28052018Nowości:
   |    Rejestracja

Znikający kraj …


Jakiś niepojęty niepokój ogarnął mój świat, żeby była jasność … mój świat mieści się tutaj, w jednym z wielu niewielkich polskich miast, Kaliszu.


bezbronni
Spalono je doszczętnie i po prostu.. całe spłonęło bo tak się Niemcom spodobało i to było ponad 100 lat temu. Nie było stolicą ani się nie broniło… po prostu zniknęło i to nieprawda jak niektórzy piszą, że potem odrodziło się jak Feniks z popiołu. Po prostu pomimo wszystko, jego mieszkańcy tak jak my wszyscy tutaj mieli wtedy i mają dzisiaj przeogromną potrzebę trwania. Pobudowano więc nowe domy, tyle, że coś bezpowrotnie zginęło bo.. odtąd to już jest inne miasto, ktoś zabrał i historyczne pałacyki i stare kamienice, cały ten przepych jednego z najbogatszych wtedy miast w zaborze rosyjskim. Trwał tak sobie ponad 2 tysiące lat będąc świadkiem naszej historii i nagle w te parę dni sierpnia 1914 roku ktoś jakby uśmiercił przynajmniej 1900 lat.
Obok mojego domu, dosłownie parę metrów jest skwer poświęcony temu wydarzeniu. Przechodzę tam codziennie, zwłaszcza wieczorem podświetlone zdjęcia robią makabryczne wrażenie.. samotni pojedyńczy ludzie zagubieni wśród ruin swoich domów i ta ich bezradność…Dlaczego czuję dzisiaj tę ich bezradność i samotność? Bo nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ta nasza cholerna polska historia zatoczyła koło i jak w jakimś śnie, jak w historii o dniu świstaka wciąż i wciąż się powtarza.
Wtedy 103 lata temu mieszkańcy miasta leżącego na pograniczu zaboru niemieckiego i rosyjskiego, licząc na odmianę losu bardzo życzliwie przyjęli nowych zaborców nie przypuszczając, że za kilkanaście dni zostanie niemal doszczętnie zniszczone a z 68 tys. pozostanie ich jedynie 5 tysięcy.
No więc budowali od nowa te swoje domy i w trakcie tego budowania przyszła Polska, prawdziwa… cudem jakimś powstała i była. Wszyscy w tej wolnej Polsce budowali przemysł a czasem całkiem od nowa i miasta, jak Gdynię …całe 20 lat wystarczyło bo musiało…
Następnie „zniknęło” nas ponad 10 milionów ( w 1939r – 35 mln a w 1947 -24mln) a w moim mieście z ponad 80 tys pozostało… 20 tys…
Ostatni stan ludności sprzed 2 lat to 103 tysiące. Do następnego razu!
Już od ponad 200 lat tak „znikamy”- można się przejrzeć w moim mieście jak w lustrze całej naszej naszej historii, tak uważam.
Obawiam się, że grozi nam „zniknięcie” na zawsze – z tej historii, którą opowiadam wynika jasno, że:
103 lata temu Rosjanie wyszli, gdy rozpoczęła się pierwsza wojna światowa, weszli Niemcy,spalili moje miasto dając przedsmak tego co stanie się wkrótce , po 20 latach spalili resztę naszych miast a po naszym „zwycięstwie” ówczesni sojusznicy w nagrodę zostawili nas pod „zaborem” sowieckim na następne 50 lat.
24 lata temu w 1993 roku znów wyszli Rosjanie a my jakby nigdy nic wpadliśmy w łapy Eurogermanii i nadal jak idioci wierzymy sojusznikom.. tym samym którzy nas wtedy wystawili.
Tak więc trwa ta potworna zabawa dalej…
Potworne jest również to, że w 1939r. nie obroniła nas prawie milionowa armia a dzisiaj wojska lądowe to 57 tys. żołnierzy i……. uwaga! – 53 tys. ale… planowana WOT. Jakaś 18 pozycja militarna? i co z niej wynika?
Najlepiej sprawdzić te 17 państw przed nami, bo to jest ciekawa lektura.
Elity kraju który „znikał” już tyle razy, skasowały pobór do wojska w 2009 roku zamiast po ewakuacji sowieckich wojsk przynajmniej utrzymać stan posiadania armii polskiej LWP liczącej ponad 400 tysięcy żołnierzy -stwierdziły, że jest zbędna.
Za to teraz z wyrazem euforii na twarzach i w głosie, karzą nam się cieszyć, bo przyjeżdża sojuszniczy batalion natowski, coś tak około 800 żołnierzy. Już są! Oni nas uratują.. pytanie przed kim?
Niemcami, którzy ustami swojego byłego kanclerza przedstawili szczerze swoje zamiary i to jeszcze w 2006 roku? cyt:
Kanclerz Schröder przedstawiał się jako przyjaciel polski, a podczas zjazdu wypędzonych publicznie powiedział: „cicho siedźcie, póki Polska nie wejdzie do Unii, potem sama nam wpadnie w łapy” – przypomina wicemarszałek Sejmu Janusz Dobrosz.

