniali mordów rytualnych”

16/01/2014
1221 Wyświetlenia
28 Komentarze
9 minut czytania
Episkopat w Polsce – “Żydzi nigdy nie popełniali mordów rytualnych”

. ŚRODOWISKA ŻYDOWSKIE i KOMITET ds. DIALOGU z JUDAIZMEM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI uzgodniły, że ŻYDZI NIGDY NIE POPEŁNIALI MORDÓW RYTUALNYCH !!! . Nie wiemy jednak, czy te uzgodnienia post factum dotyczą tylko terytorium Polski, w jej obecnych i historycznych granicach, czy też obejmują swoim ożywczym rażeniem cały świat. ***** . Tegorocznym, przypadającym na 16 stycznia obchodom Dnia Judaizmu w Sandomierzu towarzyszyć będzie ponowne wystawienie na widok publiczny w katedrze osiemnastowiecznego obrazu Carla de Prevo, przedstawiającego rzekomy mord rytualny chrześcijańskiego dziecka, dokonany przez Żydów. Towarzyszyć mu będzie tablica wyjaśniająca, że Żydzi nigdy nie mogli tego zrobić, gdyż zabrania im tego własna religia. Będzie też mowa o tym, że mimo to oskarżenia Żydów o mordy rytualne ponawiały się, a niekiedy bezpodstawnie skazywano […]

0


dziennik judaistyczny

.

ŚRODOWISKA ŻYDOWSKIE i KOMITET ds. DIALOGU z JUDAIZMEM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI uzgodniły, że ŻYDZI NIGDY NIE POPEŁNIALI MORDÓW RYTUALNYCH !!!

.

Nie wiemy jednak, czy te uzgodnienia post factum dotyczą tylko terytorium Polski, w jej obecnych i historycznych granicach, czy też obejmują swoim ożywczym rażeniem cały świat.

*****

.

Tegorocznym, przypadającym na 16 stycznia obchodom Dnia Judaizmu w Sandomierzu towarzyszyć będzie ponowne wystawienie na widok publiczny w katedrze osiemnastowiecznego obrazu Carla de Prevo, przedstawiającego rzekomy mord rytualny chrześcijańskiego dziecka, dokonany przez Żydów. Towarzyszyć mu będzie tablica wyjaśniająca, że Żydzi nigdy nie mogli tego zrobić, gdyż zabrania im tego własna religia. Będzie też mowa o tym, że mimo to oskarżenia Żydów o mordy rytualne ponawiały się, a niekiedy bezpodstawnie skazywano ich z tego powodu na śmierć.

.

Od kilku lat obraz ten był zakryty, gdyż jego obecność – bez należytego komentarza – umożliwiała różne interpretacje historii, co spotykało się z wieloma protestami. Teraz towarzyszyć mu będzie tablica informująca w sposób jednoznaczny, że Żydzi nigdy nie popełniali mordów rytualnych, gdyż było to całkowicie sprzeczne z ich religią. Treść tablicy została przygotowana przez Komitet ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski i uzgodniona ze środowiskami żydowskimi.

.

mord rytualny

Treść tablicy została przygotowana przez Komitet ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski i uzgodniona ze środowiskami żydowskimi.

.

Często postrzegany w izolacji, obraz Infanticidium w katedrze sandomierskiej, ukazujący sceny rzekomego morderstwa dzieci chrześcijańskich przez Żydów, należy do aneksu z serią obrazów „Martyrologium Romanum,” przedstawiających brutalne i niezmiernie realistyczne sceny męczeństwa chrześcijan torturowanych i mordowanych przez pogan. Seria ta jest oparta na ukształtowanym przez długie stulecia kalendarzu liturgicznym Kościoła pod tym samym tytułem.

.

Nowe badania ukazują, że dołączenie Infanticidium do reszty serii “Martyrologium Romanum” nie jest przypadkowe. Po 1582 roku do kalendarza liturgicznego został włączony pod datą 24 marca Szymon z Trydentu, który według legendy rozpowszechnionej w Europie za pomocą nowej technologii drukarskiej, miał być zamordowany w 1475 r. przez Żydów tego miasta. Do Polski historia Szymona dotarła za pomocą „Żywotów Świętych” Piotra Skargi. Jego obecność zarówno w kalendarzu „Martyrologium Romanum,” jak i w „Żywotach Świętych” Skargi, pozwoliła księdzu Stefanowi Żuchowskiemu, instygatorowi dwóch procesów przeciwko Żydom sandomierskim w 1698 i 1710 r. oraz autorowi dwóch książek na ich temat, na powiązanie wydarzeń w Sandomierzu z ową znaną historią z północnych Włoch.

