Bez kategorii
Like

12.oo – o podwyżkach podatków jako oszczędnościach budżetowych i o wejściu do euro którego od wczoraj NIE MA!!!

18/11/2011
204 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Dlaczego redukcja deficytu funduszu rentowego i powrót do poprzedniej stawki składki jest podwyżką podatków dla pracodawców, a nowe podatki dziecięce oszczędnością budżetową i likwidacją ulg?

0


 

„Rzeczpospolita” podchwyciła i pochwaliła pomysł obłożenia polskich dzieci podatkiem od luksusu. Szokujące, że jest to przedstawiane jako oszczędność dla budżetu mimo, że ma to charakter wzrostu opodatkowania. Nikt nie wpada na pomysł aby uznać jako likwidację ulg podatkowych powrót do stawki 40%-owej dla najbogatszych, jak i powrotu do wyższej stawki rentowej dla pracodawców, mimo iż jej niski charakter wymusza 20 miliardowe uzupełnienie wydatków rentowych przez ZUS.
Takie pomieszanie pojęć ekonomicznych powoduje, że jeśli Premier Tusk dzisiaj o 12.00- w samo południe nie popełni „szaleństwa” to wszyscy odetchną „z ulgą” nie domagając się koniecznych oszczędności budżetowych w wydatkach nieproduktywnych.
Zanim usłyszymy odpowiedz na nurtujące wszystkich pytanie o świadomość polskich elit w debacie popołudniowej proponuję odsłuchanie mojej opinii o wyzwaniach nadchodzącej kadencji Sejmu. Jednocześnie wszystkich czytelników zapraszam na debatę o wygłoszonym expose Premiera która odbędzie się z moim udziałem, mec. Elżbiety Barys oraz dr Zbigniewa Kuźmiuka w „Rozmowach niedokończonych” w najbliższą niedzielę 20 listopada o godz. 18.15 oraz później o 21.40.
 
PS. A swoją drogą jeśli Premier wspomni o tym że planuje wejść do euro, gorzej RM2/ gorzej gdyż realnie groziłoby nam „oczyszczenie” z rezerw dewizowych NBP-o czym informuje dzisiejszy Parkiet/ to dopiero będzie kuriozum w świetle tego, że wczorajsza emisja 10-latek hiszpańskich się załamała i osiągnęła rentowność 6,975% i spread 499 punktów bazowych nad bundami. EBC w sumie wydał na interwencje w obligacjach rządowych blisko 190 mld euro, pożyczył setki miliardów bankom, a wczoraj po tym jak spread na obligacjach francuskich przekroczył 200 punktów bazowych EBC interweniował – w celu ograniczenia ryzyka kraju formalnie mającego AAA!!! Więc możemy być świadkami o 12.00 niesamowitej kompromitacji finansowej szefa rządu, planu wejścia do strefy euro której /a przynajmniej rynku obligacji/ realnie chyba od wczoraj nie ma!!!

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Cezary Mech

http://www.stefczyk.info/blogi/przez-pryzmat-ekonomii

371 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816