Marcin Gall
Marcin Gall http://www.dyskryminacja-berlin.de/

Międzynarodowe Stowarzyszenie Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.

46 publikacje
1 komentarze
 

 1. Wybielanie niemieckiej tradycyjnej i systemowej dyskryminacji Polaków w “polonijnym” z nazwy nadajniku “Polsat News” i montaż materiału pod tezę wybielania Niemców – którzy nie ukrywają przecież ich zakazów używania Polakom języka polskiego oraz ich zakazów widywania polskich rodziców – tezę wygłoszoną ustami berlińskiego korespondenta Tomasza Lejmana z początku audycji słowami – “działania tych Jugendamtów nie maja nic wspólnego, czy maja mało wspólnego z dyskryminacją” – jest relatywizacją, jeżeli nie nawet prostackim zakłamywaniem istnienia dobrze udokumentowanej systemowej, politycznej rzeczywistości dyskryminacyjnego działania SYSTEMU Jugendamtu. Jak nazwać planowe polityczne działanie i efekt zakazu widywania dziecka przez miesiące lub nawet lata i oduczania języka polskiego, poprzez bezpośrednie lub pośrednie zakazy w izolacji od polskiego języka, kultury i rodziny, wiedząc jak się ten proces od setek lat w niemieckiej kulturze nazywa – Zwangsgermanisierung – przymusowa germanizacja, lub obecnie eufemistycznie Assimilation – asymilacja obcokrajowców. Trudno podejrzewać niemieckiego korespondenta o to, ze nie zna niemieckiej kultury i metod przymusowej germanizacji, lub jest po prostu niedoukiem lub leniem, który nie sięgnął do Internetu ażeby się zorientować w liczbach przymusowo zgermanizowanych, wiec dyskryminowanych polskich dzieci i ich dyskryminowanych rodziców – dlatego nasuwa się inne podejrzenie. Czy antysemityzm to geszeft a nie dyskryminacja, Panie Lejman?

  0
 2. TV Polsat News Berlin
  Zapraszamy do obejrzenia dokumentu o tym jak polskie państwo (nie)pomaga polskim rodzicom w powrocie do kraju ich dzieci, zatrzymanych lub uprowadzonych przez drugiego rodzica. Polsat News, 25 grudnia 14.20
  Gefällt mir nicht mehr · · Teilen · 22. Dezember
  Letzte Aktivitäten
  Dir und 9 weiteren Personen gefällt das.

  Mirosław Kraszewski Na razie żadnego argumentu w dyskusji ze strony pana redaktora nie zauważyłem.
  Gefällt mir · Antworten · vor 4 Stunden

  Mirosław Kraszewski Szanowny panie Lejman, skoro Pańskim zadaniem było spowodowanie dyskusji, to ja zapytuje uprzejmie kiedy, gdzie, jak i z czyim udziałem ta dyskusja jest przewidziana? Czy formula “bez Polaków o Polakach nadal obowiązuje”- czy polskojęzyczni Niemieccy aktorzy w roli Polaków i jednocześnie komercyjnie motywowanych obrońców Polaków z niemieckich stowarzyszeń, zostaną przedstawieni w prawdziwym świetle?
  Gefällt mir · Antworten · vor 4 Stunden

  Mirosław Kraszewski To przedstawienie niemieckiego punktu widzenia sprawy w sensie “Polacy są sobie sami winni” – w domyśle czego – tego że Niemcy wychowują polskie dzieci na Niemców na zasadzie przymusowej germanizacji, wynaradawiania, wyobcowania rodzicielskiego i narodowościowego, czyli z pogwałceniem Konwencji Praw Dziecka i Konwencji Praw Człowieka – stosując dyskryminację jest, zdaniem redaktora warte dyskusji? To są przecież proste sprawy – bezdyskusyjna dyskryminacja. Jeżeli ktoś nie rozumie litery KPD i KPC, nie ma pomysłu na rozwiązanie problemów, ma za suflerów polskojęzycznych Niemców, powinien się chyba jak najszybciej zająć czymś innym, niż powielaniem antypolskich poglądów zakłamujących dyskryminację Polaków. Sondowanie stopnia akceptacji dyskryminacji przez polskie dzieci i ich polskich rodziców prowadzone sposobem – wywoływania dyskusji jest ciekawym antypolskim zabiegiem socjotechnicznym.
  Gefällt mir · Antworten · vor 4 Stunden · Bearbeitet

  Mirosław Kraszewski Temat JA jest “tematem pobocznym” “najważniejsza w tej sprawie jest dyskusja”, natomiast “działania tych Jugendamtów nie maja nic wspólnego, czy maja mało wspólnego z dyskryminacją”, – wiec o czym dyskutować, skoro dyskryminacji nie ma? Ja przedstawiam fakty – miedzy innymi marginalizowanie/zakłamywanie dyskryminacji.
  Gefällt mir · Antworten · vor 5 Stunden

  Mirosław Kraszewski Jak i po co ma ingerować polskie państwo, skoro według autora programu i jego, przez niego dowiedzionej tezy “działania tych Jugendamtów nie maja nic wspólnego, czy maja mało wspólnego z dyskryminacją” – skoro wszystko jest w zgodzie z niemiecką tradycją, kultura i polityką wynaradawiania Polaków w niemieckich domach dziecka i rodzinach zastępczych – co traktowane było i jest jako ukulturalnianie?
  Gefällt mir · Antworten · vor 6 Stunden

