28052018Nowości:
   |    Rejestracja

Żywcem wyjęci z komiksu


Prezydent Andrzej Duda kolejny raz oburzył prominentnych przedstawicieli partii rządzącej. Tym razem „donosem na Polskę” stały się wypowiedziane w Londynie słowa.


Ja nie mam dzisiaj odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju. Czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze? Ja tych zmian nie widzę. Polski rozwój jest głównie w statystykach – ocenił w rozmowie z mediami polonijnymi prezydent RP Andrzej Duda, który przebywa z wizytą w Wielkiej Brytanii.
Słowa te wywołały burzę w kraju. – Tak się nie robi. Pan prezydent Andrzej Duda już po raz drugi będąc za granicą składa donos na własny kraj. Ma prawo do patrzenia na sytuację w Polsce przez własne okulary. My dyskutujemy z takim spojrzeniem, uważamy że Polska nie jest w ruinie. Ale prezydent za granicą powinien być jednak ambasadorem Polski i pokazywać dumę z kraju – uważa senator PO Bogdan Klich.
bogdan_klich_550  Zdaniem byłego szefa MON Andrzej Duda powinien zachęcać rodaków pracujących na obczyźnie do powrotu do kraju, a uczynił coś zupełnie odwrotnego. – Jesteśmy zdumieni jego kolejnym takim zachowaniem. Prezydent Duda znów pokazuje, że jest prezydentem Prawa i Sprawiedliwości, a nie wszystkich Polaków. To PiS patrzy na Polskę, jako kraj w ruinie. Polacy na nasz kraj patrzą jednak różnie. Sporo jest takich, którzy uważają, że Polska bardzo rozwinęła się w ciągu ostatnich lat i widać tego efekty. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w kraju czy za granicą wszyscy powinniśmy być dumni z Polski – stwierdził Klich.
308860_108027569303471_110943_n  Natomiast poseł PO Ireneusz Raś skrytykował otoczenie prezydenta Andrzeja Dudy, które jego zdaniem dopuściło do takiej sytuacji. – Nigdy nie spotkałem się, żeby delegacje przyjeżdżające do Polski nie mówiły o swoim kraju jednym głosem. Takie wypowiedzi prezydenta pokazują absolutne nieprzygotowanie dyplomatyczne. Pana prezydenta jeszcze bym uszanował, bo ma małe doświadczenie. Widać jednak, że jego otoczenie nie daje rady. Musi wymienić ministrów, bo to co mówi bije w Polską rację stanu – uznał Raś.
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/klich-prezydent-duda-juz-drugi-raz-sklada-donos-na-polske/2n36n3

//

/
Psychiatra Klich raczy zapominać, że słowa prezydenta Andrzeja Dudy nie były kierowane do przedstawicieli władz Wielkiej Brytanii.
Padły w rozmowie z polskimi emigrantami, którzy normalnego życia musieli szukać za Kanałem.
Którzy wyjechali z kraju czasem nawet niespełna rok temu.
I którzy w Polsce zostawili rodziny.
Nic dziwnego, że pod tekstem, który w założeniu miał deprecjonować PiS, pojawiły się wpisy dyskredytujące obecne władze PO-PSL.
~Polka : Przecież powiedział prawdę, ja uwierzyłam PO, które na potęgę kłamie i po 10 latach wróciłam do kraju i co mam , brak pracy a jak już to najniższa krajowa albo muszę mieć grupę inwalidzka. Popełniłam błąd wierząc PO dzisiaj nie stać mnie nawet na opłatę za czynsz, który wynosi 500 zł za, 36 m2. przy zarobku 1200 zł. A od grudnia nie przedłużono mi umowy, zasiłek 800 zł. Nic tylko uciekać po raz kolejny, albo mnie wyrzuca na ulice. A Kopacz mówi ze Polskę stać na imigrantów. Polakom nie potrafi zapewnić pracy i godziwej zapłaty. KŁAMCZUCHA.
Znamienny jest inny wpis:
~Zwiastun : Brawo Panie Prezydencie. Brawo za odwagę, za szczerość. Więcej takich polityków, więcej takich , którzy wiedzą co zrobić w Polsce. Wszystkich biernych posłów i urzędników wyrzucać na bruk. Zielonej wyspy nie było i nie ma. Nie ma Japonii, nie ma Irlandii. Nie ma klasy średniej. Nie ma Polski o jakiej marzymy. Mieliśmy 25 lat korupcji i nepotyzmu. 25 lat dzikiego kapitalizmu. Czas na zmianę. Lawina pędzi coraz szybciej. Gniew ludu coraz większy. Będzie mocne lanie 25 października. To juz koniec PO i PSL. Amen.
Co emigrantom chciałby zaoferować Klich? Ludziom, którzy zdecydowali się zostać na obczyźnie nie tylko dlatego, że tam lepiej płacą, ale dlatego, że jest tam normalnie?