.

Podawszy szereg przykładów mordów rytualnych, doko­nanych przez Żydów na dzieciach w Trydencie, Paryżu, Wie­dniu, w Kastylii, Brandenburgii, Origaniusz dowodzi, że „ci przeklęci tyranowie, gottlose bluthunde krwie krześciańskiey syci być nie mogą”. Potem wytyka im „bluźnierstwa haniebne, które z Tałmutu biorą”, i kończy taką czułą do ich serc przemową: „O us… śmierdziuchowie Moyżeszowe, opętani szalbierze Korony Polski, zdraycy przeklęci, kabalistowie, dyabelscy synowie, łotroscy szalbierze, wykrętni fałszerze, niecnotliwi odrzyduszowie, cygańscy osżustowie, a godniżeście wy tego, że tu w Królestwie Pana naszego mieszkacie, którego y nas przy nim sercem Judaszowym y paszczami szatańskiemi-przeklinacię? y dziatki nasze miłe iako; katowie piekielnie mordujecie? wisieć wam, zdraycy, nad wszystkimi głównymi złodzieymi, Idzie, wierzcie mi, y przydzie ten czas, zakamiali a zaślepieni czarownicy, kiedy musicie won z Ko­rony, a na Nizie abo miedzy Cygany szukać mieszkania y obrony. Das guldene kalb ewer Gott wird eućh nich beschirmen: tam czarownicy, do czarowników. Porascanes et venefici Chrtsticidae nequissimi.

http://gazetawarszawska.com/2013/01/14/kazimierz-bartoszewicz-antysemityzm-w-literaturze-polskiej-xv-xvii-w-vi-2/

.

Obraz Infanticidium, wraz z obrazami w kościele Św. Piotra, należy także do szerszej historii ikonografii „mordów rytualnych,” ukształtowanej w Europie przez historię Szymona z Trydentu. W Sandomierzu malowidło Infanticidium w Katedrze nawiązuje do Szymona poprzez swą więź z serią “Martyrologium Romanum,” a XVIII-wieczne obrazy w stallach kościoła Św. Pawła bezpośrednio kopiują wcześniejszą ikonografię pochodzącą z XV-wiecznego Trydentu oraz tradycji włoskich. Seria “Martyrologium Romanum” wraz z aneksem była tradycyjnie przypisywana malarzowi włoskiego pochodzenia Carlo de Prevo.

.

Jednak odnalezione listy de Prevo rzucają nowe światło na długotrwały i skomplikowany proces tworzenia serii „Martyrologium Romanum” wraz z czterema dziełami dotyczącymi legend i wydarzeń z Sandomierza. Ukazują one, że ks. Żuchowski, mimo iż pełnił ważną rolę w planowaniu serii, czuwał także nad wykonaniem obrazów, on także opracował ich wyszukany program ikonograficzny i sporządził abrys ich oprawy snycerskiej. Nie doczekał się jej wykończenia, a całość prac zakończona została dopiero po śmierci zarówno Żuchowskiego, jak i samego Carla de Prevo.

.

W świetle zachowanej w Archiwum kapitulnym korespondencji można przyjąć, że główne prace przy „Martyrologium” ukończono w latach dwudziestych XVIII w. oraz, że dopiero wówczas nastąpiło pewne ożywienie w realizacji tego cyklu malarskiego. Obrazy „Martyrologium” zostały wykonane zespołowo przez Carla de Prevo oraz warsztat uczniów i pomocników. Duży udział w pracach zwłaszcza przy realizacji czterech obrazów na ścianie zachodniej miał Andrzej Enryxon, artysta pochodzenia szwedzkiego. Jednak projekt i nadzór, a także wykonanie najważniejszych, być może pierwszoplanowych partii obrazów, należał do mistrza.

.

Historia rzekomego “mordu rytualnego” w Sandomierzu powtarzała się kilkakrotnie. W 1698 r. tutejszy starozakonny Aleksander Berek miał się dopuścić kolejnego mordu rytualnego, tym razem na dziewczynce Małgorzatce. Miało do niego dojść w tej samej kamienicy, w której wcześniej, w 1628 r., Żydzi mieli zabić chłopca. W wyniku procesu na karę śmierci zostali skazani matka dziewczynki Katarzyna Mroczkowicowa oraz oskarżony Żyd.

