25042018Nowości:
   |    Rejestracja

Zamach na Farage’a


Dopiero teraz brytyjskie media informują o francuskim wypadku Nigel’a Farage’a, lidera Partii Niepodległościowej Wielkiej Brytanii. Wypadku, który francuska policja sklasyfikowała jako możliwy zamach na lidera UKIP. Farage ma wrogów – w Wielkiej Brytanii, ale przede wszystkim w Unii Europejskiej. I mogło im zależeć na tym, żeby Farage’a pozbyć się w rzekomym wypadku samochodowym.


farage_tusk

– Gdy jechałem tym odcinkiem drogi, to nagle poczułem, że tracę kontrolę nad samochodem. Zwolniłem, włączyłem światła awaryjne i wtedy, nagle, odpadło jedno z kół. Zatrzymałem samochód, wysiadłem i od razu przeskoczyłem za barierki. Chciałem uniknąć jadących samochodów i ciężarówek – relacjonuje dzisiaj Nigel Farage. I to oczywiście mogłoby się zdarzyć każdemu kierowcy. Problem w tym, że w aucie Farage’a były poluzowane wszystkie koła. Wypadek miał miejsce w październiku ub. roku.

– A to nie jest normalne – poinformowała go francuska policja wezwana do pomocy. – Rozpoczynamy śledztwo.

Farage przyznaje, że dostawał pogróżki wielokrotnie. Ale nie wie, kto mógłby stać za ewentualną próbą zamachu na jego życie. Bezspornie musiałby być to ktoś, kto ma odpowiedni motyw.

Największy, jakkolwiek by to nie zabrzmiało, ma unijna administracja, która zdaje sobie sprawę jak poważnym graczem jest Farage w promowaniu wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Brexit jest właściwie jego pomysłem, a dzięki akcjom UKIP jest również coraz popularniejszy w Wielkiej Brytanii. Jest na tyle popularny, że brytyjski premier David Cameron używa go jako karty przetargowej w renegocjowaniu warunków uczestnictwa jego kraju w EU. Referendum w tej sprawie ma się odbyć w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku.

Odejście Zjednoczonego Królestwa z europejskiej wspólnoty byłoby niewątpliwą porażką europejskich polityków. Wszystkich – Komisji Europejskiej oraz Rady Europy, w tym Donalda Tuska, obecnego przewodniczącego RE.

Farage zresztą nie raz mało powściągliwie wypowiadał się o tych politykach, albo wprost do nich. Tuskowi zarzucił bylejakość oraz ignorancję.

– Obiecał pan, że do pana kraju wrócą miliony Polaków, a tymczasem sam pan wyjechał z kraju – rugał Farage Tuska. – Tak naprawdę jest pan najnowszym polskim imigrantem zarobkowym. Zarabiał pan 60 tysięcy euro rocznie, teraz zarabia pan aż 300 tysięcy. Gratuluję!

Od 1999 Farage nieprzerwanie roku zasiada w Parlamencie Europejskim. W 2013 poprowadził swoją partię, UKIP, do trzeciego miejsca w wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Między innymi za to osiągnięcie „The Times” uznał go w 2014 roku Brytyjczykiem Roku.

W odpowiedzi na pytania i zarzuty brytyjskiego polityka Donald Tusk nie był w stanie złożyć jednego sensownego zdania.

Czy to oraz kwestia sukcesu promocji Brexit-u wystarczające powody, aby na Donalda Tuska padł cień podejrzenia? Za czasów, kiedy był premierem wydarzył się w Polsce szereg tajemniczych wydarzeń skutkujących śmiercią politycznych konkurentów i pracowników administracji, którzy mogli mu stać na drodze. Wciąż niewyjaśniona jest kwestia katastrofy smoleńskiej, w której zginął ówczesny prezydent Polski, a po której partia Tuska, Platforma Obywatelska przejęła absolutną władzę w Polsce na niemal dekadę. Później doszło do serii samobójstw wśród polityków i wysokich stopniem oficerów. Żadnej ze spraw nie wyjaśniono do końca. Politycy opozycji przez rok składali oświadczenia, że nie zamierzają popełnić samobójstwa.

Do wrogów Farage’a należą również niektóre bractwa muzułmańskie z Wielkiej Brytanii, które obawiają się zmiany polityki imigracyjnej po wyjściu Królestwa z Unii Europejskiej.

Napisane przez:


 

Podziel się z innymi

Powiązane artykuły

komentarze 4 dla artykułu "Zamach na Farage’a"

 1. gola.dupa.tuska napisał(a):

  No, to już wiemy gdzie polskojęzyczny sługa diabła wysłał w delegacje seryjnego samobójcę.

 2. pablo3 pablo3 napisał(a):

  tylko, ze w takim wypadku, zaczynamy podejrzewac Pana Tuska, ze jest powaznym politykiem, a przynajmniej mafioza, w skali europejskiej… a czy faktycznie tak jest? niech to czas i historia, osadza.

 3. Piotr napisał(a):

  Niestety, aby znac jakikolwiek jezyk obcy, trzeba miec na codzien do czynienia z „zywa mowa”, nawet z wyzwiskami, z obowiazkiem odpowiedzi. Tego ZADEN kurs jezyka nie da, niestety.
  A p. Tusk odkeecajacy kola.. coz.. malo prawdopobne, choc mozliwe ;-).
  P.S. Ale mu Farage szpetnie przygadal…

 4. zena napisał(a):

  a może my też zagrozimy wystąpieniem z UE, ciekawe gdzie Niemcy by sprzedawali swoje towary z nałożonym cłem, i zamiast kupować np banany można by kupować platany

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

 

274266