~jakubx : Panie Klich, a może po raz trzeci ktoś składa donos na Polskę? Za pierwszym razem złożono donos całemu światu na rząd w związku z tragedią smoleńską i żenującym oraz haniebnym postępowaniem m. in. właśnie Pana. To nie jest donos na Polskę tylko co najwyżej bylejakość rządów w Polsce. Co prezydent miał im powiedzieć? Może tak naiwnie jak Sikorski: „Polacy, wracajcie”. Wy jesteście żywcem wyjęci z komiksu.

Z kolei „gazeta wyborcza” piórem (laptopem raczej, ale niech będzie) niejakiego Pawła Wrońskiego łkała trzy dni temu:
Jeszcze się nie zdarzyło, aby prezydent Polski mówił źle o swojej ojczyźnie za jej granicami. Prezydent spośród synów Rzeczypospolitej został wybrany, by reprezentował Najjaśniejszą na zewnątrz. Czy o matce można mówić źle? Można, ale czy wypada? Czy o Polsce można mówić źle? Można, ale czy wypada, by źle mówił o niej prezydent?
Bo przecież wg Wrońskiego pod względem zamożności Polska nie przypomina Wielkiej Brytanii, tak jak urodą, klimatem i krajobrazami nie przypomina Włoch. Tylko czy jest to powód, aby tych, którzy chcieliby do Polski ewentualnie wrócić, zniechęcać?
http://wyborcza.pl/1,75968,18819305,prezydent-duda-do-angielskiej-polonii-nie-wracajcie.html#ixzz3m1TM0vvI

Jak tak dalej pójdzie niedługo w necie pojawi się konkurencyjny portal dla Jeb z dzidy.
Hipotetyczny portal Jeb z Czerskiej będzie zamieszczał co większe cymbalstwa ludzi nadredaktora Adama.
Pan Wroński, i jemu POdobni,  zapamiętać muszą sobie jedno – w necie nie ma hejtu wymierzonego w PO i jego  nepotycznego satelitę.
Te opinie, „hejtowe”, to po prostu głos ludu.
Vox populi, vox Dei.
Polska to nienormalność, powiedział ongiś guru Kopaczowej.
A prominenci POPSL wzięli je za obowiązujący pewnik i dlatego przez osiem lat robili wszystko, by „słowo stało się ciałem”.
Dzisiaj zbierają tego owoce.

Historia bowiem uczy, że z Polakami wygrać się nie da.

18.09 2015

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarzy 5 dla artykułu "Żywcem wyjęci z komiksu"