.

W 1710 r. Żydzi sandomierscy zostali oskarżeni o zamordowanie w celach rytualnych dziecka Jerzego Krasnowskiego. Podejrzewano przede wszystkim rabina Jakuba Herca. Proces posądzonego trwał 3 lata – w jego czasie syn oskarżonego Abramek przeszedł na katolicyzm i złożył zeznania obciążające Herca. Stopniowo zwiększała się liczba oskarżonych, których ostatecznie w 1713 roku skazano na karę śmierci.

.

Oskarżenia o mord rytualny wobec Żydów w Polsce oparte były na fałszywym przekonaniu, że wyznawcy judaizmu potrzebują krwi chrześcijańskiej dla celów rytualnych i w celu jej pozyskania co jakiś czas zabijają dziecko.

.

Posądzenia o zbrodnie pod adresem Żydów miały miejsce w Europie od XII wieku, ale pierwsze oskarżenie o popełnienie przez Żydów mordu rytualnego w Polsce pochodzi z 1407 r. Jego obiektem byli krakowscy żydzi. W dawnej Rzeczypospolitej praktyki takie rozpowszechniły się w połowie XVI wieku (1547 r. – Rawa Mazowiecka, 1569 r. – Łęczyca). Liczba oskarżeń zwiększyła się na przełomie XVI i XVII wieku, wraz z umacnianiem się ruchów kontrreformacyjnych. Kolejne kryzysy polityczne i coraz gorsza sytuacja gospodarcza państwa wpłynęła na ich ponawianie w II połowie XVII i I połowie XVIII wieku (m.in. 1710 r. – Sandomierz, 1736 r. – Poznań)

KAI/Prej

 .

za: htp://gazetawarszawska.com/

.

.

http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/16/episkopat-w-polsce-zydzi-nigdy-nie-popelniali-mordow-rytualnych/

.

.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

 1. Avatar Zbigniew

  Jezeli popelniali gdzie indziej, popelniali i w Polsce!!!

  0
  • Avatar wieslaw

   jestem z rodziny katolickiej jednakże gdy duchowni wmawiają swym głupim owieczkom że Pan Jezus był zydem to mi od razu zapala się czerwona lampka i zastanawiam – Pan jezus był Bogiem czy śmierdzącym zydem ? Czasami to mi się wydaje ze ta wiara została wymyślona aby kontrolować głupi lud

   0
  • Avatar Metka

   jedyne co bylo popelniane to morderstwa ze strony kosciola i wielka manipulacja

   0
 2. Starszych i mądrzejszych czyli marksizm-leninizm wiecznie żyw!!!

  Marksiści – genderyści już nawet nie udają, że zależy im na dialogu. Oni chcą zakazać zaangażowanym katolikom pełnienia funkcji publicznych. Otwarcie mówi o tym Krystyna Kofta.

  Kofta, bez większej żenady, sięga po argumenty stalinowskie i przekonuje, że wiceminister Królikowski służy innemu państwu i dlatego nie może być ministrem czy urzędnikiem. – Otóż tenże świetny prawnik jest oblatem. Nie kijem nas, to pałą! Jak kurczę, nie z Opus Dei, to oblat! Maile zresztą, jak przeczytałam, wysyłało się na adres Opus Dei! Oblat to coś w rodzaju świeckiego zakonnika. Facet złożył śluby oblata benedyktyńskiego. Lubię Benedyktynkę, zakonny likier, jednak uważam, że jeśli ktoś składa śluby posłuszeństwa zakonowi, nie jest niezależny i nie może pełnić ważnych funkcji państwowych – przekonuje Kofta. A chwilę potem sugeruje, że zbrodnią Królikowskiego jest też to, że „siedział wśród klechów”.

  Ale to nie wszystko. Dalej Kofta oznajmia, że wiceminister służy obcemu państwu. – To jeszcze nic, posłuchajcie tylko moi kochani, co wam teraz powiem: Zakony i kościoły podlegają państwu watykańskiemu? Tak. Minister jest oblatem w zakonie Benedyktynów? Tak. WATYKAN TO OBCE PAŃSTWO? TAK. WICEMINISTREM SPRAWIEDLIWOŚCI W NASZYM KRAJU JEST KTOŚ, KTO PODLEGA REGUŁOM OBCEGO PAŃSTWA! Czy to jest zgodne z naszym prawem? – oznajmia.

