Bez kategorii
Like

13.35 Konferencja Prasowa on-line Stwowarzyszenia Marsz Niepodległości

19/04/2012
238 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W Dzień Polskiej Flagi ściągnijmy unijne flagi z urzędów

0


Konferencja będzie transmitowana tutaj:

http://www.livestream.com/nowyekrantv

Zapraszamy

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej. 2 V 1945 r. o godzinie 6 rano zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli biało-czerwony sztandar na kolumnie zwycięstwa (Siegessäule) w Tiergarten w Berlinie. W czasach PRL, 2 maja nakazywano zdejmowanie flag narodowych (po Święcie Pracy), tak aby nie wisiały, w czasie nieuznawanego przez komunistyczne władze, święta 3 maja.

Jesteśmy przekonani, że na polskich urzędach publicznych, urzędach niepodległego państwa, nie powinny wisieć flagi Unii Europejskiej. Ich obecność w tych miejscach nie wynika z Konstytucji RP, ani z innych przepisów prawa powszechnego, obowiązującego w Polsce.

Przypomnijmy, że w Traktacie Lizbońskim, w przeciwieństwie do Konstytucji Europejskiej, zrezygnowano m.in. z zapisów o fladze i hymnie europejskim, żeby odeprzeć oskarżenia o powoływanie federalnego superpaństwa.

Dlatego uważamy, że dzień 2 maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej, podczas którego w sposób szczególny czcimy nasze barwy narodowe, jest idealną okazją do tego, by na polskich urzędach lub przed nimi, nie było flag unijnych.

Apelujemy do prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska – dajcie dobry przykład i ściągnijcie 2 maja unijne flagi sprzed swoich urzędów! Uczyńcie ten gest na rzecz polskiej flagi – niech tego dnia Biało-Czerwona będzie jedyną, jaka powiewać będzie na polskich urzędach publicznych!

Z podobnym apelem zwracamy się do przedstawicieli wszystkich instytucji publicznych, rządowych i samorządowych:

2 maja ściągamy flagi unijne z urzędów!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości
————————–————————–————————–

Wszystkich Polaków prosimy, aby pisali maile, wklejając powyższą treść, do kancelarii premiera i prezydenta, a także, by zwracali się do przedstawicieli administracji samorządowej i rządowej, żeby 2 maja uczynili to samo:

listy@prezydent.pl
kontakt@kprm.gov.pl

2 maja ściągamy flagi unijne z urzędów!

 

Inne zapisy autora:

0

Persona non grata

Blog przeznaczony do publikacji materialów dziennikarzy obywatelskich przygotowanych na zlecenie Nowego Ekranu lub artykulów i listów nadeslanych do Redakcji

422 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758