Czytaj więcej naehttp://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-trzeba-powiedziec-dosc,nId,814606#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrom
Ukraińcami, którzy głosem szefa swojego związku Piotra Tymy grozi Polakom drugim Wołyniem?
cyt:
Sprawę skomentował na Facebooku także znany z negowania ludobójczego charakteru UPA przez Związku Ukraińców w Polsce, Piotr Tyma. „W sprawie Hruszowic prowokatorzy triumfują” – napisał trzymając się narracji swojej organizacji, ale dodał też bardzo złowrogą, w kontekście wydarzeń historycznych, pogróżkę – „Oczywiście zapomnieli czym skończył się Polski triumf w 1938 nad cerkwiami Chełmszczyzny”.
http://kresy.pl/wydarzenia/lider-zwiazku-ukraincow-w-polsce-grozi-drugim-wolyniem/
Tego gościa natychmiast po takim oświadczeniu należało zamknąć i powinien usłyszeć zarzut polskiej prokuratury bo to jest bandyta w dodatku odznaczany w naszym „znikającym” kraju…
cyt:
Odznaczony ukraińskim Orderem za Zasługi III stopnia (2006)[3], polskim Srebrnym Krzyżem Zasługi (2011)[4] oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2015)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Tyma
Ten batalion natowski nas obroni?
Za rok rozpocznie się feta bohoojczyźniana – setna rocznica odzyskania niepodległości!! Już się dzisiaj przymierzają wszyscy. Szykują nam kolejny konkurs pt. MY WY ONI. Zaczyna się kolejna operacja pt. NARÓD. Będziemy znów świadkami czegoś niesłychanie podłego i to dotyczy wszystkich elit politycznych… będą Polaków dzielić .. i dzielić i znów dzielić.
W jakim celu? Abyśmy zniknęli w końcu naprawdę i to raz na zawsze…
Mój świat, ten mały… w jednym z niewielkich polskich miast jeszcze wierzy, że pomimo wszystko… po raz kolejny nie czeka nas samotność wśród gruzów

kalisz

Źrodła:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-03-26/zolnierze-z-kontyngentu-nato-dotarli-do-wroclawia/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalisz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mobilizacja_(1939)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Zbrojne_Rzeczypospolitej_Polskiej
http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/czy-polska-ma-18-armie-swiata,10738234/
https://dzieje.pl/aktualnosci/dr-palka-lwp-mialo-zdobyc-danie-polnocna-czesc-rfn-i-holandii

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 2 dla artykułu "Znikający kraj …"

 1. pablo3 pablo3 napisał(a):

  a jeszcze wiekszym paradoksem jest, ze jestesmy skazani na sojusz z tym naszym dawnym (dzisiejszym) smiertelnym wrogiem. niestety, nie do konca jest zrozumiale, ani przez elity niemieckie, ani polskie. ale szczegolnie te pierwsze. poza tym, o ile charaktery narodowe, mozna pogodzic, to systemy biurokratyczno-prawne, juz nie. glowna os niezgody, to socjalistyczno-nakazowy system rozdzielczo-prawny. chociaz akurat sami Niemcy zaczynaja rozumiec coraz bardziej, ze sa zniewoleni. a mimo potegi ekonomicznej, bariera, zarzucona przez panstwa zwycieskie w II wojnie swiatowej, wciaz jest dominujaca. stad, zeslanie na nich najazdu arabstwa i innych obcych cywilizacyjnie ludow. w koncu Niemcow, po obydwu wojnach swiatowych, spotkal wcale nielepszy los, niz Polakow… poza ekonomicznym upadkiem, ktory dotknal tylko Polske.

  • Astra Anna Słupianek Astra Anna Słupianek napisał(a):

   Najazd arabstwa dotyczy całej Europy i chodzi o zniszczenie cywilizacji łacińskiej.
   To jest sprawka „unych” z Sorosem na czele, tak uważam.
   Los niemiaszków szczerze… to mnie osobiście nie obchodzi ale za to… wplątywanie w awantury światowe i owszem. To wymachiwanie szabelką i to z polecenia sojuszników, którzy i tak w razie zagrożenia wypną się na nas jak zawsze i przehandlują – to mnie bardzo niepokoi…

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

303954