  W felietonie Kofty nie zabrakło także standardowych ataków na księży i Kościół. „Bardzo dawno nie było wypraw krzyżowych, a można było za udział w nich dostać odpust zupełny, różne dobra materialne i stanowiska. Ruch krucjatowy w dawnych wiekach ożywiał więdnącą wiarę, tak więc Kościół chce wskrzesić ideę wypraw krzyżowych pod sztandarami walki z niewiernymi. Na czele biskupi pod wodzą abp Hosera, dalej ksiądz Oko z blizną na mózgu, groźnie wygrażający dżenderowemu szatanowi, który jest dla nich gorszy niż faszyzm, komunizm, a także pedofilia w kościele” – oznajmia.

  0
  • Avatar Bogdan

   Mamy jeszcze lepszych bo poddanych królowej brytyjskiej, a to już kuriozum totalne.
   A co z posiadaczami podwójnych paszportów innych krajów. Konflikt interesów czy już zdrada stanu?

   0
 3. ” Dotychczas obecność uzbrojonych formacji izraelskich w Polsce była zawsze przez naszych Umiłowanych Przywódców, zarówno tych z koalicji rządowej, jak i opozycji parlamentarnej, tchórzliwie przemilczana, co, nawiasem mówiąc, pokazuje, że przy pozorach nieprzejednanej wrogości, w sprawach istotnych dla Izraela potrafią oni w pół słowa porozumieć się ponad podziałami. Widocznie jednak sam Izrael postanowił postawić kropkę nad „i” i żeby uniknąć niejasnej prawnie sytuacji, nakazał naszym okupantom obecność izraelskich formacji zbrojnych na terenie Polski zalegalizować. Toteż MSW skierowało do Sejmu wycofany wcześniej na skutek hałasów w internecie (bo niezależne media głównego nurtu oczywiście nabrały wody w usta) projekt ustawy legalizującej tzw. „bratnią pomoc” to znaczy – udział formacji zbrojnych państw trzecich w pacyfikowaniu rozruchów na terytorium Rzeczypospolitej, a Umiłowani Przywódcy w Sejmie 10 stycznia tę ustawę uchwalili. Za jej przyjęciem głosowało 198 posłów PO (Stefan Niesiołowski był przeciw), dziwnie osobliwa trzódka posła Palikota in corpore, to znaczy – wszystkich 30, podobnie jak 29 posłów PSL i 25 posłów SLD. Przeciw było 119 posłów PiS i 15 posłów Solidarnej Polski. Senat z pewnością to przyklepie bo już od czasów rzymskich wiadomo, że senatores boni viri sed Senatus mala bestia, no a chyba nikt nie ma wątpliwości, że prezydent Komorowski podpisze ją z przyjemnością. Żeby tylko zdążyli z tym wszystkim przed 27 stycznia, bo inaczej bezcenny Izrael przypomni wszystkim, skąd wyrastają im nogi.”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3000

  0
 4. Gdy delegacja episkopatu wróciła z Izraela ktoś na lotnisku zapytał czemu w Izraelu pochowali swoje krzyże – by nie drażnić gospodarzy – padła odpowiedź. Na szczęście w Polsce jesteśmy tolerancyjni i mało co nas drażni.
  Żurek Janusz

  0
  • Gołym okiem widać że coś jest nie tak. Największy numer zrobili 2 lata temu kiedy z okazji wizyty rabina w Gdańskim Seminarium Duchownym jakiś zdrajca Chrystusa kazał zasłonić krucyfiks. Podejrzewam wśród członków Episkopatu jest wielu takich którzy wolą macę od schabowego z setką. ARGUMENT ;-))))))))) //tablica informująca w sposób jednoznaczny, że Żydzi nigdy nie popełniali mordów rytualnych, gdyż było to całkowicie sprzeczne z ich religią// Żaden chrześcijanin nigdy niczego nie ukradł bo jest to sprzeczne z religią chrześcijan. Czy te cymbały nie zdają sobie sprawy ze swojego kretyństwa ? Ten krótki film pokazuje nam Stanisława Dziwisza – w osobie kardynała i biskupa Krakowa – który ustępuje z tronu i w ogóle ucieka ze sceny po to, aby nie obrażać żydów osobą kapłana katolickiego, widokiem krzyża na piersi, czy stuły. Powodem tej obrazy jest niezręczność występowania takich symboli w chwili, kiedy żyd śpiewa lub słucha Shema Israel. Dla Dziwisza i całej obecnej hierarchii jest oczywiste to, że symbolika judaizmu ma nadrzędność nad symboliką katolicyzmu, a co za tym idzie, to żydzi mają swe prawa jako pierwsze. http://www.savetubevideo.com/?v=7IySUD7i5sk

