Globalnie i Lokalnie
Like

100 tysięcy Żydów zabija się ze względu na ich wiarę!

07/06/2014
941 Wyświetlenia
3 Komentarze
5 minut czytania
100 tysięcy Żydów zabija się ze względu na ich wiarę!

Co roku ponad 100 tysięcy osób ginie ze względu na wyznawaną wiarę. Tak jest w XXI wieku.

Zanim jednak będę kontynuował, muszę się przyznać do kłamstwa.

Owszem ginie ponad 100 tysięcy osób, jednak nie są to Żydzi a chrześcijanie.

To przykre ale 100 tysięcy zabitych chrześcijan nie robi na nikim wrażenia a 100 tysięcy Żydów już robi. Dlatego zdecydowałem się zwrócić uwagę na masowe mordy dając taki a nie inny tytuł.

0


Chrześcijanie doświadczają prześladowań w kilkudziesięciu krajach świata.

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie w raporcie „Prześladowani i zapomniani. Raport o prześladowaniach chrześcijan w latach 2009-2010” pisze o prześladowaniach w 70 krajach świata, które dotykają 200 milionów ludzi.

http://www.pkwp.org/kampanie/raport_przesladowani_i_zapomniani_(2009-2010)/

Raport Open Doors zwraca uwagę że do największych prześladowań chrześcijan dochodziło w Korei Północnej, Afganistanie, na Malediwach, w Somalii i Arabii Saudyjskiej. Bardzo zła sytuacja panuje w Republice Środkowoafrykańskiej, Syrii, Pakistanie, Egipcie i Iraku.

http://www.opendoorsuk.org/resources/documents/WorldWatchList.pdf

W Europie można najwyżej mówić o dyskryminacji chrześcijan.

http://www.wprost.pl/ar/350573/Chrzescijanie-w-Europie-sa-dyskryminowani/

Według organizacji International Society for Human Rights, 80 procent naruszeń wolności religijnej na świecie dotyczy właśnie chrześcijan.

Members of a Christian Community stage a protest against twin blasts at a Church in Provincial Capital Peshawar. Image by Sultan Dogar. Copyright Demotix (23/9/2013)

Istnieje obecnie pięć źródeł krwawych prześladowań:

1) Islam wojujący.

2) Radykalny hinduizm.

3) Radykalny buddyzm.

4) Komunistyczne reżimy totalitarne.

5) Reżimy autorytarne.

http://www.pkwp.org/kampanie/raport_przesladowani_i_zapomniani_(2009-2010)/

https://www.kapucyni.pl/index.php/aktualnopci-mainmenu-389/3548-przesladowania-chrzescijan-raport

Chrześcijanie są pozbawiani wielu praw takich jak: prawa do ochrony przed bezprawnym zatrzymaniem, prawa do sprawiedliwego procesu i dostępu do wymiaru sprawiedliwości, prawa do niestosowania tortur, prawa do posiadania rodziny.

Jednak co najważniejsze zabija się ich za ich wiarę.

Wiele historii mrozi krew w żyłach. Wypalanie kwasem siarkowym wytatuowanych krzyży, spalenie żywcem, gwałty, porwania kobiet, strzał w głowę za czytanie Biblii – to tylko niektóre z ohydnych zbrodni jakie spotykają wyznawców Chrystusa.

Chrześcijanka Kamalini Naik, będąca w siódmym miesiącu ciąży, została otoczona przez fanatyczny tłum hinduistów domagający się od niej wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Gdy odmówiła, ona oraz jej roczny synek zostali – wedle zeznań naocznych świadków – „pocięci na kawałki”.

Najczęściej jednak podczas nawracania używano benzyny. Ten, kto nie chciał wyrzec się wiary w Chrystusa i powrócić do hinduizmu, był oblewany benzyną i podpalany.”

http://www.milujciesie.org.pl/nr/karty_historii_kosciola/przesladowania_chrzescijan_w_azji.html

W Egipcie „liczący półtora tysiąca tłum muzułmanów, uzbrojonych w maczety, noże i kije, zaatakował trzy siostry zakonne. Kobietom uwięzionym w budynku szkoły, gdzie uczyły, grożono spaleniem żywcem. Jak donosi ekumeniczna organizacja Open Doors, której celem jest pomoc prześladowanym chrześcijanom, wezwanie do ataku na zakonnice padło z trzech meczetów.

http://www.rp.pl/artykul/950582.html

Podobnych opowieści można by mnożyć bez końca.

Zdjęcia zabitych i torturowanych Chrześcijan są niczym z horroru. Trudno zapomnieć.

Parę zdjęć można zobaczyć tu (uwaga bardzo DRASTYCZE):

http://www.catholic-convert.com/blog/2013/11/13/radical-muslim-rebels-in-syria-kill-christians/

http://themuslimissue.wordpress.com/2013/12/20/at-least-205-christians-killed-by-fulani-herdsmen-in-benue-state-nigeria/

Najbardziej jednak wstrząsa cisza. Światowe media pomijają temat. Skąd ta cisza? Jest wiele raportów o dokonanych zbrodniach, a zachodnie media milczą.

Jednak mimo tego świadomość o zbrodniach powoli przebija się do wiadomości publicznej.

Ukazały się nawet dwie ciekawe książki drążące ten temat.

  1. The Global War on Christians: Dispatches from the Front Lines of Anti-Christian Persecution autor- John L. Allen Jr.http://www.amazon.com/The-Global-War-Christians-Anti-Christian/dp/0770437354

    http://www.spectator.co.uk/features/9041841/the-war-on-christians/

    http://www.bostonglobe.com/news/world/2014/04/12/new-patron-saint-for-persecuted-christians/6FNpenQaT0QqlhF4Xsn2VI/story.html

  2. Persecuted: The Global Assault on Christians , Paul Marshall , Lela Gilberthttp://www.amazon.com/Persecuted-The-Global-Assault-Christians/dp/1400204410

     

Chrześcijanie są postrzegani jako grupa o obskuranckich poglądach. Na przykład sprzeciwiają się małżeństwom homoseksualnym i adopcji dzieci przez te pary. Dodatkowo cywilizacja zachodnia odchodzi od swoich chrześcijańskich wartości i nic jej nie obchodzą cierpienia współwyznawców w Trzecim Świecie. Ze względu na polityczną poprawność Europejczycy wstydzą się upomnieć o wyznawców Chrystusa. Pokazywanie chrześcijan jako grupy prześladowanej mogłoby zburzyć ich czarny wizerunek. A tego nikt nie chce.

Chrześcijanie będą zatem ginąć dalej. Gdyby homoseksualistami, Żydami lub chociaż jakimś rzadkim gatunkiem fauny protestowałby Greenpeace, rządy pisały by noty dyplomatyczne. A tak? Cisza, to ona przeraża najbardziej. Co się z nami stało?

0

Kowalsky

82 publikacje
5 komentarze
 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758