 1. To tylko PR, kochani... napisał(a):

  Prezydent Duda robi wyłącznie Pi Ar !!!!
  Na wzór – mistrzów manipulacji i oszukaństwa – Kaczyńskich.
  Prezio robi dokładnie to samo teraz.
  Opowiada dla odmiany PRAWDĘ, że Orban jest cacy, że nie wpuszcza „uchodźców”, i że Polska nie ma z tym nic wspólnego” i takie tam, o czym wszyscy wiedzOM, a w rzeczywistości – NIC Z TEGO NIE WYNIKA, bo I TAK, zarówno Duda,m jaki Prezio, jak i Kopara – wszyscy podpiszą biegusiem, co Schulze każe (bo inaczej co ?.. Wjedzie Bundeswehra, której tak samo nie ma, jak polskiej Armii ?..). Nie. Bo mają HAKI na tych wszystkich „naszych” pajaców..
  Wszystko dym w oczy i PR. Ale jak podnosi ducha w Narodzie i ile przysparza PUNKTÓW wyborczych ! 😀 … Cłakiem, jak obiecywanie likwidacji ZUS-u 🙂 .. I innej kiełbasy.
  Duda niczym się nie różni od Bulu-Komorowskiego, ani Tuska.
  Przecież JUŻ podpisał zbrodnię przeciw Polsce – kolejne rozszerzenie władzy mafii farmaceutycznej na terenie Polski !…
  Ludzie, obudźcie się i pogońcie to tałatajstwo !..
  A Koparę (na metr głęboko, z domu Lis) – pierwszą !..
  Udekorujcie parę drzew nimi !.. Pomimo, że „niewinni”, bo za ich sznurki pociągają „nasi” generałowie, którzy winni dekorować najwyższe gałęzie…

  Nadzieja, to fajna rzecz.
  Jednak TERAZ – raczej nieuzasadniona.
  Rozwiązanie, jak zawsze – jest tylko jedno.
  I to na pewno NIE poprzez jakiekolwiek „wybory”..
  Przecież oni się z Was jawnie śmieją…
  Panie Grzesiu Braun ?.. Na barykady Pan Polaków wysyła ?..
  Parę W GWIZDEK każe dmuchać ?…

 2. Panie Humpty Dumpty napisał(a):

  Ja rozumiem, że większość Polaków dzieli na PO i na PiS, nawet cienia wątpliwości nie mając, że to „piękne różnienie się”, to tylko jasełka i biorą ten prymitywny w sumie teatr za dobrą monetę, że to wszystko naprawdę.. Nie świadczy to, nawiasem mówiąc dobrze, o inteligencji większości (pozostałych w Kraju..) Polaków…
  Ale PAN to rozumie.. Więc może zacząłby Pan tak powolutku Polaków BUDZIĆ może ?.. Zamiast utwierdzać ich w tym matrixowym śnie,. że Duda i Prezio NAPRAWDĘ majOM na sercu interes Polski i Polaków ?.. Że z pieprzenia Dudy za granicOM – NIC NIE WYNIKA, a zaledwie PR dla PiS-u ?… Jest Pan Z Polakami, Panie Humpty, czy PRZECIW Polakom,
  razem z Bandą Czworga ?.. Czyli razem z PiS, PO, SLD i PSL ?…
  Bo to, co Pan powyżej wszystko opowiada – jest – owszem- fajne..
  Ale CAŁKIEM OBOK PRAWDY…
  Pisze Pan na zamówienie Systemu ?… Żeby skanalizować nastroje ?..
  Wpuścić parę w gwizdek, a Polaków – w kanał ?…

 3. pablo3 pablo3 napisał(a):

  taka krytyka, ani Dudzie, ani Polsce, na szczescie nie zaszkodzi. wrecz przeciwnie. a, co do dwoch komentarzy powyzej, to w zasadzie rownie dobrze mozemy popierac chlopcow z Czerskiej, Donalda Tuska, premier Kopacz i cala bande celebrytow z PO albo byc zwyklymi nihilistami lub anarchistami. z takich wywodow, tyle samo korzysci wynika.

 4. amateo napisał(a):

  Gdzie tu jest wina?
  Powiedzial „nie wracajcie bo nie ma po co” – tłuszcza źle to odebrała
  Gdyby powiedzial: „Wracajcie jest super” – to tez by to odbrano za manipulowanie.

  Wole by walił prosto z mostu a nie bajerował. Za to ma plusa.
  Bajerow niech uzywa w rozmowach z Putinem, Obama czy tez Merkel

 5. krajanka napisał(a):

  „Wszystko co wiem,i wszystkiego czego sie nauczylem zawdzieczam L.Kaczynskiemu”,A.Duda

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

266651