   0
   • Przebieg nagrania:

    0.09 – Dziwisz wzywa do odśpiewania Shema Israel (powtórnie, bo jeden raz nie wystarczy).
    0.29 – Dziwisz zdejmuje stułę (1) jako symbol godności kapłańskiej i siada z powrotem na tronie.
    0.43 – Ksiądz – po prawej ręce Dziwisza – otrzymuje sygnały od dr h.c. KUL Kiko Argüello mówiące, że Dziwisz ma wyjść całkowicie, następuje pewna chwilowa konsternacja i Dziwisz pokornie wychodzi.
    1.02 – Drugi ksiądz po lewej ręce nie bardzo wie, co on sam ma ze sobą zrobić, ale wkrótce i on wychodzi.
    1.18 – Wszystko jest już koszerne i następuje śpiew Shema Israel.
    3.34 – Po zakończeniu śpiewu ksiądz z asysty Dziwisza wraca na swoje miejsce.
    3.40 – Dziwisz pozdrawia wszystkich słowem Shalom – zebrani odpowiadaj chórem: Shalom.

    Miejscem tego wszystkiego jest „katolicka polska ziemia” Anno Domini 2013.
    *****
    Shema Israel = Chrystus wynocha

    0
    • Do dziś nie wyjaśniono kto założył podsłuch w prywatnych apartamentach JP II w figurce MB Fatimskiej, przed którą papież często się modlił. Podsłuch odkryto dopiero po śmierci papieża. A pamiętacie jaką merdialną oprawę ingresu Dziwisza zapewniła WSIowska telewizja? Nawet Kwaśniewscy witali go w Krakowie jak prymasa!
     Żurek Janusz

     0
     • Grzech śmiertelny Dziwisza – sprzeciwił się ostatniej woli Jana Pawła II, który w swym testamencie polecił spalić wszystkie notatki osobiste. Dziwisz mówił o tym w wywiadzie dla TV wkrótce po śmierci Papieża. Nie ukrywał przy tym satysfakcji z tego, że okazał się taki zapobiegliwy i zachował dokumenty. Jakiekolwiek komentarze na ten temat, krytykujące samowolę i ewidentne sprzeniewierzenie się ostatniej woli Ojca Świętego, były natychmiast usuwane. “Znak” zarobi na głupocie Dziwisza. Pewnie “redaktorzy Znaku “włożą miedzy wierszami komentarze w stylu Grossa.

      0
     • Aj waj jak boją się moje komentarze na jak widać żydolubnym niezalezna.pl zamieścić. Oto obraz ponoć patriotycznego??? portalu czy raczej geszftu Sakiewicza i spółki?.

      0
     • Na Dziwisza jest wiele, podpytajcie Leszka Szymowskiego

      0
    • Avatar Polka

     Shema Israel = sluchaj Izraelu
     Zachowanie Episkopatu conajmniej dziwne i grozne; bo jest pewnie wstepem do przeprosin (ciekawe za co tym razem) i kolejnych rzadan….bez konca.

     0
 5. Avatar Mordimer

  Kiedys ” ustalono” , ze homoseksualizm nie jest choroba. Tu widac podobna hucpe. Doprawdy ,
  paradne !

  0
 6. Avatar gosc

  No i dzieki temu wiemy z kim mamy do czynienia i jakie czynniki reprezentuja KK w Polsce. Czy potrzeba wiecej argumentow na to, ze KK jest schzma.

  0
  • Avatar Jan Paweł

   nie jest to takie pardne. W Polsce także giną dzieci i to w dużych ilościach, bo tylko w jednym roku (chyba to był 2011), tylko na Śląsku zginęło ok 1000 dzieci. Bardzo chciałbym żeby to były tylko te tzw porwania rodzicielskie, inni znowu mówią że to na narządy… Co to za świat w którym my żyjemy. Czyżby to już miał nadejśc ten Antychryst o którym mówi pan Trojanowski:

   http://www.youtube.com/watch?v=TmKSZmb8o6U

   0
 7. Avatar KPina

  No cóż w Polsce żydzi stanowią prawo reszta to władza wykonawcza.