  Mirosław Kraszewski http://www.youtube.com/user/RPDDPL/about

  RPDDPL
  http://www.youtube.com
  Stowarzyszenie Polskie – Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci T.Z. w Niemczech w…Mehr anzeigen
  Gefällt mir · Antworten · Vorschau entfernen · vor 7 Stunden

  Mirosław Kraszewski @Tomasz Lejman -> Marginalizowanie/zakłamywanie dyskryminacji Polaków i tym samym wybielanie polityki Niemiec jest moim poważnym zarzutem, do którego się Pan nie odniósł, zarzucając jednocześnie bezzasadnie “obrażanie”. Przyznał Pan jednak, że Jugendamt jest tematem pobocznym, wiec mój zarzut jest trafiony. Do tego miał Pan okazję przemilczenia zakłamywania dyskryminacji, ale Pan tego nie zrobił – natomiast powielił pan niemiecką prawdę. Motywów się można domyślać – Niemcy tez mówią, piszą, że zakazywanie języka polskiego Polakom i ich wynaradawianie, to nie jest dyskryminacja. Polska prawda, polski punkt widzenia jest inny – to jest dyskryminacja.
  Gefällt mir · Antworten · vor 7 Stunden

  TV Polsat News Berlin Szanowny Panie. Tematem programu jest pokazanie błędów polskiego państwa, a temat Jugendamtow jest tematem pobocznym i tu tez pokazujemy w jak skandaliczny sposób one działają. Ma Pan prawo do tego, by traktować pokazywanie polskich błędów i niemieckiej skuteczności szkodzącej polskim rodzinom jest wybielaniem, ale tu muszę Pana z błędu wyprowadzić. Najważniejsza w tej sprawie jest dyskusja (bez obrażania), by politycy zrozumieli, że problem jest i że należy go wreszcie załatwić. I ja i Pan wiemy obaj, że od wielu lat nikt nie zadziałał skutecznie. Wiec bardzo proszę o nie przypisywanie politycznej stronniczości, bo do tego akurat mi daleko. Pozdrawiam serdecznie Tomasz Lejman
  Gefällt mir · Antworten · 5 · vor 8 Stunden

  Mirosław Kraszewski Ciekawe czy redakcja skazuje opinie widza ? – będzie o czym pisać.
  Gefällt mir · Antworten · vor 9 Stunden

  Mirosław Kraszewski Wybielanie niemieckiej tradycyjnej i systemowej dyskryminacji Polaków w “polonijnym” z nazwy nadajniku “Polsat News” i montaż materiału pod tezę wybielania Niemców – którzy nie ukrywają przecież ich zakazów używania Polakom języka polskiego oraz ich zakazów widywania polskich rodziców – tezę wygłoszoną ustami berlińskiego korespondenta Tomasza Lejmana z początku audycji słowami – “działania tych Jugendamtów nie maja nic wspólnego, czy maja mało wspólnego z dyskryminacją” – jest relatywizacją, jeżeli nie nawet prostackim zakłamywaniem istnienia dobrze udokumentowanej systemowej, politycznej rzeczywistości dyskryminacyjnego działania SYSTEMU Jugendamtu. Jak nazwać planowe polityczne działanie i efekt zakazu widywania dziecka przez miesiące lub nawet lata i oduczania języka polskiego, poprzez bezpośrednie lub pośrednie zakazy w izolacji od polskiego języka, kultury i rodziny, wiedząc jak się ten proces od setek lat w niemieckiej kulturze nazywa – Zwangsgermanisierung – przymusowa germanizacja, lub obecnie eufemistycznie Assimilation – asymilacja obcokrajowców. Trudno podejrzewać niemieckiego korespondenta o to, ze nie zna niemieckiej kultury i metod przymusowej germanizacji, lub jest po prostu niedoukiem lub leniem, który nie sięgnął do Internetu ażeby się zorientować w liczbach przymusowo zgermanizowanych, wiec dyskryminowanych polskich dzieci i ich dyskryminowanych rodziców – dlatego nasuwa się inne podejrzenie. Czy antysemityzm to geszeft a nie dyskryminacja, Panie Lejman?
  Gefällt mir · Antworten · vor 9 Stunden

  Mirosław Kraszewski Jaki jest sens emitowania zafałszowanych dokumentów?

  0
 3. Marginalizowanie/zakłamywanie dyskryminacji Polaków i tym samym wybielanie polityki Niemiec jest moim poważnym zarzutem. Do tego miał Pan Redaktor okazję przemilczenia zakłamywania dyskryminacji, ale Pan Redaktor tego nie zrobił – natomiast powielił niemiecką prawdę. Motywów się można domyślać – Niemcy tez mówią, piszą, że zakazywanie języka polskiego Polakom i ich wynaradawianie, to nie jest dyskryminacja. Polska prawda, polski punkt widzenia jest inny – to jest dyskryminacja.

  0
 4. Chęć do lizania smacznie pachnącej reki żywiciela (pecunia non olet) jest zrozumiała, natomiast chęć do jej kąsania nie – szczególnie dla właściciela reki.

  0
 5. No proszę, polskojęzyczny Polsat news usunął ze strony FB https://www.facebook.com/polsatnewsberlin?fref=ts informacje i wszystkie komentarze dotyczące omawianej w artykule audycji. Jest to dla mnie następny dowód tego do czyich celów służy ten polskojęzyczny publikator zakłamujący dyskryminacje Polaków w Niemczech ustami Tomasza Lejmana. Pozostał tylko link https://www.facebook.com/photo.php?v=717074138304915&set=vb.343689362310063&type=2&theater

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816