  0
 8. Avatar im

  To dobry precedens. Teraz My możemy UZGODNIĆ wiele korzystnych dla Nas rzeczy.

  0
  • Tylko ile warte będzie nasze uzgodnienie? Zostanie między nami. Co innego purpuraci. Poczekajcie teraz jak Rabini coś uzgodnią o Polakach (w rewanżu) – nawet się nie obliźniemy

   0
 9. Avatar RexAuguste

  Kościół Bożego Ciała w Poznaniu

  0
 10. Czyżby kardynał Dziwisz był elementem dawno planowanej układanki? Tak musi być skoro postępuje galopująca judeizacja Polski, bez naszej zgody, metodą faktów dokonanych, knesetów w Oświecimiu zwoływanych, hucznie obchodzonych dni judaizmu w Kościele, jakby judaizm miał cokolwiek wspólnego z chrześcijaństwem (dla lemingów – mówię o filozofii chrześcijaństwa i zupełnie innej – judaizmu). Czyżby kardynał nie bał się KARY BOSKIEJ za zdradę? Chyba powinien się bać.
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/21/judeopolonia-zydowskie-panstwo-w-panstwie-polskim/

  0
 11. Avatar Jezus

  Pogadajmy lepiej o gigantycznych mordach wywolywanych przez kosciol katolicki w ostatnich 2000 latach

  0
 12. Avatar Stańczyk

  Przekręt stulecia !!!
  Kto doprowadził do wygnania po II W.Ś Żydów z Polski i Rosji ( ZSSR ) ?

  1. Powstające państwo Izrael potrzebowało Żydów by wyrównali a przyszłości przekroczyli
  liczebnością ludność tubylczą ( Palestyńczyków – Arabów ).
  2. Pytanie jakie się nasuwało to: gdzie są podatni Żydzi na sugestie przyjazdu i jak ich do tego
  nakłonić.
  3. Po przeanalizowaniu pytania odpowiedź była tylko jedna.
  Są w Polsce i w Rosji ( ZSSR ).
  4. Dlaczego tylko z tych krajów ?
  5. Odpowiedź : Który Żyd przy zdrowych zmysłach by zechciał wyjechać do kraju pustynnego
  i ogarniętego zamieszkami na tle etnicznym. Gdy w krajach które zamieszkiwał były one
  ozami spokoju i dobrobytu.
  6. Pozostał tylko problem jak nakłonić Żydów pozostających w tych krajach do wyjazdu.
  7. Potrzebna by iskra od której zaczęła by się nagonka na Żydów.
  Nagonka w prasie – zakładach pracy – uczelniach – w wojsku .
  8. To się udało bo w Żydach pozostało świeże wspomnienie tego co sami przeszli i ich bliscy.
  Pragnęli o tym koszmarze wszelkimi siłami zapomnieć. Co była nie do zrealizowania gdyż
  codziennie kroczyli po ścieżce swojej Golgoty.
  Myśl że gdzieś tam jest lepsze życie ( zaopatrzenie i brak mieszkań w kraju gdzie obecnie
  przebywali ) mogli żyć spokojnie i normalnie oraz zapomnieć o przebytych czepieniach.
  9. Mając takie rozeznanie kierownictwo powstałego państwa Izrael polecili swoim służbą
  przygotować plan skłonienia swoich ziomków ( Żydów ) do porzucenie ojczystych stron.
  10. Służby porozumiały się ze swoimi agentami i sympatykami ( Żydami ) którzy byli na wysokich
  szczeblach władzy. Tak powstał plan wysłania tysięcy Żydów do Izraela.
  11. Oczywiście nie wszyscy wyjechali. Pozostali tu ci którzy pozmieniali nazwiska i ci
  którzy mieli pilnować żydowskich interesów. ( gazety – media – urzędy – firmy- banki )
  12. Plan się całkowicie powiódł. Tysiące Żydów wyjechało a byli to większości ci co mieli
  średnie i wyższe wykształcenie. Tysiące zasiliło armie Izraela. ( mieli za sobą przeszkolenie
  wojskowe i Akademie Wojskowe.
  13. Wniosek:
  To nie komuniści ich wysłali do Izraela tylko ICH RODACY.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816